Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Whatsapp

dylanN

Öne çıkan mesajlar

beyler tüm postları okumadım, ama kafaların karıştığı bi konuya açıklık getireyim:

karşı tarafta ki whatsapp kullanıcısı
iphone kullanıyorsa: attığınız mesaj tek tikte kalır, bu esnada iPhone'a bildirim olarak gözükür mesaj. buradan okunabilir fakat kullanıcı gidip özellikle whatsapp programını açmazsa 2'nci tik gelmez ve kullanıcı whatsapp'ta online olmaz. eğer ki gider whatsapp'ı açarsa hem 2 tik olur hem de kullanıcı online olur.

blackberry kullanıyorsa: siz mesaj attığınız gibi sırasıyle şunlar gerçekleşir:
1. mesajınız whatsapp sunucusuna ulaşır ( tek tik )
2. karşı taraf otomatik whatsapp'ta online olur
3. mesaj karşı tarafın telefonuna iletilir ( çift tik )
bu durumda da karşı tarafın mesajı okuyup okumadıgını anlamak imkanlı değil. en son gece 3'te online gözükmüşseniz eğer, blackberry kullanıcısısınız ve gece 3'te biri size whatsapp'tan mesaj atmış demektir. illa sizin uyanık olup açmanıza gerek yok bu durumda.

android kullanıyorsa: blackberry'ye benziyor olması lazım ama tam bilmiyorum test etmek lazım, etrafımda android kullanan kimse yok konuştuğum.

symbian kullanıyorsa: bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 2 ay sonra ...
ama abi şimdi ben mesajı karşı tarafa atıyorum 2 tik gözüküyo mesajın yanında ama son online görülme saati mesela ben mesajı atmadan 1 saat önce diyo.

kaç kere arkadaşlarla kavga ettim bu yüzden. mesaj okundu görünüyo ne cevap vermiyon lan top diye.

önemli olan son online görülme zamanı sanırım. çünkü iki tik görülüp de mesajı okumamış oluyolar kimi zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

ben şöyle yorumlamıştım. 1 tik sen yolladın. 2 tik karşı taraf aldı. yani adamın telefon kapalıysa, çekmiyorsa 1 tik. sende sorun varsa 1 tik de yok. adamın ekranına düştü ama whatsapp ı açıp orada bakmasa bile 2 tik oluyor.

kavga etmeyin insalarla.

evet aynen öyle bence de. adamın okuyup okumadığını anlamak için de son online olduğu saate bakmak yeterli gibi bişey.

bide adam dedik adam olmasın o bayan olsun.. bayanlarla yazışıyom ben adam yok.
Sosyal ağlarda paylaş

valla sizin whatsapp'ları bilmem ama mesela kız arkadaşım bana gece mesaj attı uyurken, o 1 tık olarak görüyor, ben ne zaman mesajı görür ve whatsapp'ı açarsam mesaj ekranını görürsem o zaman 2. tık çıkıyor.

eğer sizinki farklı değilse yine aynı şeyi söylüyorum, kız okuyor "off yine mi bu yhaaa" diyor ve geçiştiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

ben şöyle yorumlamıştım. 1 tik sen yolladın. 2 tik karşı taraf aldı. yani adamın telefon kapalıysa, çekmiyorsa 1 tik. sende sorun varsa 1 tik de yok. adamın ekranına düştü ama whatsapp ı açıp orada bakmasa bile 2 tik oluyor.

kavga etmeyin insalarla.

doğru olan bu
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

barbu said:

kavga etmeyin insalarla.

doğru olan bu

android için böyle, ios'te girip okuyunca 2 tik oluyor. kız arkadaşıma android'de okumadan 2 tik olduğunu kanıtlarla gösterene kadar ne tripler yedim...
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

-Deno- said:

barbu said:

kavga etmeyin insalarla.

doğru olan bu

android için böyle, ios'te girip okuyunca 2 tik oluyor. kız arkadaşıma android'de okumadan 2 tik olduğunu kanıtlarla gösterene kadar ne tripler yedim...

şu bilgi altın değerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...