Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Methral said:

companion; f. refakâtçi, arkadaş, ahbap, yoldaş..

summonlara companion dersem hata etmiş olmam bence.. aranızdaki ilişkinin türü bağlamaz beni. iş arkadaşı olurunuz, profesyonel takılırsnız yada fu-badi olmuşunzdur vs.

dağdaki çobanla benim summonum aynı mı şimdi. olmaz öyle şey.

ha ulan bi de dark brotherhooddan gelen o kağıt.

WE KNOW

abi bildiğin 1 dk falan baktım o kağıda. tüylerim ürperdi mınaski.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Adamlar oblivion çıkartıyor. Diyorsunuz çok sığ, hiç derinliği yok. Adamlar Skyrim çıkartıyor diyorsunuz eşya yapma falan çok karışık, çok yoruyor. Napcak bu adamlar?

kim craftinge laf etmiş ya.
gayet iyi bir crafting sisteminin olduğunu düşünüyorum, crpg'ler arasında gördüğüm en rahat sistem diyebilirim.

bazı konularda oblivion'dan daha iyi, bazı konularda oblivion'dan kötü.

napıcak bu adamlar, morrowind remake yapsınlar?
skyrim'de exploration, smithing ve manzarayla uğraşan ekip dışındaki ekibi değiştirerek gayet güzel bir morrowind yapılabilinir aslında :P
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Adamlar oblivion çıkartıyor. Diyorsunuz çok sığ, hiç derinliği yok. Adamlar Skyrim çıkartıyor diyorsunuz eşya yapma falan çok karışık, çok yoruyor. Napcak bu adamlar?

Kimse craftinge bir sey demedi. Kimse oyuna karisik demedi. Burda oyuna edilen laflarin tamami oyunun derinligi ile alakali. Derinlikten kasit diyaloglar, questler vs.
Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

smithing walkthrough veren var mi

gidiyorsun dağda bayırda iron ore topluyorsun, yaratıklardan felan düşen iron ingotları lootluyorsun, arada leather da lazım bol bol.
geliyorsun whiterun'a, ore'leri smelt ediyorsun, leather'ları leather strip yapıyorsun,
sonra başlıyorsun iron dagger craftı spamlamaya.
200-300 tane sonra felan bs 100'leniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada enchanterlar için bi tip vereyim:

aradığınız eksik enchant varsa bi dükkana giriyorsunuz, npcde o enchant yoksa oyundan çıkıp tekrar çalıştırıp continue diyerek dükkana ilk girdiğiniz noktayı yüklüyorsunuz (oyunu restart etmeden load ederek olmaz). vendora bakıyorsunuz başka bi mal listesi var. bu şekilde restart/load kasarak aradığınız enchanti satın alıyorsunuz.

ipod menüleriyle uğraşmadan oyundan hızlı çıkma için windowed mode yapın, task menager çalıştırın, alt-tab yapıp end tasklayın.
Sosyal ağlarda paylaş

craft sistemiyle alakası yok onun.
yaratıklardan düşen itemlar biraz daha çeşitli, biraz daha okkalı olsa craft ile uğraşmana gerek kalmaz.

mesela redguard silahları craft edemiyor olsak, ama bazı yaratıklardan redguard silahı çıksa, böyle bir şey beklerdim mesela güzel olurdu.
hani ancient nord, skyforge silahları felan var ama yine çeşit az.
bir de onları alıp güçlendirebiliyor blacksmithler.
o alternatif silahlarda o olmayacak. düşünceksin acaba güçlendirebileceğim bir silah mı tercih edeyim yoksa zaten belli bir güce sahip alternatif silahları mı kullanayım.
felan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

smithing çok aşırı bile güçlü, %158 smithing bonus'la perk vermeden herşeyi legendary yaptığınızda anlıyorsunuz heh.

bone enchanting için iron dagger'a absorb life. common'a kadar court wizard'lardan gem satın alıyorsun. bütün köye satıyorsun sonra, bayağı kara bile geçiyorsun.
Deacon said:

Kimse craftinge bir sey demedi. Kimse oyuna karisik demedi. Burda oyuna edilen laflarin tamami oyunun derinligi ile alakali. Derinlikten kasit diyaloglar, questler vs.

dedi de gene okumadınız. letsgetthesunshine'ı okuyun.
Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:

arkadaşlar en hızlı şekilde ev sahibi nasıl oluyoruz?

Jarl dedi ev alabilirsin diye ama 5000gp kendisi. level 11'im anca 2500gp'i gördüm.

para biriktir..
paranı çarçur etme.
level 10 civarı yapacağın dungeon görevlerinden en az 1000 gold kazanabiliyorsun. pahalı itemları üstünde biriktir. 100-150 gold valuesu olan felan. value/weight değeri yüksek olsun lootluycağın itemların.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...