Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect 3

HellHound

Öne çıkan mesajlar

Viktor said:

demin harbringer tarafindan lazeri kafama yedigimde yanimda olan liara nasil normandye bindi?

o savasin ortasinda joker butun tayfayi alip nasil mass relayden kacti?

anderson bizden sonra nasil girdi, bizden once nasil konsola geldi

hava olmayan mekanda shepard nasil nefes aldi?

reaperlar crucible doclarken neden mal gibi izledi?

Citadel dunyaya nasil geldi

shepard patlayan citadelden kurtulup nasil canli kalabildi? hemde o halde?

bi mass relayin patlamasi arrivalda kosakoca sistemi yok ederken tum mass relaylerin patlamasi? lol

mass relay patlamasini gectim citadel + crucible buyuklugunde bir objenin dunyanin yorungesinde patlamasi zaten direk dunyada yasami bitirir, birde ustune sonsuza dek uzayi kapar insanogluna

falanda filan, ugrassak yuzlerce hata buluruz zaten bole sallapati yapilmis bir endinge

bioware in son oyunuydu bu benim icin, bu saatten sonra EA oyunlarina yaptigim muamele ne ise o gecerli olucak, bioware benim icin bitmistir dahada oynamam

diragin eyc 3 diye homo sex sahneli cal of dati bile cikarir bunlar bu kafayla

en içime oturanı şey oldu benim oyun sonunda

insanları citadel'e yolluyorsun güvenli olsunlar diye,
citadel'i korumak üzere insanlar yetiştiriyorsun vs,
sonra oyunun sonunda "citadel'deki herkes pat diye ölüyor"

Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Viktor said:

demin harbringer tarafindan lazeri kafama yedigimde yanimda olan liara nasil normandye bindi?

o savasin ortasinda joker butun tayfayi alip nasil mass relayden kacti?

anderson bizden sonra nasil girdi, bizden once nasil konsola geldi

hava olmayan mekanda shepard nasil nefes aldi?

reaperlar crucible doclarken neden mal gibi izledi?

Citadel dunyaya nasil geldi

shepard patlayan citadelden kurtulup nasil canli kalabildi? hemde o halde?

bi mass relayin patlamasi arrivalda kosakoca sistemi yok ederken tum mass relaylerin patlamasi? lol

mass relay patlamasini gectim citadel + crucible buyuklugunde bir objenin dunyanin yorungesinde patlamasi zaten direk dunyada yasami bitirir, birde ustune sonsuza dek uzayi kapar insanogluna

falanda filan, ugrassak yuzlerce hata buluruz zaten bole sallapati yapilmis bir endinge

bioware in son oyunuydu bu benim icin, bu saatten sonra EA oyunlarina yaptigim muamele ne ise o gecerli olucak, bioware benim icin bitmistir dahada oynamam

diragin eyc 3 diye homo sex sahneli cal of dati bile cikarir bunlar bu kafayla

en içime oturanı şey oldu benim oyun sonunda

insanları citadel'e yolluyorsun güvenli olsunlar diye,
citadel'i korumak üzere insanlar yetiştiriyorsun vs,
sonra oyunun sonunda "citadel'deki herkes pat diye ölüyor"

yaw bide embassy'de bi kadın var işte kızımı karımın gezegenine göndermek istiyorum(Thessia) diye baya bi çaba sarfediyor sonunda ordaki çalışanın yardımı sayesinde gönderiyorda falan. Ama gel gelelim 2 görev sonra Thessia yerle bir oluyor. O kısım bana çok dokunmuştu :(

Sosyal ağlarda paylaş

ending'in memnun kaldığım tek kısmı

readiness sağolsun kendimi veya anderson'ı kurtaramadım, böyle ikimiz de yaralıyken yanyana oturup kaldık, geçen hafta da tam saving private ryan izlemiştim, orası gibi oldu tam. tom sizemore yanımda öyle can teslim etti, ben de tam kendimi bırakmak üzereyken hackett "şepırd dur daha işin bitmedi" diye yarıa kesti, benden de kanlar boşalmış böyle artık pil bitmiş ama son bir gayretle alternate power devreye girdi. bir de yukarıda destroy için ateş etmeye başlayınca birden uçuruma az kala lokomotife üçüncü ve son odunu atmışçasına enerji geldi şepırd'a, o gazla ateş ede de yürümesi..
http://topustrends.com/wp-content/uploads/2011/09/Saving-Private-Ryan-01.jpg
yani ondan sonraki kısım ne kadar tatmin edici olmadıysa da o
http://i2.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/170/968/bleach324%20dying%20even%20if%20i%20get%20killedsm.PNG
kısmı "İŞTE BENİM TANIDIĞIM ŞEPIRD BU" dedirtti.

Sosyal ağlarda paylaş

oha bişey farkettim şimdi direk "THAT FEELS". Citadel'deki bi tane PTSD maduru Asari commando var psikiyatrist'le konuşan. Orda reaperlar saldırdığında Tiptree'de bi Farmda human family'nin yanında saklandım diye anlatıyor. Bi süre sonra ailenin indoctrinated olduğunu anlayıp öldürüyor, kızıda yanında kaçırıyor(15 yaşında adı Hilary)ama sonra sessiz kalmıyo reaperları çekicek diye öldürmüş.

Daha sonra Normandy'de Joker'le EDI'nın bi sohpetine denk geliyorsunuz. Joker ailesinin Tiptree diye bir gezegen/bölgede bi farm'da olduğunu ve uzun zamandır haber alamadığını anlatıyor. EDI adlarını söyle bakayım refugee listten diyor. O da kız kardeşim var 15 yaşında ona bak diyor adı da "Hilary" :(

edik;ilk kısmı yanlış hatırlamışım düzelttim

Sosyal ağlarda paylaş

oyunu bitirdim sonunu anlamadim :S

simdi child cikti piyasaya cocuk ben citidelim diyo catalystim diyo reaperlari ben saldim diyo galaxy e buyukleri oldurup kucukleri sag birakiyok diyo her 50 bin yilda bi, yani bi nevi reset atiyo galaxye.... o zaman bu cocuk god direk oyunun sonundada shepard god oluyo o mavili yerde cocugun yasamis oldugu boyutmu ne yani, bide kapi acilma sahnesi oyun devam etcek heralde

Sosyal ağlarda paylaş

me3 sona kadar güzeldi bence, ama sonunda birden yeni bilgilerin bombardımanına tutuluyosun,şu haliyle ending her tarafından plot holes ve lore error fışkırtıyor,bi hikaye yazıp boşlukları siz doldurun demek bioware için bile büyük beceresizlik

http://www.gamefront.com/mass-effect-3-ending-hatred-5-reasons-the-fans-are-right/4/ burda yazmış adam ne güzel

yeni ending isteyenlerin de legion ın söylediği şu laf kulaklarında çınlıyodur büyük ihtimalle; “organic life forms rely on hope to sustain them through periods of uncertainty. We admire the concept”

http://i1001.photobucket.com/albums/af134/gnosblax/yodawgme.jpg
ahahah

Sosyal ağlarda paylaş

arkimod

evet legion ve edi'den o kadar deneyim elde edindikten sonra bayağı havada kaldı finalde söylebildiklerimiz, new vegas'ta da sezar'a laf anlatamayınca sinirlenmiştim böyle.

ses said:

oha bişey farkettim şimdi direk "THAT FEELS". Citadel'deki bi tane PTSD maduru Asari commando var psikiyatrist'le konuşan. Orda reaperlar saldırdığında Tiptree'de bi Farmda human family'nin yanında saklandım diye anlatıyor. Bi süre sonra ailenin indoctrinated olduğunu anlayıp öldürüyor, kızıda yanında kaçırıyor(15 yaşında adı Hilary)ama sonra sessiz kalmıyo reaperları çekicek diye öldürmüş.

Daha sonra Normandy'de Joker'le EDI'nın bi sohpetine denk geliyorsunuz. Joker ailesinin Tiptree diye bir gezegen/bölgede bi farm'da olduğunu ve uzun zamandır haber alamadığını anlatıyor. EDI adlarını söyle bakayım refugee listten diyor. O da kız kardeşim var 15 yaşında ona bak diyor adı da "Hilary" :(

o asari'nin son kısmını dinlememişim, evet dediğin gibidir o halde. :/
Wayne said:

simdi child cikti piyasaya cocuk ben citidelim diyo catalystim diyo reaperlari ben saldim diyo galaxy e buyukleri oldurup kucukleri sag birakiyok diyo her 50 bin yilda bi, yani bi nevi reset atiyo galaxye.... o zaman bu cocuk god direk oyunun sonundada shepard god oluyo o mavili yerde cocugun yasamis oldugu boyutmu ne yani, bide kapi acilma sahnesi oyun devam etcek heralde

"me3 save'lerinizi saklayın" demişlerdi, herşey mümkün. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam
ben yeterli ems ile nefes alarak bitirdim oyunu, ama farketmiyor Anderson'i zaten gercek anlamda kurtaramiyorsun. sadece illusive man'in oldurmesini engelleyebiliyorsun, o da ems'e falan bagli degil reputasyona bagli

valla su noktada Anderson "You did good child" dedikten sonra siyah ekran ve cut to credits ile bitseydi keske diye dusunuyorum. Oyun tarihinin en feci cliffhangerlarinda biri ve yine hic bir sey sonuclanmadan bitmis olurdu ama su anki halinden yine de iyi olurdu ehue

o muhabbetin de yarisini kesmisler zaten

her ne kadar ilk oyundaki kurbaga ve ikinci oyundaki terminatorden sonra boss fight olmamasi oyunun sonu hakkindaki tek pozitif sey falan olsa da:

priceless
Sosyal ağlarda paylaş

3'ü oynamadan önce ilk iki oyunu nasıl oynadınız, bunları save'e nasıl geçirdiniz?
ilk iki oyunu Steam üzerinden satın alıp oynamıştım.
Mass Effect 1-2'yi steam keyiyle origin üstünde de aktive ettim, orda var gözüküyor. ancak preorder/dlc keyleri felan originde geçerli mi onu bilmiyorum.

bioware'deki sayfama baktığımda:
http://social.bioware.com/user_entitlements.php burda
inferno armor, zaeed, cerberus weapon and armor, normandy crash site, cerberus arc projector, firewalker pack, blood dragon armor felan gözüküyor,
bunları mass effect 2'de çalıştırabilmek için illa download edip kurmak mı gerekli? yoksa oyun bendeki DLC'leri otomatik tanıyıp indirir mi?

bi de Lair of the Shadow Broker, Aegis Pack, Kasumi gibi DLC'ler varmış, bunları nasıl/nerden satın alabiliyoruz?

oyunların tümünü originden kurup çalıştırsam her oyun bitişinde otomatik olarak tanır mı bir önceki save'i, yoksa özel bir ayar felan çekmek gerekiyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

arkimod

evet legion ve edi'den o kadar deneyim elde edindikten sonra bayağı havada kaldı finalde söylebildiklerimiz, new vegas'ta da sezar'a laf anlatamayınca sinirlenmiştim böyle.

ses said:

o asari'nin son kısmını dinlememişim, evet dediğin gibidir o halde. :/
Wayne said:

"me3 save'lerinizi saklayın" demişlerdi, herşey mümkün. :)

Caesari anlamadigin icin laf anlatamaman normal :p adam en mantikli seyi soyliyor aslinda, beyninde tumor olmasa ve karakterim kadin olmasa huuuurrr durrrrrr legion giderdim kafadan, cok iyi yazilmis bir karakter caesar, hatta uzun suredir bi rpg de bu kadar derin bi karakter yoktu avellone ustad ya

Bide TIM var, ikinci oyunda karizma abidesi iken, bi olayi b gizemivarken 3. Oyunda charlie sheen duzeyine geliyor, WINNING!
Sosyal ağlarda paylaş

ses said:

Yuh be hiç aklıma gelmedi valla,son kısmı kalmıştı asarinin bir daha hastaneye uğramayınca kaldı öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:

some priceless stuff

doggy offf, önce mordin ile bittersweet ending verdin.

sonra ilk video ile manly tears ending. (of salaklar neden kesmişler oraları, ÇOK iyiymiş)

son video ile de looney tunes ending. (top comment: He tried to protect us from the endings)

senin postu alıp ending yapsalar gene daha iyi olurdu ahahahah

yalnız spoiler'da dediğin gibi cliffhanger yapıp üstüne dlc ile tamamlansa gene daha iyi olurdu. şimdi ancak o girift teoriler kurtarır.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
Caesari anlamadigin icin laf anlatamaman normal :p adam en mantikli seyi soyliyor aslinda, beyninde tumor olmasa ve karakterim kadin olmasa huuuurrr durrrrrr legion giderdim kafadan, cok iyi yazilmis bir karakter caesar, hatta uzun suredir bi rpg de bu kadar derin bi karakter yoktu avellone ustad ya

Bide TIM var, ikinci oyunda karizma abidesi iken, bi olayi b gizemivarken 3. Oyunda charlie sheen duzeyine geliyor, WINNING!

ya INT köklemişim, karakterim reinhard von lohengramm'ı demokrasiye geçirtecek kadar entellektüel halde, tek karşılık veremedim o kadar fasarya felsefesine. burada son beş dakikada "hayır şu şu dediğim illa olacak, senin kafan yetmez anlamaya" denmesi gibi bir durum oldu.

martin sheen'i maalesef iyi kullanamamışlar üçüncü oyunda evet, ben daha twist beklerken çok düz oldu.

martin sheen

en azından paragon/renegade bir işe yaradı, new vegas'taki tek beğenmediğim olay işte o romalı horrigan ve romalı enclave president'ın hiçbir şekilde laftan anlamamasıydı ki burada the child architect ile benzer oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...