Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Dark Knight Rises (2012)

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

hacı onun gibi olay bir değil iki değil. kral çıplak demeye kimsenin tıtı yemiyor. "ya şurası da şöyle AMA SÜPER FİLM GENE" diyen kaç tane mesajınız var.

nolan kolayına kaçmış kabul edin.

gadget'te apple ne yapıyorsa sinemada da nolan onu yapacak anlaşılan
güzel işler yap kitleyi oluştur sonraki işlerde eksikleri gözardı ettirerek, eski ivme ile imajı koru.

şu çok doğru, ilk 2 filmdeki özenli çalışmayı bulamadım ama "rise" olayını iyi yedirdiğini düşünüyorum, belki de film fazla kısaydı hani 3. filmi ikiye bölzeydi ve malum "şeyin" "şey olma" zamanını uzatabilseydi daha iyi olurda daha iyi otururdu

bence 3ün1i ve 3ün2si olmalıydı
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

Black-ice said:

Çok basitinden saçma gelebilecek bir sahne.

Batman kedi kadını kurtarıp uçağa atlıyorlar ya beraber. Orda bane çıkıo gelio bakıo uçak uçarken. Vur gitsin anasını satayım uçağın silahıyla orda. Bane bu. Neler yapıyor herif vur gitsin.

nneyle vuracak uçağı?
o uçak dediin şey güdümlü füzeden kaçio adamın atacağı bi silahla mı yok olacak?

tam tersini soylemis adam.. batman vursaydi demis ama yine de mantiksiz diil.. zaten batman kimseyi oldurmeye calismiyor ki hicbir zaman..

Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

Black-ice said:

Çok basitinden saçma gelebilecek bir sahne.

Batman kedi kadını kurtarıp uçağa atlıyorlar ya beraber. Orda bane çıkıo gelio bakıo uçak uçarken. Vur gitsin anasını satayım uçağın silahıyla orda. Bane bu. Neler yapıyor herif vur gitsin.

nneyle vuracak uçağı?
o uçak dediin şey güdümlü füzeden kaçio adamın atacağı bi silahla mı yok olacak?

:D

batman vurucak abi bane'i bane batman'i değil :D

Sosyal ağlarda paylaş

izlediğini anlamayan

adam filmde sizi öldürmiycem, size umut verip acı çekmenizi izliycem diyor, kendi yaşadıklarını onlara da tattıracağından bahsediyor, bu sebeple de bombayı patlatmıyor, bekliyor ve kaos ile keyif çıkartarak çırpınmalarını izliyor.

bazıları da çıkmış madem patlatacaktı neden patlamadı ki salak yhaff xD falan yazıyor.

size gerçekten adam sandler filmlerinden fazlası falan israf ciddi manada, izlediğini anlamayıp sırf laf edebilmek için bir şey yazıyor çoğunuz, şurda eli yüzü düzgün çok az eleştiri var malesef.

benim açıklamam çok mantıklı diyeniniz de tatava, lol.

Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

o değilde filmin ortasındaki malum sahne (knightfall okuyanlar bilir) çok havada kalmamış mıydı sizce de ? batman serisinin en çılgın anlarındandır yani o bana göre.

bane'in wayne'in belini kırdığı sahne

Cızgıromanı okumamıştım ama o sahne bence gayet güzeldi. Hikayeyi bildiğimden tam olarak ne olacağını da biliyordum ama yine de LAN LAN LAN LAN diye izledim oraları. Xunnun deyimiyle buildup deliverladı.

Aente sen de kendin cevaplara yetemiyorsun, başkaları bizim eleştirilere cevab verebilince hemen kaldığın yerden HAYRANOĞLANlığa devam.
Sosyal ağlarda paylaş

Lazarus pit işte o tarkan filmindeki ahaha. Hiç üstünden geçmediler ama filimdeki pitin de çizgiromanlardaki gibi benzer iyileştirici özellikleri olabilir.

da lazarus pit diyince yine aklıma takıldı

Ya arkadaş sen kuşatma altındaki şehirden nasıl adam çıkarıp tee arabistana çöllere gidip nasıl geri içeri giriyorsun, daha sonra o adam tekrar nasıl içeri giriyor bide dünyanın en güçlü oranyon bonbası falan var jetler metler geziyor şehrin etrafında.

OF. Joker ölmeyeydi iyiydi, hep joker ölünce senaryoda oluşan boşluklar bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Yönetmenin süper kahraman hikayesini gerçekçi göstermesinden dolayı rage mode açan arkadaşlar var. Şu film yerine mesela Penguen'li eski Batman'i izleseler laf etmeyecekler "ne de olsa süper kahraman filmi" diyecekler. Ama Nolan amca biraz gerçekçi bir hale sokunca nerd rage'e maruz kalmış.

Yapılacak bir şey yok.

spo

serinin son filmi dedik de, Batmani öldürmedik, işin içine Robin'i soktuk. Sanki yine de bir devam için yolu kapatmadık. Dark Knight serisi bitti şimdi Robin serisi başladı mı yapacaklar acaba.

Sosyal ağlarda paylaş

hayranboyluk deyil aks kardeş, çok tırışkadan eleştiri yapılıyor şurda, mantıklı eleştirilerden senko'nun da değindiği şey konusunda mesela ben de eleştirdim. ama siz filmde var olan şeyleri bile görmeden eleştirince sırf laf salatası yapıyorsunuz.

axedays pit hakkında

ayrıca dışarı çıkabilir bence bir tunnelin ucu adanın öbür tarafına uzanıyor diyip de açıklayabilir nolan, ya da ben çıkar girerim ama kılıma zarar gelirse bombayı patlatırlar der, biriyle kargo gibi yollar yine yollar, sonuçta devlete parmağını oynattırmıyor orada bane. olmaz değil. ha daha detaylı olarak açıklasalar kafa patlamazdık belki ama bu mantıkla bakarsak milletin eline filmin manualini mi verecek adam tek tek, sayfa 67'de açıklıyor bakın diye, film lan bu, çizgi roman filmi, atom fiziği deneyi kadar gerçekçi yaklaşıyorsunuz, o zaman da your argument is inavlid diye güle oynaya zıplayasım geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Joker ölmeseydi kesin kez izleyecektik bu filmde yani, Agent of Chaos'u görmek harika olurdu...

Nolan'ın sevdiği şeylerden biride gerçekçilik tabanına yayması olayları. Lazarus Pit'te iyileşmesi aslında çizgi roman versiyonuna gönderme.

Ra's Al Ghul'un lazarus pit'te görünmesi ve ölümsüzlüğün bir çok çeşidi var demesi de bir görnderme. Sonuçta çizgi romanda 600 yaşında falan gibi adam.

Nolan'da bunları kullanıyor işte.

Sosyal ağlarda paylaş

filmin en büyük talihsizliği dark knighttan sora çıkmış olması, beklentiler maksimum olunca hayal kırıklığı kaçınılmaz oluyo, ama iyiydi film yine
ama çözemedim dark knightı aday bile yapmayan gebeş akademi buna niye oskar versin

ayrıca evet axedice haklı ve çok az bile söylemiş aslında senaryo baya deliklerle dolu
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi geldim istinye'den.

anne hathaway le marion cotillard'ı rolleri swap ettirselermiş keşke =( butlu butlu marion'u o kıyafetler içinde görmek isterdim. üstelik imax mmmmm

ayrıca filmden çıkınca Alfred'in içtiği dalgadan içtim sosyete cafesinde. ondan geç kaldım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...