Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile (Hack & Slash RPG)

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle oyunu gayet beğendiğimi, 100 üzerinden 83 verdiğimi, hatta bağımsız bir firmanın bedava oyunu olduğunu da ekleyince puanı 88'e çektiğimi belirteyim.

Beni en çok isyan ettiren olay, öldüğümüz yere geri dönerken haritanın sıfırlanması. 3 katlı mağaradayım. Son kata gelmişim, waypoint de yok; öldüm. Kasaba'dan en yakın waypoint'e dön, oradan tekrar mağaraya 1. kattan gir ve tataaam: tüm mağara resetlenmiş. Lan bari waypoint olsa bir yerlerde, o da yok. Bazen soğutuyor insanı oyundan bu durum.

Harita grafikleri 2001'den kalma. Bence buna zaman içinde kesinlikle el atılmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni başladıgını farzediyorum lvl 30'u geçmedinsen benim gördüğüm öyle birşey yok mutlaka waypoint var sen bulamamıssındır. Waypoint i açtıysanda resetlenmiyor (en azından bana olmadı) .

Gıcık olan şey map yok. Harita her oyuna girişinde farklı olabiliyor ama anladıgım kadarıyla map dönüyor sadece alt üste ,üst alta (yerler değişmiyor). Bu da cok saçma geldi bana eğer sadece rotate oluyorsa bilmiyorum. Girişler değişse anlıycam oyuncular mücadele etsin istiyorlar diye...

Esasında benim aradıgımda waypointleri gösteren detaylı bir harita. act2 de bi quest yaptım her yer alacakaranlık oldu zaten sonuna kadar böyle gidicekmiş.Bilsem en son yapardım iğrenc... böyle oynamak
Sosyal ağlarda paylaş

benim bahsettigim acilmamis haritalarda waypoint'i bulmak için. detaylı haritada

bu arada siz ne yaptınız bunu ya öldürdünüz mü ? yardım mı ettiniz.

http://i.imgur.com/5ADQLIZ.jpg

%8 resist süper birşey ama.... siz buna ne yaptınız diğer 2 sini öldürdüm hangisi iyi acaba kesmek mi kesmemek mi
Sosyal ağlarda paylaş

Classına ve buildine göre değişir. Ben tank marauder oynadığım için resist aldım. Bunu yaptığın lvllarda 40 hp çok çok iyi hiç bi talent o kadar vermiyor, ama ilerki lvllarda base hp arttıkça %hp talentlarından gelen bonuslar benim için bundan daha değerli.

Aslında burda 4 seçenek var: mana, hp, all resist 8 ve bi tane talent point (bütün banditleri öldürürseniz ekstra talent geliyor).

Ekstra talent üzerinden yap hesabını, atıyorum end gamede %8 hp veren bi pasif senin hpni 40tan fazla arttıracak mı. Arttıyorsa geç resiste bak. Benim alabileceğim resistler içinde (ki buildde resist de düşünüyorum) hiç biri tek puan karşılığı 3*8 resist kadar değerli değil (notableları saymıyorum). Dolayısıyla onu seçtim ama atıyorum tek puan karşılığı 3*9 resist veren talentlarım olsaydı 3 banditi de keser skill puanı alırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Classına ve buildine göre değişir. Ben tank marauder oynadığım için resist aldım. Bunu yaptığın lvllarda 40 hp çok çok iyi hiç bi talent o kadar vermiyor, ama ilerki lvllarda base hp arttıkça %hp talentlarından gelen bonuslar benim için bundan daha değerli.

Aslında burda 4 seçenek var: mana, hp, all resist 8 ve bi tane talent point (bütün banditleri öldürürseniz ekstra talent geliyor).

Ekstra talent üzerinden yap hesabını, atıyorum end gamede %8 hp veren bi pasif senin hpni 40tan fazla arttıracak mı. Arttıyorsa geç resiste bak. Benim alabileceğim resistler içinde (ki buildde resist de düşünüyorum) hiç biri tek puan karşılığı 3*8 resist kadar değerli değil (notableları saymıyorum). Dolayısıyla onu seçtim ama atıyorum tek puan karşılığı 3*9 resist veren talentlarım olsaydı 3 banditi de keser skill puanı alırdım.

bende marauder im hemde 2 hand ama kestim :(( bileydim kesmezdim

ilk unique item'im dustu az once
Sosyal ağlarda paylaş

Act 10'a kadar devam edecek story line, açıklanırken böyle açıklandı. Bunun tek bir şartı var oyunun desteklenmesi. Eğer microtransactionlar ile desteklenmezse oyun, yani adamlar maliyeti çıkartamazlarsa oyunu olduğu contentte bırakacaklar. Şu an böyle bir sorun yaşancak gibi görünmüyor. Benim tahminim GGG'nin öngörüsü 20-30k gibi cocurrent'dı 80k'a yaklaştılar. Şu an server döşüyorlar deli gibi. Şehirlere bakın, millet micro'dan cosmetikleri almaya başladı bile.

Mapler belli bir seviyede generate ediliyor. Random olarak. Saat yönünde mi hiç dikkat etmedim gerçekten.

Waypoint konusunda her mapte waypoint yok, vaal dungeon'ın 3 veya 4 katı var, sadece girişinde ve 2. katta WP olması gerek. Fakat şöyle bir durum var, mesela 1. kattan 2. kata geçtin. 2. katta ölürsen 1. kat resetlenecek diye bir şey yok. 1. kattan ayrıldıktan 15 dk sonra resetleniyor instance. Normal şartlarda zaten senin 15 dk'da bir katı bitiriyor olman gerek. Dediğin durum olmuyor mu, oluyor fakat çok nadir. Öyle bir durum çıt kırıldım bir karakterin yoksa 1. katı baştan sonra temizleme skipleyerek geç. Bildiğin koş yani. Act 3 dışında moblarda öyle psikopat speed veya slow yok. ACT 3 de çok çılgın şeyler gördüm orada nasıl olur bilmem. Ayrıca level 50'den sonra girdiğiniz zone'a başladığınızda town portal açmayı alışkanlık edinmeniz gerekiyor. Merciless'de çok beklenmedik şekilde ölebiliyorsunuz WP'e güvenirmez.

Banditler konusunda çok tartışma yapıldı forumlarda theory craftlar vs. Kişiye göre değişiyor fakat işin aslı şu, level 70'den sonra ki itemlarda resistler çok fazla mevcut. Tek itemdan totalde 120 üzerinde resist alabiliyorsun yeri geldiğinde. Ondan insanlar skill point'e her zaman öncelik veriyor.

All 24% Resist vs. 3 SP

Unutmayın ki 24 all resist çok büyük bir rakam değil end game'de. Itemization bakımından en azından.

@ Flash : Bütün questleri bitirdikten sonra questin gösterdiği map'e git. Orda bir kamp bulacaksın, soldier'lar var etrafında çadırlar vs. Orda duvarda bir girinti var, oraya tıkladığında Piety'nin yaptığı dikenler ortadan kalkıyor.

@ Myshkin : Dual wield konusunda çok derin bir bilgiye sahip değilim. Ama yaptığın karşılaştırma dediğin gibi ise, yani 1h'dan bir farkı yoksa bile şöyle düşün. Dual wield 3 tür passive'den benefit ediyor. Bütün "Dual Wield" pasifleri, bütün "one-hand" pasifleri, bütün "melee" pasifler. Ayrıca hatırlatırım, dual wield default olarak 15% block chance veriyor. Bunun yanına çok basit pasifler koyarak (saçma sapan oranlarda block verenler) 30% gibi bir block'a hiç shield kullanmadan ulaşabiliyorsun. Bütün üzerine projectile / spell dodge ekleyebilirsin. Uzun lafın kısası iki adet 1h statlarına sahip oluyorsun, bunların pasifler ile çarpanları çok yüksek ayrıca defensif olarak bir 2h'e kıyasla çok daha iyi bir survival'a sahip. Gerek physical, gerek spell, gerek projectile.

@masticore : SS'e bakınca fark ettim, sol tık'a ability assign edebiliyorsun. ben marauder'de sol mouse tuşuna heavy strike koyuyorum. mana bittiğinde otomatik normal attack yapıyor ki zaten başka abilityler için mana bastığında heavy pek zorlamıyor 7 mana mı ne costu. sürekli heavy vurursan moblardan aldığın damage ciddi anlamda düşer knockback'ten dolayı.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

@ Myshkin : Dual wield konusunda çok derin bir bilgiye sahip değilim. Ama yaptığın karşılaştırma dediğin gibi ise, yani 1h'dan bir farkı yoksa bile şöyle düşün. Dual wield 3 tür passive'den benefit ediyor. Bütün "Dual Wield" pasifleri, bütün "one-hand" pasifleri, bütün "melee" pasifler. Ayrıca hatırlatırım, dual wield default olarak 15% block chance veriyor. Bunun yanına çok basit pasifler koyarak (saçma sapan oranlarda block verenler) 30% gibi bir block'a hiç shield kullanmadan ulaşabiliyorsun. Bütün üzerine projectile / spell dodge ekleyebilirsin. Uzun lafın kısası iki adet 1h statlarına sahip oluyorsun, bunların pasifler ile çarpanları çok yüksek ayrıca defensif olarak bir 2h'e kıyasla çok daha iyi bir survival'a sahip. Gerek physical, gerek spell, gerek projectile.

Abi silahlardaki özellikler ekleniyormuş ya ben yanlış yere bakmışım. damage multiplier da toplanıyor, life leech de toplanıyor her şey toplanıyor aynı diablo 3deki gibi. duel clawla akıyorum şuan <3
Sosyal ağlarda paylaş

abiiii hahaha millet cidden şu an currency kavramını yerleştiremedi, o itemin değeri 1 chaos falandır. aslında şu an para yapmanın tam zamanı millet itemların gerçek değerlerini anlamadan..

bu arada itemlara tıklar (inv'de kaldırırsanız) ve chat e /itemlevel yazarsanız askıda duran itemin level'ini söyler
Sosyal ağlarda paylaş

@bingil
gemler kaçtan gidiyor? shock novayı 1 chaosa sattım
%12 power siphon var kaca satıcağımı bilemedim. geme eklenen her % quality fiyatına ne kadar etki ediyor?

ayrıca elemental hit ve light arrow arıyorum bunlara ne kadar vereyim max?

şöyle bir şey varda doğrumu bilmiyorum
http://www.poeex.info/
Sosyal ağlarda paylaş

Level 46 rangerla takiliyorum bende. Passive skiller soyle

4 socket bow -> Ice Shot+Lesser Multiple projectile+Added Cold damage+Faster attacks

4 socket helm -> Poison arrow + Folk + Lesser Multiple Projectile + Increased Critical damage

Onun disinda hatred aura, projectile weakness, decoy totem var kullandigim.

Poison arrow un dmg over time i cok guzel. Folk+ lesserle supportlayinca tum area poison yiyor. Ice shot un dps i 320 su an. Ilerde ek olarak weapon elemental damage supp gem i takarim uygun socketli bow bulursam.

Tek sikintisi mana yetmiyor. Haste aura acamiyorum. Mana leech yapabilsem cok rahatlarim
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...