Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

tunca said:

alılışagelmiş sevilen rpglerin derinliği 10 üzerinden 10 civarıysa skyrim'in derinliği 10 üzerinden 1 falan bunun tartışılcak bşişiyi yok. rpg olabilir ama derinlik olarak ele alındığında çok zayıf bir rpg

bence mevzu budur. rpg değildir demek haksızlık olur abi. kafanızdaki rpg çok hardcore bir rpg olduğu için o kadar hardcore olmayan hiçbir oyunu o kategoriye sokmuyorsunuz. çok yüzeysel bi rpg'dir dersin olur da rpg değil demeyin yani. ne o zaman first person shooter mı? action rpg tanımı gayet uyuyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sizin tanıma göre.

dreamfall the longest journey de ağır rpg ve icewind dale rpg değil.

tamam oyun o kadar derin bir rpg değil. ama gayette rpg.bir de haksizlik ediyorsunuz gayet düzgün questler var. Oyundaki bazi random olaylar falan da çok hoş oluyor.

bir de şu oyunu oynayan kitle yüzünden oyunu suçlamak absürd. plancescape oynayanların hepsi sanki felsefe lisansüstü öğrencisiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:

ben katılmasamda genel kanı,
Level up varmı? -> aha rpg
2 seçenek bile olsa hikaye çok sonlumu -> aha rpg
...
gibi gidiyo.

axe burda rpg neymiş değilmiş herkez aynı şeyi düşünse düşünmese ne farkedicek.. recettear oynadığım en iyi rpg desem sana zararı ne :/

Evrensel iyiyi ve doğruyu arıyoruz işte lethe. Yok akepeymiş yok ergenekonmuş bunlar boş işler, hayatın anlamı rpg olsun ponyler olsun kate upton olsun sevdiğimiz şeylerde gizli. Ben isterim ki genç dimağlar ne nedir bilsin ayırsın ona göre yorum yapsın.

Ha skyrim potansiyel sahibi bi oyun. Kitaplar (özellikle tanrılarla ilgili olanlar) olsun, Legate Fasendil gibi karakterler olsun güzel yazılmışlar hep. Yalnız oyunun hitap ettiği asıl kitle olan konsol bebeleri bunları okuyup anlayamayacağından hep bi yarım kalmışlık var. Bazı npclerle girdiğin tek boyutlu diyaloglar bile keyif verebiliyor, ama işte kıyıda köşede random quest vermezken karşına çıkarsa. Benim bethesdaya en çok kızdığım nokta bu zaten. Konsol bebeleri ne de olsa alır, gerçek oyunculara yönelik oynanışı koymasak da olur zihniyeti. Rezil uiden kendini belli ediyor zaten, oynadıkça ve kaçan potansiyeli gördükçe daha çok kızıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

canlı ticari hayatıyla bilinen Riverhold'da akrabalarımdan birinin çalıştırdığı karavanlardan birinde korumayken son yolculuğumuz esnasında bruma civarından skyrim sınırını geçip hedefimiz olan whiteruna yaklaşırken trollerin saldırması sonucu karavanımız yokoldu, ben kurtuldum fakat imparatorluk askerleri hikayeme inanmayıp beni sınırı izinsiz geçmekle suçladı, ve olaylar gelişti?
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada 5 gun once companionsdaki barrel a koydugum butun itemlar duruyor, makina kapandı 3-4 kez, oyundan cıktım girdim, 8 gb ram var belki ondan ama suana kadar temp. storage muamelesi yemedim (ara ara check edip hardsave alıyorum, esek saglam kazık)

Bu arada arch-mage oldukdan sonra chamber ı storage olarak kullanabiliyormuyuz (orayada yıgmaya basladım bisiler)
Sosyal ağlarda paylaş

main quest'te hrothgar'a ikinci gidişten sonra

dağın zirvesine çıkış: (tu) (tu) auroralar eşliğinde skyrim'e tepeden bakmak: priceless.

bilgisayarlar sağolsun sıcacık evimizden bear grylls moduna girmeden yapabiliyoruz bu işleri artık heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...