Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DOOM 3 İyi olmuş / Kötü olmuş kavgası topici!

Eno

Öne çıkan mesajlar

dayanamadım :)

said:
Bonecrusher, 31 Temmuz 2002 19:06 tarihinde demiş ki:
Moviede de yaratığın leşi yemesi tüylerimi diken diken etti.
Başka bir sahnede de yaratık demirleri büküyordu.
Eğer oyunu böyle yaparlarsa, Undyingten güzel olur. Ve undyingte bile korkmayan ben, bir oyunda korkmuş olurum.

said:
Bonecrusher, 04 Ağustos 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
peki ben surround ses sistemi olmadan undying'deki yaratık seslerinden neden korktum?
oyun doom 3 gibi tamamen karanlık olmamasına rağmen neden oyun tüyler ürperticiydi?

said:
Bonecrusher, 04 Ağustos 2004 18:21 tarihinde demiş ki:
Dediğim gibi oyunlarda korkan biri değilimdir.

Oysa Undying'e bakıyorum.
Oyun Doom gibi paso karanlıklarda yaratık avladığımız bir oyun değil.
Daha ışıl ışıl.
Easy'de yaratıklar Doom'daki yaratıklar gibi zorlamıyor.
Peki karanlıklarda yaratık avlamıyorsak bu oyun beni nasıl korkutuyor?

undyingden korktun mu korkmadın mı bende merak ettim şimdi[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Zegna, 08 Şubat 2004 00:06 tarihinde demiş ki:
fasıldan geldım
kafamda darbuka sesi var hala
gecmıyo
Sosyal ağlarda paylaş

undying oynamadım ama doom3'den gerçekten (itiraf ediyorum)korktum ama korkmak dediğim şey "ay adama bak Tanrııımm" "ay ayşunlara bak zebaniler ooyy" şeklinde değil dahya çok "Hııannnnaanı!" "Oyyyttt" şeklinde oluyor. :)

oyundan gerçekten çok hoşlandım birde şunu yapmasa makine :([signature][hline] allah kahretsin kız çıkma teklifimi reddetti
toka vermedin mi kıza
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Popeye, 06 Ağustos 2004 18:41 tarihinde demiş ki:
dayanamadım :)

undyingden korktun mu korkmadın mı bende merak ettim şimdi

korktum..
o alıntı yaptığın cümlelerin devamında zaten kortkuğumu, ve neden korktuğumu anlatmıştım..[signature][hline]iyi adam kötü adam çirkin adam
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sufi, 06 Ağustos 2004 19:02 tarihinde demiş ki:
peki bonec sadece şunu söyle: ne yapsalardı doom3 senin için iyi bir oyun olurdu?

gösterdiğim pixel pixel dolap ve işaret olmasaydı (hadi duvarları geçtim)
her yer karanlık olmasaydı, böylece karanlık yerlerin değeri artsaydı.
yaratıklar saldırmadan önce yavaş yürüseydi (korku amacıyla kullanılan, kapıyı açtığın an böh diye çıkma veya atlama efektleri fazla hoşuma gitmedi)
motoru daha fazla kullansalardı, fizik motoru güzel, ama quest itemlar dışında masa üstlerindeki her itemı ittirebilmek isterdim.

son olarak, oyun korku ile gaz oyun arasında sıkışmış gibi geliyor bana.
korku ise biraz daha korku teması kullansalardı, bazı yerlerde yaratık olmasaydı da korkutabilirdi mesela insanları. Grafikler uymamış korku temasına
gaz ise, adam biraz daha aktif (daha iyi zıplayan, daha hızlı koşan, maksadım bu) olsaydı bir de daha hareketli müzikler koysalardı..

10/10 verirdim oyuna[signature][hline]iyi adam kötü adam çirkin adam
Sosyal ağlarda paylaş

alıntı yaptıgım ilk yazıda korkmadıgını söylemişsinde o yüzden merak ettim

2 sene sonra korkutmuş sanırım neyse[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Zegna, 08 Şubat 2004 00:06 tarihinde demiş ki:
fasıldan geldım
kafamda darbuka sesi var hala
gecmıyo
Sosyal ağlarda paylaş

allah allah...:) yahu her insan evladı undying ten ve doom 3 ten korkmak zorunda mı?
ben gram tırsmadım undyingten vakti zamanında, napçaz şimdi?:)
ben bilgisayarı ilk aldığım yıllarda doom 2 den, abuse den, hatta yükseklik korkum yüzünden nar shadaa bölümlerinde jedi knight tan (dark forces 2 den bahsediyorum), hatta abe's odysee ve abe's exodus tan yeterince korktuğum için, kusura bakmayın doom 3 beni korkutmuyor:)
editcan:yok olan leşlere gıcık olanlara
machine gun ına kolpa el fenerini bantlamayı akıl edemeyen salak kahramanımıza sinir olanlara
fileplanet te şimdiden zilyon tane modcuk var...
[signature][hline]Roken brengt u en anderen rondom u ernstige achade toe
MSN:[email protected]

[Bu mesaj Heffer tarafından 06 Ağustos 2004 19:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hobarey nolmuş bu başlık böle? bence bi oyun farklı zamanlarda farklı ruh hallerinde insanı farklı etkileyebiliyor. İlk oynadığımda yüzüne bile bakmadığım bir oyunu aylar hatta yıllar sonra severek oynayabiliyorum. İnsanların fikirlerine çok yüklenmeyin, herkesin kendi fikri kendine sonuçta he deyip geçin. Konu uzayıp sapmasın kimse tedirgin olmasın kardişler...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 06 Ağustos 2004 19:35 tarihinde demiş ki:
yaratıklar saldırmadan önce yavaş yürüseydi (korku amacıyla kullanılan, kapıyı açtığın an böh diye çıkma veya atlama efektleri fazla hoşuma gitmedi)
motoru daha fazla kullansalardı, fizik motoru güzel, ama quest itemlar dışında masa üstlerindeki her itemı ittirebilmek isterdim.

korku ise biraz daha korku teması kullansalardı, bazı yerlerde yaratık olmasaydı da korkutabilirdi mesela insanları. Grafikler uymamış korku temasına
gaz ise, adam biraz daha aktif (daha iyi zıplayan, daha hızlı koşan, maksadım bu) olsaydı bir de daha hareketli müzikler koysalardı..

10/10 verirdim oyuna

yani diyorsun ki: oyun bana uymamış. çünlkü söylediğin şeylerin tamamı zevke hitab ediyor. kimi böyle sever kimi başka türlü.

oyunkötü demek başka oyun bana uymamış demek başka.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 06 Ağustos 2004 14:11 tarihinde demiş ki:
bone daha çıkmadan doom'u 'fps'de mihenk taşı' ilan etmen dışında fps bölümü modluğunu ilgilendiren hiçbirşey yok.. bir de fps türünü bugüne getiren oyunun devamını esneyerek oynaman dışında.. :-p

sonun harakiri yapan kobe su işleri dairesi başkanı gibi olmasın da, sen sonradan oynar oynar "bak burada bafiye referans varmış süper oyun be" dersin diye endişe ediyorum.. :horace:

%77 oldu, bu hızla sürerse bütün doom düşmanlarını yarın bu vakitler chaingun manyağı yapıyor olurum.. 8-)

ekleme: zegna hani diyelim birilerinin sırtı monitöre dönükken ayağa kalkarlar, yanlış bir taraflarından anlarlar. mümkündür.. :)

ay sen hala downl ? ??
of of[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sufi, 06 Ağustos 2004 20:33 tarihinde demiş ki:
said:
Bonecrusher, 06 Ağustos 2004 19:35 tarihinde demiş ki:

10/10 verirdim oyuna

yani diyorsun ki: oyun bana uymamış. çünlkü söylediğin şeylerin tamamı zevke hitab ediyor. kimi böyle sever kimi başka türlü.

oyunkötü demek başka oyun bana uymamış demek başka.

bence burda oyun korku da olamıyorsun , aksiyon da olamıyorsun
nesin sen ? demek istemiş ...[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead
Sosyal ağlarda paylaş

Wolfenstein 3D, Doom1, Doom2 çıktıkları zaman türünün liderleriydi ve FPS türünün içinde daha alt dallar yoktu.
Ne zaman Duke Nuke'm piyasaya çıktı, doom tipi oyunların yerine alternatif arayanlarda Duke'e geçti. İŞte böylece FPS dünyası ikiye bölündü.

Doom'cular, Quake'çiler vs. Duke'çüler, HL'ciler.
Özellikle ID software'in oyunlarıyla karşılaştırıldı bütün oyunlar.
Quake vs. Duke
Quake 2 vs. Half-Life
Quake 3 vs. Unreal

Aslında hepsi çok iyi oyunlardı ama iki tarafın hayranları diğer tarafı hep ezik gösterdi. Kavga bugüne kadar devam etti. Şuan Doom 3 vs. .... ile devam ediyor. Quake 4 vs .... diye devam edecek.

Doom 3 çok güzel bir oyun ama ben ve bone gibi diğer tür meraklıları bu oyunda aradıklarını bulamazlar.

Doom 3'ün grafikleri çok tartışılır, bazı açılardan "olağan üstü" olan bir motor, ama bazı açılardanda "gereksiz" bir motor. Önceki yazımda aklıma gelen eksikleri yazmıştım.

Yani sonuçta oyun güzel ama tekniksel eksiklikleri var ve bu eksiklikleri kapatan bir motoru var doom3'ün. (amma çok motor dedim be)

Bu arada doom3 motoru Far Cry'ın kullandığı motor ile aynı özelliklere sahip neredeyse, hatta farcry motorunun çoğu yerlerde doom3'ü geçtiğini söyleyebilirim.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 06 Ağustos 2004 19:46 tarihinde demiş ki:
hmm popeye o zaman doom 3'ün gazına geldiğimdendir.
ama şu an düşüncem bu.

said:
Bonecrusher, 31 Temmuz 2002 19:06 tarihinde demiş ki:
Eğer oyunu böyle yaparlarsa, Undyingten güzel olur. Ve undyingte bile korkmayan ben, bir oyunda korkmuş olurum.

korkup korkmadığın görüşü (!) nasıl değişiyor anlayamadım.. :)[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha birde ben çıkmamış bir oyun hakkında konuşuyorum (HL2) ama o oyun hakkında TR'deki herkesden çok daha fazla bilgiye sahibim ve oyunun gerçekte nasıl olacağını biliyorum. Elimdeki kesin kanıtlara dayanarak konuşuyorum ki Game of the Year: Half-Life 2'dir

Gerçi GotY olayından biraz uzaklaştı HL2 çünkü ertelenmelerden dolayı ilk aylardaki heyecanını yitirdi oyuncular. Valve'nin sıkı bir reklam kampanyasına ihtiyacı var.

Ayrıca her ne kadar aklı başında biri olsamda biri gelip HL2 hakkında saçmalarsa bende saçmalarım büyük ihtimalle. Fanatizm var çünkü biraz :).[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

Bi oyun hakkında bu kadar tartışılıyorsa ya oyun çok iyidir ya da orta derece falandır ama kötü olamaz bi kere bunu kabullenmesi lazım herkezin.

(oyunu oynamadım şahsi kanaatim)[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Eerrm bu daha cok boyle nasi diyim. Limp Bizkit in solisti gibi oldum yau..
No one knows what it`s like diye baslayasim geliyor her aynaya bakisimda.
Jarlaxle, 15 Temmuz 2004 10:51 tarihinde demiş ki:
Markası Asus sa normaldir.İçinde cd olmasa bile bazen efkarlanıp böğürmeye başlıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

lathspell gabe gelse yazsa (askerlik arkadaşım değil de soyadını unuttum heh) gene itibar etmem, kendimiz görmeliyiz neymiş ne değilmiş.. :)

ha ayrıca doom olmasaydı half-life da olmazdı der o konuyu kaparım.. 8-)[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

Doom olmasaydı biri onun gibi bir oyun yapardı sonuçta Half-Life yada türevi kesin olurdu. Yani o söz fazla klasik.

Ayrıca Half-Life 2'yi oynayan bir sürü insan var. Valve kendilerini Seattle'daki ofislerinde ziyaret eden bazı kişilere oyunu oynatıyor. Oynayan kişiler oyunun muhteşem olduğunu söylüyorlar. Ve oynayanlar sıradan insanlar, editör'lerde oynuyor tabi ama sonuçta normal bir oyuncunun görüşü farklı olacaktır. Ayrıca Counter-Strike: Source'ta bazı yerlerde oynatılıyor (videoları nette mevcut). Beta olmasına karşın herkesin yorumu "muhteşem ötesi" olduğu.

Bunca yorumun sonucunda HL2'nin çok güzel bir oyun olacağını direk kabulleniyorum zaten :).[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Predator-, 06 Ağustos 2004 22:17 tarihinde demiş ki:
Bi oyun hakkında bu kadar tartışılıyorsa ya oyun çok iyidir ya da orta derece falandır. Bunların hiçbiri değil.Tamamen hayal kırıklığı

[signature][hline]Adım Boojack, ama değilim kek.
Ben Yönetirim

[Bu mesaj Boojack tarafından 06 Ağustos 2004 22:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...