Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sherlock (2010) - BBC

mani

Öne çıkan mesajlar

ekşiden alıntı

"ekşiden alıntı" said:

- internet yıkılmış durumda bölüm sonundaki gözlüklü adam kim diye. anlatayım. canlarım maalesef 2. sezonda ölen abimiz james moriarty değildi. öyle olaydı iyiydi tabi de tarih bize başka şeyler söylüyor. şimdiye kadar gördüğümüz moriarty değil. abimizin adı sebastian moran. moriarty'nin sağ kolu, sherlock holmes'in kendisinin de belirttiği gibi "en az moriarty kadar tehlikeli bir şahıs". ayrıca hepimiz biliyoruz ki moriarty abimiz matematik profesörüdür, reyizdir, yaşlıdır, the dynamics of an asteroid kitabının yazarıdır. kendini öldüren sebastian gibi değildir yani. karakteri gereği sherlock holmes'e deli gibi hayrandır, ki bunu 3x1 in sonunda aynı sahneyi başa alıp alıp izlemesinden görüyoruz. yine final sahnesindeki ortamı dikkatlice izlersek göreceğiz ki o ortam tam bir profesör ve psikopat bir adamın yaşayabileceği bir ortam. her yer kitap dosya v.s. bir yandan da kafaları çıkarılmış oyuncak bebekler, şapka ve tavşanlar vs. vs. vs.

- orjinal hikayede sebastian tutuklanır, moriarty şelaleden düşüp ölür kurgusu vardı. bunda da sebastian öldü moriarty tutuklandı yapılabilir. moffat'tan beklerim yani.

Sosyal ağlarda paylaş

zaidral said:

sherlock'un kamera karsisinda oturup olumunu nasil kurguladigini anlattigi adam kimdi?

ben o adami ve kurdugu grubu, dizinin hardcore fan kitlesi'ne gonderme olarak aldim ehuh..hani kendini adamis ama ne aciklama versen yetinmeyecek illa baska bir gizem arayacak turden...dizi de kendisi ile de dalga gecti aslinda baya.."Lets be..Sherlock" yada sapka takmaca falan...oyle iste, gerceklige gonderme gibi aldim.
Sosyal ağlarda paylaş

o adam eski polis abi işte. işler kötüye gittiğinde sherlock a ilk inanmayanlardan biriydi polis gücünde yanlış hatırlamıyorsam. sherlock suçsuz çıkıp, üstüne de kendini atınca, kafayı yiyip, üzerine teoriler üretmeye başlamış işte. oradan da fanbase e giydirme de yapmış tabi fırsattan istifade.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...