Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlefield Play4Free

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

http://battlefield.play4free.com/
Bu nedir şimdi anlam veremedim açıkçası. Battlefield 2 bedava oluyor mu demek ki videodan o anlaşılıyor. Ama bunun için niye battlefield play4free diye ayrı bir isimde zımbırtı çıkarıp bi de closed beta yaparlar? bf2'yi herkes download edebilse ya? neler yapıyor bu EA anlamadım hakikaten, bf heroes ile rezil ötesi bi iş yaptılar zaten f2p ayağına bi de bu çıktı başımıza. 1943'ü çıkarın önce...
salak yemin ediyorum gerizekalı bu ea
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
oyun bok gibi.
normalde bf oynamadığım için midir bilmiyorum ama bok gibi.

haritalar öküzlemesine uzun. kendimi delta force oynuyormuş gibi hissettim.
hani uzun olması değil mesele. uzun bir süre battlefield heroes oynamıştım, onda da uzun haritalar ama nişan almak kolay. bayrak etrafındaki alanlar epey dar. bu sayede elindeki taramalı tüfekle dar alanda kısa paslaşmalar yapıyorsun, çok da dert olmuyor.
bunda dar alan diye bişi yok. paso uzun mesafe combatı oluyor.

bu yüzden herkes şu mg23 müdür nedir o sabit makineliden almış.
gidiyor bir yere pusuyor.
gelene geçene ateş ediyor, öldürüyor.
öteki türlü g3 ile adamları vurman imkansız.

etrafta koştururken nişan alman zaten imkansız.
çömelip ateş etmek istediğin zaman da silahın recoili deli bişi.
nokta hedefe ateş ediyorsun. yakından savaşıyor olsan recoil dert olmuycak.

sen çömelip tek tek ateş edeyim derken adam sabit makineliyle seni tarıyor zaten.

5/19 k/d değeri.

gidip sniper deneyeyim bi de, daha kolay olur sanırım o.

ek: yok sniper da zormuş.
tek atışta alamıyorsun aletle o var. aimi tutturmak da zor. bir şarjör harcayıp adamı öldüremediğim oldu :P
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

bone, oyun bok gibi diyosun da bf 2'den farkı var mı ki? bf 2 gayet iyiydi, anlamadım ben şimdi olayı.

bf1942, bf2, bf2142, bf heroes ve quake wars gibi oyunlardan aklımda kalan şöyle bir tabloydu. oyunun haritası oldukçe geniş. bir taraftan diğer tarafa taşıtla felan gidiyordun. flag pointlerin etrafında combata uygun yerleşke bulunurdu.

bunda gördüğüm harita ise, sanki modern warfare haritalarının esnetilerek uzunlaştırılmış hali. gelişigüzel yerleştirilmiş binalar var.
modern warfare'de kısa mesafede gittiğin yere burda uzun uzun koşarak gidiyorsun.

çok çok eskiden delta force oynardım. bu oyunu oynarken o geldi aklıma. çok uzaktan ateş edip nokta atışı yapmaya çalışırdın. yani battlefield'e benzetemedim ben.

buraya kadar anlattıklarım fazla önemli değil aslında da,
esas önemli olan mevzu oyunun f2p olmasından kaynaklanıyor.

başlangıç silahları hiç işe yaramıyor. soldier ile verdikleri taramalı tüfek ile nokta atışı yapmak çok zor. recoil'i berbat silahın. bak harita yapısı delta force gibi değil de counter-strike gibi olsa bu silahın recoili o kadar dert olmazdı. battlefield serisi gibi bayrak etrafında hazırlanmış combat zone'lar olsa onda da sorun olmazdı. ama ortada kocaman bir şehir var ve bir uçtan, "view distance"ın bitimindeki yere doğru ateş ediyorsun.

sniperın başlangıç tüfeği de damage'i çok düşük. gidip sniper denediğimde adamı 2-3 atışda öldürmek zorunda kalıyorum. oyuncuların canı çok fazla değil. hani soldier tüfeğiyle karşıdaki rakibe 3-4 mermi attığımda zaten ölüyor. bu yüzden sniperla 2 ateş edip öldürme olayı sıkıntı yaratıyor.

eğer one shot sniper kullanmak istiyorsan bu sefer para ödeyeceksin veya level atlayıp alacaksın bir şekilde. o zamana kadar dandik silahla idare edeceksin.

oynadığım f2p oyunlarda yok bu kadar abartı bir durum. mesela pointblank'te de parayla alınabilen güzel itemlar var. maske takıyorsun, 2-3 darbeyi blokluyor. ama yine de düşük itemlarla oyununu rahat oynayabiliyorsun.

battlefield play 4 free'de bunu göremedim ben.

battlefield 2'yi çok iyi hatırlamıyorum, epey zaman oldu oynayalı. ama f2p olduğu için birebir bf2 hissini bekleme.
xp kasıp silah topluyorsun işte.

oyundaki silahlar map'lere kıyasla etkisiz olduğu için insanlar sabit makineli tüfekleri (MG3) tercih ediyor.
geçip bir yere oturacaksın. karşıdan düşman geldikçe ateş edeceksin. oyunu rahat oynarsın öyle, bol bol adam öldürürsün.

çoğu kişi öyle yapıyor.

"roket adam" said:

Bone ilk defa BF serisi oynamış, her noob BFci gibi "abi haylayftaki sarmalıyla tek atışta alıyodun bunda yok :((" modunda takılıyo bence.

sencesi o.
karşıdakinin kin olduğunu bilmeden göbekten atıp karşıdakini aşağılama taktiği bu. "ilk defa bf serisi oynamış ondan".

ppfff saçma salak argümanlar, bu tip şeylere hiç gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bone: kusura bakma, prenses diger satoda. bf2 haritalari iste tankli, jetli. karkland gibi haritalar var direk bf2'den. oyunu bf2 gibi oldugunu icin elestirmisin ahaha.

oyun bf2'nin retarded evladi gibi bisiy. bf heroes oynayanlar bilir hersey ayni. silahlari cash shop yada oynarken kazanilan para ile alabiliyorsun. yanliz permanent alabilmek icin cash shop parasi ile almak sart. ingame parasi ile 1 veya 3 gunluk kiralayabiliyoruz.

default gelen silahlar rezalet otesi. hemen bikac lvl alip 1 gunluk adam gibi silah kiralamak sart.

oyunda 4 karakter var (soldier, sniper, medic ve recon). yanliz 2 karakter slotu free. diger 2 slotu acmak icin para vermek sart.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...