Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hunger Games (2012)

reddiye

Öne çıkan mesajlar

• 5 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Şimdi gittim ama ikinci yarıyı izlemedim. Zaman kaybıydı tam, ikinci yarı daha güzel olcaktı dendiğine göre ama bu tarz bir film için yeterli bir argüman değil.

Tam young adult filmi olmuş aslında, young adult değilseniz gitmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

bugün gittim

salon neredeyse tamamen coming of age kız kitlesi ile doluydu. beş bilemedin altı erkek falan vardı herhalde salonda ve birilerinin sevgilileriydiler. salonda benden büyük olarak sadece bir bey ve bir bayan vardı.

arkamdaki kızlar şu oğlan göründüğünde iç geçiriyorlardı. bir tanesi yeri falan tekmeliyordu galiba. çok ilginçti.

http://0.tqn.com/d/movies/1/0/X/B/T/kidschoice2009pic16.jpg

sanırım bir süre sinemaya gidemeyeceğim. bu travmanın izleri yakında geçecek gibi görünmüyor.

esas kız güzelmiş ama.

---

edit:

kitabı okumamış olanlar için şunu belirtmeden geçmek istemedim

kitapları okumadım ama fragmanını izlediğimde gerçekten hoşuma gitmişti filmin atmosferi. çok güzel bir hava yakalamışlar fragmanda ancak filmde o havayı bulamıyorsunuz. işte ormanda bir takım ergenler birbirine kılıç sallıyor bıçak atıyor arada. gerilim, aksiyon, distopia, conflict falan yok hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
aquila said:

young adult kitabindan ne yapsalardi.

Güzel young adult eserleri de var, young adult sınıfından olmayanlara da hitap eden. En başta New Jedi Order mesela. Bu sınıfın dışına göz bile kırpmıyor ama.

Ondan dedim young adult değilseniz gitmeyin, tam o havada diye.
Sosyal ağlarda paylaş

seriyi okumuş biri olarak diyebilirim kii izlediğim en iyi kitap uyarlamasıydı bence.
2 değişiklik vardı...

spo

biri alaycı kuş iğnesi,kardeşi vermiyordu....diğeri de en sonda katnisse verilen taç aslında ikiye bölünüp yarısı peata'ya yarısı katnisseydi..

geri kalan her şey kitaptaki gibiydi,kısaca hayal ettiğim gibiydi.Sanırım yönetmen de kitaptan çok etkilenmiş ki bu kadar güzel bir uyarlama çekmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

edit:

kitabı okumamış olanlar için şunu belirtmeden geçmek istemedim

kitapları okumadım ama fragmanını izlediğimde gerçekten hoşuma gitmişti filmin atmosferi. çok güzel bir hava yakalamışlar fragmanda ancak filmde o havayı bulamıyorsunuz. işte ormanda bir takım ergenler birbirine kılıç sallıyor bıçak atıyor arada. gerilim, aksiyon, distopia, conflict falan yok hiç.

henüz filmi izlemedim ama kitapları okuduğum kadarıyla şunu söyleyebilirim aksiyon, distopia unsurları serinin diğer kitaplarında özellikle 3. kitapta yoğunlaşıyor. ilki sadece açlık oyunlarına yöneliyor. piyasa kitap olduğu için her türlü ergenler olacak ama fena değil seri genel olarak. tabi ne beklediğinize göre değişir ama piyasa kitaptan çok bi felsefe de beklemiyorsunuz heralde. =)
Sosyal ağlarda paylaş

meh bi filmdi.

böyle ormanda koşturdular bütün bir yarı adsfsda.

Kitabıda çok beğenmemiştim filmide beğenmedim.

Birde devamlı böyle sallanan, hareket eden, actiona focuslamayan kamera ile film çekmeyi kim keşfetti ise ona kafam girsin. Zati az aksiyon vardı onda da kim kime napıyor anlamadım bildiin.

gidip Battle Royale seyredeyim bir daha.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...