Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Morrowind hakkında bir soru

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Yıllardır oyunu widescreen yapmaya çalıştığımda korkunş yavaş çalışıyordu, sonunda ekranın sağını solunu kesip(scalingi kapatıp işte) oynamaya karar verdim. GotY versiyonunu almıştım vaktinde, kurdum onu. Şimdi karakterim lvl 30 oldu bile, neredeyse hepsini kazandığım tüm parayı training yatırarak yaptım. Yan görevlerin 4'te 3 duruyor. görev paketlerine de dokunmadım.

Şimdi gidip ana görevi bitirsem sonra yavaş yavaş yan görevleri yapabilir miyim, yoksa oyun biter mi?
Sosyal ağlarda paylaş

oblivion devam ediyordu. bu ediyor mu hatırlamıyorum ama ediyordur muhtemelen.

bu arada ben de oynuyorum morrowind ve graphics extender yükledim, hem widescreen oldu hem de grafikler şukela oldu. bi before after koyayım;

before
http://img262.imageshack.us/img262/608/morrowindbefore.jpg

after
http://img812.imageshack.us/img812/4584/morrowindafter.jpg

meh resimler görükmüyor, merak edenler alıntı yapıp linki kopyalasın.
Sosyal ağlarda paylaş

fatigue yeşil değil miydi yav? çok olmuş oynayalı emin olamadım bak.
mana drain için de bi sign seçiyoduk mesela, sadece o sayede mana drain enchantı / büyüsü falan yapıyorduk diye aklımda kalmış.

bir de

oyunun sonundaki elemanı öldürmek için kullandığımız tokmakla vivec'teki tanrıyı da kesebiliyoduk sanırım. of bi daha oyniyim şunu en iyisi :/ hepten unutmuşum.

Sosyal ağlarda paylaş

gerek yok ki hoca.
oblivion için "bişeyler kısma programı", zamanında shader model 3.0 desteklemeyen ekran kartları için oblivion'u oynayabilmek için çıkartılan bir yamaydı.
morrowind'in daha nesini kısacaksın, sm3 kullanmıyor ki zaten o, kaç yıllık oyun.

tersine grafikleri güzelleştirmek için texture pack felan kuruyoruz biz.
Sosyal ağlarda paylaş

yav laptop demiş tamam onu anladık da,
2002'de çıkan bir oyundan bahsediyoruz.
shader model 1.1 kullanıyor zaten, daha neyi kısacaksın bu oyunda?
dediğim gibi oblivion'daki "grafik kısma modu"nun çıkmasının nedeni, oyunun shader model 3.0 kullanması ve o dönem her kartın 3.0'u desteklemiyor oluşu idi.
hali hazırda sm1.1 kullanan bir oyunda bu modu kullanmana bir gerek var mı?

laptopta bile texture pack kullanabilirsin diye düşünüyorum.
tabii t&l (transform & lightning) bile desteklemeyen bir laptop kullanıyorsan o başka :P
Sosyal ağlarda paylaş

widescreen'in direk laptopla alakası olmadığını düşünüyorum. problemliymiş biraz.
youtube'de "morrowind 1080p" diye aratırsan, widscreen sorunu olmadan oynayan bazı kişilerin videoları var. onlar bazı modlar tavsiye etmiş, belki işine yarayabilir bir tanesi.

morrowind deniycem ama daha kısmet olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...