Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

NolaxThensbane said:

bağırmayı nasıl yapıyoruz gençler

magic'e gelip shout kısmından istediğin birini seçeceksin (e), eğer hiç biri seçili değilse bir dragon soul harcayarak unlock edeceksin.
oyunda Z'ye basarak (klavye layout'undan değiştirilebiliniyor) shout kullanabilirsin.
eğer elinde hiç shout yoksa dungeon içlerindeki tablet duvarlardan öğreniyorsun.
eğer elinde hiç dragon soul yoksa ejderhaya saldırıp öldüreceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

abi oyun atmosferiyle seni içine çekiyorsa iyidir, NOKTA.

ama rpg değil ama frp değil ama şöyle ama böyle LAN BASGİT

HAYIR.

Oyun rpg değil. İyi bi sandbox, ama bi rpg değil. Bu çok önemli bi nokta, saçma salak oyunlara rpg deniyor türde kayma yaşanıyor sonra. İnternetin her köşesinin bilinçlenmesi lazım bu konuda, biz de sizleri bilinçlendiriyoruz. Tekrar ediyorum bu oyun rpg değil.

DadashNik0F said:

ya bu uçan ejderhaları yere indirmenin yolu yok mu kesmek için ? dağa tepeye çıkıyom büyü atıyorum sallamıyo hiç ejderha

Oklayacaksın. Dragonların scripti sanırım belli %hplerde yere inip melee girmek ama bazıları yapmıyor, sadece son %25te yere iniyorlar. Okların ağırlığı olmadığı için şöyle 200 tane falan taşıyorum yanımda, ejderha inmiyorsa inene kadar archery kasılıyor işte :P

Bone said:
gereksiz yere beni idam edecek oluşlarına sinirlendim

Kaçak olarak sınırdan geçmeye çalışırken yakalanıyor demişlerdi karakter için, bilmiyorum ne kadar cannon. Ama sırf ulfricle aynı arabada geldi diye emin olmak için ölüm emrini veriyor o kadın lejyoner, zaten suç kaydı olmadığını görüyoruz oyunun başında. Bone kızmakta haklı hehe.

Sam said:

kötü de laf mı, "REZALET, BERBAT, TEZEK GİBİ, OYNAYANLAR DA EKSBOKS BEBESİ" dendi.

Hayır, xbox bebeleri için yapmışlar çok daha iyisini yapabilirlerdi dendi. Ha burdan hikayenin işlenişini ve derinliğini beğenenlere xbox bebesi dediğimiz anlamı çıkabilir. Çıksın da hahahaha

Rezalet, berbat, tezek gibi olan kısımlar dialoglar, karakter ve senaryo derinliği. TES serisini dialog için oynamıyor olabiliriz ama hala AAA+ oyunlarda adam gibi dialog bekleme hakkımız var. Bi Torment, bi MotB beklemiyor kimse, Oblivian kadar olmasın yeter. Ha skyrim obliviandan bi gömlek üstün, ama sadece bi gömlek.

said:
Torment, Skyrim, hede

Torment olayı da sanırım samin hack&slash konusundaki tepkisinden çıktı ilk. Skyrime H&S diyince adam öyle bi rage e girdi ki HAYIR TORMENT! diye patladı ahhaha. Öyle yani çok takılmayın torment falan. Torment rpg, bu oyun değil. Ama tekrarda fayda var, rpg öğeleri barındırmasa bile en azından main questte bundan daha iyi dialog yazmaları gerekiyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Yüzüğe ve kolyeye magic res, burç olarak atronach, bi de üstüne botlara resist firela en azından fire magelerden oneshot yenmez :P

Dragonplate yaptım çok mutluyum, fakat daedric plate için daedra heart bulamıyorum meh. Ne vendorlarda var, ne de şu meredi taşıyan bi mob görebildim.

Bu arada blacksmithler silahınıza zırhınıza upgrade çekmeden önce illa ki bi BS potion için, varsa BS arttıran item takın. BS 100 bile olsa içtiğiniz potion ve taktığınız itemlar upgradeden gelen bonusları arttırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Yüzüğe ve kolyeye magic res, burç olarak atronach, bi de üstüne botlara resist firela en azından fire magelerden oneshot yenmez :P

Dragonplate yaptım çok mutluyum, fakat daedric plate için daedra heart bulamıyorum meh. Ne vendorlarda var, ne de şu meredi taşıyan bi mob görebildim.

Bu arada blacksmithler silahınıza zırhınıza upgrade çekmeden önce illa ki bi BS potion için, varsa BS arttıran item takın. BS 100 bile olsa içtiğiniz potion ve taktığınız itemlar upgradeden gelen bonusları arttırıyor.

:)
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Oyun rpg değil. İyi bi sandbox, ama bi rpg değil. Bu çok önemli bi nokta, saçma salak oyunlara rpg deniyor türde kayma yaşanıyor sonra. İnternetin her köşesinin bilinçlenmesi lazım bu konuda, biz de sizleri bilinçlendiriyoruz. Tekrar ediyorum bu oyun rpg değil.

çok yanlış bu isyan, blizzort dominyon ezmeye geliyorken kendi müttefiğine stormcloaklık yapıyorsun başka birşey değil. tek başına kaldığında yokedecekler direkt heh.
said:
Hayır, xbox bebeleri için yapmışlar çok daha iyisini yapabilirlerdi dendi. Ha burdan hikayenin işlenişini ve derinliğini beğenenlere xbox bebesi dediğimiz anlamı çıkabilir. Çıksın da hahahaha

işlenişi ve derinliği gayet iyi, hangi fasafiso oyunlara tapıldığını bilmesek durup düşünücez.
said:
Rezalet, berbat, tezek gibi olan kısımlar dialoglar, karakter ve senaryo derinliği. TES serisini dialog için oynamıyor olabiliriz ama hala AAA+ oyunlarda adam gibi dialog bekleme hakkımız var. Bi Torment, bi MotB beklemiyor kimse, Oblivian kadar olmasın yeter. Ha skyrim obliviandan bi gömlek üstün, ama sadece bi gömlek.

çeyreği bile etmeyecek büyüklükteki oyunlarla kıyaslayıp aynı şeyleri beklemek gülünç ve anlamsız olur ancak. isterse aaaaa+++++ olsun. şu oyun bu oyun dediğiniz oyunların hepsi yanyana serilse kaç quest kaç npc çıkacak görmek lazım.
said:
Torment olayı da sanırım samin hack&slash konusundaki tepkisinden çıktı ilk. Skyrime H&S diyince adam öyle bi rage e girdi ki HAYIR TORMENT! diye patladı ahhaha. Öyle yani çok takılmayın torment falan. Torment rpg, bu oyun değil. Ama tekrarda fayda var, rpg öğeleri barındırmasa bile en azından main questte bundan daha iyi dialog yazmaları gerekiyordu.

kinaye =/= rage. çok enteresan kuruyorsunuz kafanızda yazılanları heh. troll'lere dokundurdum çünkü hack n slash deyince "köyden çıktım kese kese diablo'ya vardım" oyunu olur, combatın zamanın %95'ini aldığı oyun olur.

torment lafı tyrannus'un 15 seçenekli torment ss koyup "SKYRIM REZİL TROLOLOLOL ASASİNO YAPAMASAM ÇÖP TROLOLOLO" mesajından çıktı ama sanırım öbür başlıktan tek kelimemi taşıman işine gelmiş başlangıç noktası diye. neden acaba..
Sosyal ağlarda paylaş

o iron daggerları satmayın, enchanting için lazım olacak heh.
erucalavera said:

Azuras stari almadiysan eger henuz onun gorevinin sonunda daedra heart dusuren moblar cikiyor, deadric prince falan olmasi lazim adlarini unuttum simdi

orada boss'u öldürmeden önce hemen lootlamak lazım ama diğerlerini, hemen dışarı gönderiyor çünkü. baştan oynamam gerekti ve çok zorladı heh.

daedric quest'lerde daedra çıkabiliyor genelde, companion yatakhanesinde ve stendarr vigilant hall'dan da birer tane çaldım. 5 etti. ama blades armor kullanmayı hedfliyorum, (oblivion'daki gibi güdük değil şimdi, dragonplate gibi olmuş) ondan perk harcamadım. sadece steel upgrade'ine yetecek herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...