Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Ben Oblivion'da kendi kendime RP yaptığım ve traitlerim arasında kleptoman olmadığı için gördüğüm hiç bir sandığı açmamış, hiç bir şeyi çalmamıştım bariz sahibi olan, evin içinde filan olan. Morriwind'ı da öyle oynamıştım.

Daha bir zevkli geliyor bana RP yapınca single bile olsa. RPG ne de olsa oyun =P

Zaten birbirine zıt guildlere de katılmıyordum aynı karakterle, başka karakter açıyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yau pek bi tatlı olmuş görüntülerde bi co-op koymuyolar şu oyuna co-op oynamak için babasını satıcak adam biliyorum şu oyunu yemin billa.Multiyi geç co-op be kardeşim!

Ama neyse benim tahminim bütün ırkların eyaletleri bitince bi mmo patlatırlar.Aşşa yukarı 5 yılda bi yeni oyun yaptıklarına göre ve daggerfall redguard morrowind oblivion skyrimden sonra geriye argonianlarla khajiitler kalıyosa +10 yıl hmm...

Ozaman 2.2.22de Elder Scrolls Online geliyo! Ahanda şuraya yazıyorum bak

edit:yok lan pardon 2022de khajiit eyaleti yapılır +5 yıl 2027de püüüüü kim öle kim kala ozamana be
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

ama mage veya fighters guilde uye olup, binada ne var ne yoksa satmissindir kesin cunki oyun mekanikleri izin veriyor asdffads

ihtiyacım olan 3-5 reg aldım sadece, o da en başlarda. altın içinde yüzüyorum zaten heh. charm'a nerf lazım bariz.
Lasombra said:

Ozaman inşallah şu Skyrim fena patlar Bethesda batar ea satın alır mmosunu çıkarır.İstiyorum abi Elder Scrolls u multi oynamak istiyorum yani EA nın uyduruk mmolarından biri olcak olsa bile olsun.Gözüm açık giderim bi es mmosu oynamazsam...

mazallah. oblivion çıkmadan önceki forum imzam konuşsun:
said:
Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

Bone said:

assassin o değil zaten o yüzden assassin vari diyorum.
soygun, katliam, hırsızlık vs her türlü pisliği yapıyorsun.

uo pk rp'si o dediğin direkt heh.
Sosyal ağlarda paylaş

http://cache.gawkerassets.com/assets/images/9/2011/06/skyrimbuild.jpg

oyunun yapımına akıtacağı paranın daha fazlaına marketing'e harca.

10-20 dergi "editörüne" kıyagını geç.

oyun cıkmadan önce hype oluşacak,reviewler olsun previewler olsun

"itss awsuuuuum" diye sıraya gircek millet.

bu oyun dandik olsa bile dlc'siydi oyunun kendisiydi ayı gibi para getircek.

bi dahaki oyunun daha bile dandik olsu marketing'e harcanan parayı ona göre arttırarak yine hype olusturacak,yine satacaksın oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

http://img.bolumsonucanavari.com/images/e08e735f-ba22-429b-ad08-63d317af278b.jpg
isteyen istediğini reklamlı reklamsız satın alır, çok bomboş bir 'eleştiri' olmuş. morrowind'i çıkar çıkmaz aldığımda esamesi okunmuyordu hiçbir yerde.

oyunun kendisi beğenilmese neden dlc'si satsın ayrıca, o mantık da ilginçmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

reklamın satışlara etkisi olmadıgı

dandik oyunların dlc'sinin satmadıgını(oblivionda at DLC leri kaç sattı,para kazandırmadı mı,bu peki içine siniyor mu?)

morrowind özel bir oyun zaten,ama ondan sonra kaç oyun cıkardı bethesda,benim üzreine konustujklarım onlar

bir eleştri değil bir gözlemdi benimki.
son yıllarda pc oyun piyasasının giidişatı aynen bu yönde.
cıkıp savunmanı gerektiren birşey yok,oyuna fln bok atmadım,piyasaya attım,sen bu trendin farkında değilsen biraz düşün derim.

zaten reklama,pazarlamaya karşı değilim.
starcraft'ın yapımına harcanan zaman ve para eminim skyrim'inkinden fazladır.

zaten kore ve starcraft arasındaki özel ilişkiden de haberdarız hepimiz.o yüzden o resim pek alakalı değil sorry.

god of war 3 cıkmadan önce istanbulda her yerde billboardlarda reklamı vardı hatırlarsanız,onada aynı mantıkla yaklasıyorum,oyununa emeği,zamanı yeterince harcadıktan sonra istediğin kadar reklamını yap.

lakin masaya yeni birşey koymayan,holywood filmi kadar reklamı olan dandiri oyunlarda piyasaya hakim oluyor,yenisi cıkıyor OW MAY GAAAAD diye millet sıralara giriyor.olmadı bi yenisi cıkıyor OH MAY GAAD diye yine sıraya girenler oluyor.buna en iyi örnek sanırım CoD serisi şu aralar.

casual oyun düşmanıda değilim bu arada,zuma oynarım duyarsızca.

saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

oblivion'u ben şahsen beğeniyorum gayet, at dlc'sine gelene kadar oyunun kapsamlı bir editör barındırdığını ve bununla TONLA ücretsiz içeriğin sağlandığını unutuyorsun herhalde. son 5 yıldır modlanabilen oyun bilerek çıkarmıyorken şirketler, (güzide forumumuzun taptığı oyunlar dahil) bethesda her oyununa bu araçları sağlamaya devam etti ve skyrim'de de edecek. gidip de at dlc'sine takılmak nankörlük olur.

kore'de bile öyle reklam yapılıyor, gayet ilişkili.

5-10 saatlik single-player sunan oyunlar daha fazla reklam yapıyorken, yüzlerce saat side quest, kilometrekarelerce keşfedilecek alan sunan oyuna "içerik koymadan reklam yapıyorlar" demek de en hafif tabirle nankörlük olur ancak. cod'la aynı kefeye koyan kişi oynamamıştır hiçbir bethesda oyunu, bu kadar net söylemek mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

oblivion'u beğeniyorsan

editor koymuslar allah razı olsun diyip geçebiliyorsan

sana daha hiçbişi koymaz,nice kotick sana mübah

fırfır diyalog'dan mı başlıyayım,3 dakkada arena şampiyonu olmandan mı yanayaım,cocuk havuzu derinliğine denk oyundan bahsediyoruz,üstüne bilerek o kadr kötü optimize edilmiş ki,donanım sattırmak için,oda koymuyor sana .o kadar kötü yani var ki,iyi yanları kusra bakmasın,eleştirmeden duramıyorum.

zaaten uzun olması oyunun iyiliğini kanıtlarsa,portaldanda iyi,witcher 2'den bile iyi olabilir hatta.

saolsun bethesta,cok yaşa bethesta

dandik oyunlarınla piyasaya vurmaya devam beth,alıcın var işte.
Sosyal ağlarda paylaş

içerik yok diyorsun 150 saatte bitirilemeyen oyun sözkonusu.

reklamla satıyor diyorsun reklamsız da satıyordu.

kötü optimize diyorsun, 4 yıllık makineyle herşey max 1080p oynuyorum.

modlanabilirliği beğenmiyorsun nwn2 hariç mod desteği bitmiş bir oyun türünden bahsediyorsun.

insan beğenmez tamam da el insaf..
Sosyal ağlarda paylaş

abi oblivionu bi morrowind değil diye de direk dandik oyun kategorisine sokmak çok acımasızca oluyor. pek çok kötü yanı vardı evet, çok daha başarılı bir oyun olabilirdi gayet ama çoook kötü bir oyun değil, hepimiz oynadık. dandik oyun dediğin kendini zar zor yarım saat oynatan, sonrasında sıkılıp kaldırdığın bi daha da ellemediğin oyundur. casual-meter zaten gittikçe yükseliyor, bu durumdan ben de memnun değilim, skyrim obliviondan da casual olacak bu kesin ama kötü bi oyun da olmayacak. yine oynatıcak kendini deliler gibi. hiçbişeyi beğenmesen sırf haritayı gezersin, o bile saatlerini alır.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

150 saat boyunca aynı şeyleri yapıp şu npclerle konuşacağıma MİMİMİMİMİMİ
PICKPOCKET FILTHY PICPOCKET PICKPOCKET FILTHY PICPOCKET FILTHY PICPOCKET
MİMİMİMİMİMİMİMİMİMİMİ
http://www.youtube.com/watch?v=1ATh4y4XRjA
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

150 saat boyunca aynı şeyleri yapıp şu npclerle konuşacağıma MİMİMİMİMİMİ
PICKPOCKET FILTHY PICPOCKET PICKPOCKET FILTHY PICPOCKET FILTHY PICPOCKET
MİMİMİMİMİMİMİMİMİMİMİ
http://www.youtube.com/watch?v=1ATh4y4XRjA

said:
You're complaining about npc's acting crazy....in the Shivering Isles.

This isn't a bug, it's a FEATURE.

http://www.mobygames.com/images/shots/l/95217-vampire-the-masquerade-bloodlines-windows-screenshot-the-malkavians.jpg
böyle dialog mu olur RAWRRR RAWRRRR RAWRRRR

1,5 saat oynamamışsın belli axe.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

reklamla satıyor diyorsun reklamsız da satıyordu.

kötü optimize diyorsun, 4 yıllık makineyle herşey max 1080p oynuyorum.

modlanabilirliği beğenmiyorsun nwn2 hariç mod desteği bitmiş bir oyun türünden bahsediyorsun.

insan beğenmez tamam da el insaf..

içerik yok demedim.içerik bayat dedim.150 değil 200 saat olsa yine sarmazdı beni,diyorum uzunlugu kötülüğüne bahane olamaz.

optimizasyon hakkında cok konusmayacagım,senin setup'ında iyi calısıyordur,benim nispeten hızlı pc'm de sürünüyordu,kardeşimin ekran kartını alıp taktıgımda daha kötü ama farklı marka olan o ekran kartıyla cok daha cılgın calısması beni üzüyordu,biraz şansla alakası var yani.
hala yüklüyse şu modları ama öneririm,denedikten sonra daha iyi anlarsın =)
http://devnull.sweetdanger.net/obliviontextureoverhaul.html

mod lanılabilirliğine laf söylemedim,hiç değinmedim hatta.

morrowind le ilgili olarak konusmuyoruz ayrıca,komiklik mi yapıosun anlamadım,morrowind her satısını sonuna kadar hakeetmiştir bence.

sizin standartlarınız oblivion'a iyi oyun yaftası yapıştırır
eskiden haklsınız daha iyisi yok derdim
ama sakız gibi agzıma takıldı saolsun,benim için bu dakkadan sonra RPG yaptım aga diyen en delikanlı adamın,polonyalı adı sanı duyulmamıs bir stüdyonun elinden cıkmıs olan wiçır'dan daha kötü oyun yapması kabul edilemez.

tabi cıkıs tarihi itibariyle oblivion la karsılastırmyacagım,lakin skyrim bu karsılastırmaya hazır olsun,daha iyi bir oyun olacagınıda sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu çoğunluğun RPG'lerden beklentisini karşılıyordu oblivion. Çoğunluğun beklentileri tırt olabilir ama kimse de azınlığın beklentisine göre oyun yapıp sürünmek zorunda değil çoğunluğunkine göre oyun yapıp para havuzunda yüzmek varken. alan memnun satan memnun, hardcore RPG'ciler yasta. Kimsenin umrumda değil ama bu yas malesef. Mainstream oyunlardan bir şey beklemesi hata hardcore RPG'cilerin. Artık sizin yeriniz indie alemi. Ben iki tip oyunu da sevdiğimden hepsini takip ederim o ayrı tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...