Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DOOM 3 İyi olmuş / Kötü olmuş kavgası topici!

Eno

Öne çıkan mesajlar

said:
arcane, 16 Ağustos 2004 19:52 tarihinde demiş ki:
player interaction with objects kavramıyla çığır açma konusu iki tane kutu devirme cam kırmayla olacaksa zaten var öyle bir olay, maksat bunu daha önce yapılmamış şekilde sergileyebilmesi.
postal da hatta sokobanda (hehe) bile var zaten.

Sen HL2 technology demosu izlemedin herhalde? Yoksa bööle abuk bi msg atmazdın..

Ha bi de HL2 de bir silah var ki "etraftan bulduğun nesneleri kullanıp" bunları bir silah (çark vs. bulup ileri fırlatma, düşmanın attığı bombayı geri yollama vs..) veya bir savunma aracı (radyatör gibi.. her izlettirdiğimde karşı taraftan inanılmaz bi tepki gelir) şekline sokar. Bu bence inanılmaz bişi.. Sırf bu yöntemle CS:S da inanılmaz taktikler olacaktır...

Biraz daha movie vs. izleseniz öyle yorum yapsanız pls..

[Bu mesaj destrance tarafından 16 Ağustos 2004 21:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hiper bi tartışma oldu burada ya.

bu oyun strese sokuyo ve amacı da korkutmaktır yani. grafikleri de gayet güzeldir. duvarların özellikle dibine dibine girip "ohoooo bump mapping yüzünden boktan" denilemez.

kim combat sırasında duvarlara bakıyo. veya kim mermi falan ararken duvara bakıp "aa kötü olmuş çıkiyim bu oyundan" diyo[signature][hline]Old loves they die hard
Old lies they die harder...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LvL_Sabo, 16 Ağustos 2004 23:25 tarihinde demiş ki:
hiper bi tartışma oldu burada ya.

bu oyun strese sokuyo ve amacı da korkutmaktır yani. grafikleri de gayet güzeldir. duvarların özellikle dibine dibine girip "ohoooo bump mapping yüzünden boktan" denilemez.

kim combat sırasında duvarlara bakıyo. veya kim mermi falan ararken duvara bakıp "aa kötü olmuş çıkiyim bu oyundan" diyo

Kimse o kadar abartmıyor. Sadece - yönü bu oyunun ve başarılı olmamış deniyor. Ama biz bunu diince birileri Doom3'ü savunma ihtiyacı duyuyor ve bize saldırıyor. Bize saldırınca bizde daha agresif oluyoruz, vs.. böyle gidiyor olay.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BOccOB, 16 Ağustos 2004 21:46 tarihinde demiş ki:
Herkes çelişkili mesajlar atmış...

sam en başta" bu oyun korkutmak için yapılmış ve beni fazlasıyla korkuttu" diyor sonra "bu oyunun amacı korku değil ki korkutsun" diyor...

kafa beyin kalmamış bu topictekilerde

benimki bana yetiyor hamdolsun..

hatırlayamadım şimdi ilk yazdığını nerede demişim, bulamadım da nerede.. benzer bir yazı vardı da benim elimden mi çıktı hatırlamıyorum.. sayfa söylersen bakayım ne demişim..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
destrance, 16 Ağustos 2004 21:30 tarihinde demiş ki:
Sen HL2 technology demosu izlemedin herhalde? Yoksa bööle abuk bi msg atmazdın..
Ha bi de HL2 de bir silah var ki "etraftan bulduğun nesneleri kullanıp" bunları bir silah (çark vs. bulup ileri fırlatma, düşmanın attığı bombayı geri yollama vs..) veya bir savunma aracı (radyatör gibi.. her izlettirdiğimde karşı taraftan inanılmaz bi tepki gelir) şekline sokar. Bu bence inanılmaz bişi.. Sırf bu yöntemle CS:S da inanılmaz taktikler olacaktır...
[Bu mesaj destrance tarafından 16 Ağustos 2004 21:35 tarihinde değiştirilmiştir]
neye göre abuk? doğru düzgün okumadan verdiğin cevaba göre mi? izledim bahsi geçen videoyu(ları).tepki verdim tabii ki ancak demek istediğim bunun yeni birşey olmadığı, sadece geliştirilmiş hali olduğu ve bu gelişimin zamana ayak uydurmaktan başka birşey olmadığını söylüyorum.güzel mi? güzel.iyi yapmışlar mı? evet.devrim mi? hayır.
bazı şeyleri bilmek için movie izlemenin gerekmediğini anlasanız pls..
Sosyal ağlarda paylaş

bana sorarsanız hepiniz akıntıya karşı kürek çekiyorsunuz :)

bence bir ara verin çünkü iki tarafta birbirişnin fikirlerini değiştiremiyecek, değişeceğine inan varsa şimdi konuşsun ya da sonsuza dek sussun :)
topic doom 3 ile ilglilyken hl 2 vs doom 3 gibi oldu, hepinizin haklı olduğu noktalar vardır ama çıkmamış bir oyunu bu kadar yüceltmek ve savunmak ve ayrıca da saldırmak yersiz (hl fanatiği olduğumu da belirtmek isterim) oyun belki çok güzel olacak ama daha erken ve bu tartışmalar yersiz ve gurur işine binmiş artık bence, bazılarınız birbirnizin fikrini zorla değiştirmek istiyorsunuz gibi bir izlenim yaratıyorsunuz ama boşuna uğraşıyorsunuz bence, eğer gerçekten bunun sonucunda bir sonuca ulaşabileceğinizi zannediyorsanız devam edin ama bahsettiğiniz şeyler kişisel zevkleri kapsıyordu ilk başlarda ama karşı taraf ikna edilemediği için bunu teknik bilgilere başvuruldu falan filan,

ben bir fps manyağı olarak ama daha çok konu seviyorum sonra oynanbilirlik sonra ses sonra grafik (yada ses grafik duruma göre değişebilir) bu durumda doğal olarak doom 3 ü pek beğenemediğimi söyliyeyim ama ne olursa olsun bu oyunu bitireceğim, nasıl bir konusu olduğu çok merak ediyorum, favori, yerim geldiğim yere kadar lableri yeni geçtim, camdan atlıyan o iri boğa ya benzeyen yaratık , o yer süperdi kendimi gerçekten kapana sıkışmış gibi hissettim, kapıdan giremeyince ohh dedim ama camdan giriş o girişti ne varsa boşalttım üstüne.

bu arada yazdıklarımla kimseye saldırma niyeti ile yazmadım öyle düşünen veya düşünenler olduysa şimdiden özür dilerim, amacım yeni bir tartışma konusu açmak değildir.[signature][hline]try not.
do.
or do not.
there is no try.

[Bu mesaj Jo_jixu tarafından 17 Ağustos 2004 09:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:

bi$iy soylicem sen hangi hl silahinin cs de kullanildigini gordun? cs:s de tabiki o silah olmicak eger objeleri itip kapi arkasina siki$tirmayi diyorsan onun yerine bol alternatif yol koyarlar yani boku cikmasin diye merak etme cok buyutulecek birsey degil[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun bence FPS ve uzayda bir üste geçen bir Silent Hill olmuş. Merminiz az (en azından ortama bolca saçabileceğiniz kadar çok değil), ortam karanlık, kaçırma olasılığınız yüksek. Her an bir yerden bir yaratık fırlayabilir. Ayrıca bu oyunun sonunun nasıl biteceğini çok merak ettim adama ne olacak ama açıpta oynamak istemiyorum. Belki çok tırsınç olduğundandır. Ama ben bu oyundan korkunç bi quake 3 tadı almak istiyodum o da olmamış, yani grafik kasıp gerisini boş vermiş amcalar.[signature][hline]Dönüp arkamı baktığımda gördüğüm sadece kara bir boşluktu...
lan yoksa o boşluk değil miydi lan???
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 17 Ağustos 2004 05:13 tarihinde demiş ki:
said:
neye göre abuk? doğru düzgün okumadan verdiğin cevaba göre mi? izledim bahsi geçen videoyu(ları).tepki verdim tabii ki ancak demek istediğim bunun yeni birşey olmadığı, sadece geliştirilmiş hali olduğu ve bu gelişimin zamana ayak uydurmaktan başka birşey olmadığını söylüyorum.güzel mi? güzel.iyi yapmışlar mı? evet.devrim mi? hayır.
bazı şeyleri bilmek için movie izlemenin gerekmediğini anlasanız pls..

Nasıl devrim değil ya.. Son çıkan hangi fps de bu durum var?
Siz çok uçmuşsunuz.. Size bazı şeyler çok basit geliyo anlaşılan..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Disappear, 17 Ağustos 2004 15:06 tarihinde demiş ki:
said:

bi$iy soylicem sen hangi hl silahinin cs de kullanildigini gordun? cs:s de tabiki o silah olmicak eger objeleri itip kapi arkasina siki$tirmayi diyorsan onun yerine bol alternatif yol koyarlar yani boku cikmasin diye merak etme cok buyutulecek birsey degil

Oradan kastım o silahın cs de kullanılacağı değil etraftaki objelerin hareket ettirilerek bi yerlere getirilmesidir. Mesela atıyorum italy de ev içinde masa ile oda girişini kapatmak gibi..
Bu arada cs yi beta 3.0 dan beri oynuyorum.. Bu arada alternatif yol yapcaklarını da zannetmem. Zira uzun zamandır turnuva map leri değiştirilmedi....
Sosyal ağlarda paylaş

CS'de source pek efektik kullanılmıycak.
ragdoll dışında şeyleri pek farketmiycez..

dust videoları izledim.
evet grafikler daha "smooth" olmuş.
evet tekerlekleri felan ittiriyoruz tabancayla ateş ede ede.
evet suya ateş edince su sıçrama efektini felan koymuşlar.

haritanın geneli aynı olsa da, duvarları felan değiştirmişler, tünel koymuşlar yolu kapamışlar, böylece normal dust'tan taktiksel olarak gene fark olmamış oluyor..

ama source bu oyunda tam olarak kullanılmamış, kullanılması da imkansız zaten.

yoksa taktiksel olarak oyun CS'den çok CS2 olacaktı[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

sus abi birşey değil şimdi millet basılıyı motorsal olarak önlemeye kasıcak cinlik yapıp
valve a mail atacaklar "kafa kalmadı" diye.
sonra source dan engellerlerse sarfiyatımızı, zorlaşır.imkansız demiyorum bak zorlaşır diyorum, bi scout mermisi 3 kişiyi alabiliosa, herşeyi başarabiliriz diye düşünüyorum :)[signature][hline] i luv guyz where would they be wifout us gals???
Still in the Garden Of Eden you gullible b****.
dra : yenge yap gel diosun da 0.5lt su ismarliim desen 1.29$
Sosyal ağlarda paylaş

CS:Source'u 5 gündür oynuyorum (ve TR'de ilk oynayan kişiyim, belirtesim geldi, içim içime sığmadı.)

Objelerin oyuna HL2'deki kadar katkısı yok ama sonuçta çeşitli objelerle taktik uygulamak mümkün olacak. Varilleri yuvarlayıp arkasından ileryerek görülebilir alanı küçültebiliyoruz (bizzat denenmiştir :D), Italy'de evden giderken kapıları masa ile kapayıp avataj sağlayabiliyoruz falan filan...[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
o değil de, noldu bu doom 3'e bilen var mı?
zamanında "half-life'tan başarılı olcak" felan diye övülüp duruluyordu. şimdi adı bile çıkmıyor.
en son prey oyunu için kullanılmıştı.

şimdi half-life 2 için hala expansion pack çıkartıyorlar, birçok oyun source motoru kullanıyor, mod community'si zaten almış başını gitmiş. hdr idi, parallax mapping'ti felan geliştiriliyor.

bir lafım çarpıtılıp "uzaktan 10 yakından 0" geyiği çevrilmişti felan da,
şu topicten hiç bişi anlamadım ben açıkçası :D
Sosyal ağlarda paylaş

doom 3 tek kelimeyle fos çıktı. doom efsanesini lekeleyebildi mi? o biraz zor, daha böyle 5 tane oyun yapsalar hatta aynı kötülükte film yapsalar anca, cidden öyle bir efsanedir, devrimdir(2004'den kalma mesajlara da gönderdim aradan ehueh) doom.

carmack sanki roket yapıp aya gitmekle biraz fazla meşgul :P teknik açıdan nedir ne değildir ben de kesin birşey söylecek kadar bilmiyorum ama tercih edilmediği kapı gibi bir gerçek. zaten asıl sorun oyunlar, onlara gelince (enemy territory, doom, quake vb.) hepsi ayrı bir hüsran. sanki sırf yapmış olmak için yapmışlar (ID olan da olmayan da). bence ID'ye yeni bir romero lazım ki tekrar şahlansın.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
doom 3 tek kelimeyle fos çıktı. doom efsanesini lekeleyebildi mi? o biraz zor, daha böyle 5 tane oyun yapsalar hatta aynı kötülükte film yapsalar anca, cidden öyle bir efsanedir, devrimdir(2004'den kalma mesajlara da gönderdim aradan ehueh) doom.

carmack sanki roket yapıp aya gitmekle biraz fazla meşgul :P teknik açıdan nedir ne değildir ben de kesin birşey söylecek kadar bilmiyorum ama tercih edilmediği kapı gibi bir gerçek. zaten asıl sorun oyunlar, onlara gelince (enemy territory, doom, quake vb.) hepsi ayrı bir hüsran. sanki sırf yapmış olmak için yapmışlar (ID olan da olmayan da). bence ID'ye yeni bir romero lazım ki tekrar şahlansın.

abi bunu 4 sene önce söyledim, tamam belki biraz abarttım ama edilmeyen küfür kalmadı bana ^^
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...