Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 1 ve 2 nasıl oynanır?

Bone

Öne çıkan mesajlar

tactics / tek karakter oynamak için

Str: 8 pe: 10 en: 2 cha: 2 int: 9 agi: 10 luck: 6

gifted, fast shot

ardından

bonus rate of fire
more criticals (max 4 kere veriliyor sanırım hepsini doldur)
dodger
pack rat (malum teksin, arabalar var ama genede cok lazım lootlarken)
loner

skillerde small guns 150 olunca bigguna geciyorsun 150 yapıyorsun sonra energy 150..sonra Browning M2 hangi katagorideyse ona devam ediyorsun (unuttum biggunmu smallgunmu ehe :))
arada first aid ve doctor buldugun bütün kitaplarıda okuyorsun skill listesinin yarısı 50ten fazla oluyor.repair lazım oda kitaplarla 100ü geciyor.

ve agrasivve modda oynuyorsun pek fallout sayılmaz quake oluyor :)

bu karakterle hiç zorlanmadan bitirdim, bi tek son bölümde ammo sıkıntısı cektim browning için

sonradan gelen ek:

bide 4lü bi grubum vardı 2 smallgun 1biggun 1 energy diye giderlerdi biri doktordu vs ama cok uzun onları yazması, daha dogrusu hatırlamıyorum..asıl tacticsin zevki onlarla cıkmıştı ıkınmıştım baya .)

[ Mesaj 30 Mayıs 2007, Çarşamba - 02:37 tarihinde, Daesu tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

valla arcanum'da mekanik örümcek yapmaya kasmıştım, gerçek örümcekler bunu dövüyordu. bıraktım. teknoloji bayağı gimpti yani. bunu da yeni yeni rpg tarihi yazılarında arcanum'un bahsi geçtiği yerlerde bile görebiliyorum. ama kalite bir oyundur yani combat kısmı hariç.

valla bone fallout 1 & 2 nasıl oynanır. fallout 3'e addon yapılır öyle oynanır. valla geçen hafta yükledim bütün bu muhabbet üzerine, gözlerim pörtledi 640x480 midir nedir. arabirim zaten çekilmiyor artık köhne ötesi.

bir teknik bulsunlar şöyle eski oyunların çözünürlüğünü yükseltebilen, çoşalım.
Sosyal ağlarda paylaş

tech olarak balanced sword denilen alet feci saydırıyordu oyun ortasına kadar rahat götürür. sonrada charged sword oluyor galiba.

ayrıca farkettim ki tactics deki en imba silah gauss pistol. daesunun build ile 1 ap ye ateş ediyor , 50 range i var , ve acımıyor :)
bende geçen tekrar başladım bu sefer 6 kişilik grup kurdum , 4 ü medic :P
4 sniper adamlar gelenede kadar knock out zaten sonra BG/EW karakter girip temizliyor..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tech olarak balanced sword denilen alet feci saydırıyordu oyun ortasına kadar rahat götürür. sonrada charged sword oluyor galiba.

pyro axe var gene erken yapılabilen, çok deli bir dmgsi vardı sanırım 30-50 fire falan ama tech sayamıyorum ben onu. melee sonuçta ki shoplardan filan da alınır silah en nihayetinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten hani bu oyunda max dmg vurmak önemli değil . Bir Morrowind sorsan bir diablo oynasan yada Baldur's Gate bile oynasan sana bir karakter tasarısı önerebilirim ama bu oyunda bunu yapmam tamamiyle haksızlık olur . Kendine göre bir karakter yarat ( gerçekten hani kendini güçlü görüyorsan str ver zekiyim diyorsan int ver karizmatiğim diyorsan charisma kamasutra kas :) ) Ama herkese tavsiyem kesinlikle oyunu en az bir kere Int-1 yapıp oynamılıdır . Herkesin o diyalogların güzelliğini görmesini istiyorum .

- Hello Outlander , How Can I Help You ?
- Me ? Hoo ?
:D

said:
Bone - hahaha yemin ediyorum şaşırsmışsınız siz.

bana gösterir misin, role playing (bir karakteri canlandırdığımız) olmayan, combat yapmadığımız, xp alıp level atlamadığımız hangi oyuna rpg diyor?
ayrıca rpg tanımı "bir oyunu daha iyi göstermek" için midir?
her rpg 5 yıldızlı oyun mu olmak zorundadır?
lol.

şurda kendini oyun üstadı sanan kişiler diablo'ya, oblivion'a, planescape: torment'a "rpg değil" diyebiliyor ya,
efsane oldu bu topic valla.
hahaha.
kaldı ki, şu rpg aleminde fallout'tan bile daha iyi olan planescape: torment'a bile "rpg değil" denildi.

madem "tek rpg fallout'tur, planescape: torment bile rpg değildir" diyebiliyorsunuz,
siz beklemeyin en iyisi fallout 3'ü felan.
"rpg" olmuyacak çünkü oyun.
hahahah.

güzel güzel. bu günleri de gördük...
yakında biri çıkıp "half-life fps değildir, monkey island adventure değildir, starcraft rts değildir, wow mmorpg değildir" bile diyebilir.
hehehe...
şaka gibi...

Sözümü geri alıyorum sen Fallout oynama . 29 - 8 Mayıs = 21 Gün . 21 günde oyunu çözmüşsün . Pro Fallout Gamer :) olmuşsun . Sana Fahri Kamasutra Player ödülünü veriyoruz . Bize bundan sonra gerek yok .
Rpg 'nin açılımınında - Role Playing Game ( Rol Yapma Oyunu ) yazarak cümlemi sonlandırıyorum .

Saygılarımla ...

[ Mesaj 30 Mayıs 2007, Çarşamba - 18:00 tarihinde, Deathblade tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Gaza geldim. Terliklerle koşa koşa arkadaşıma gidip fo2 'mi aldım. Yükledim. Başladım oynamaya. %32 şansla vurulabilen farelere tam üst üste 12 defa vuramadı (ki luck 6, çok da düşük değil). Sinir krizi geçirdim. Silmeyeyim diye hatırlamayacağım bir yere attım oyun klasörünü
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir iki ay önce 1648. kez FO2'ye başlamıştım. Bir kaç gün azar azar oynadım. Vault City'ye kadar gelmiştim. Sonra araya iş güç girdi, nerde olduğumu bile unutmuştum nerdeyse. Bir müddet oynamayıp soğuyunca kaçıyor heycanı. Bir daha da devam etmedim. Hatta silmişim galiba bulamadım şimdi baktım da..
Sosyal ağlarda paylaş

Vault 13 dışında veya Arroyo tapınak testlerinde yapılan bir numaralı hata en yüksek puana sahip skilli kullanmamak. Tabancayı görünce unarmed veya melee, mızrağrı görünce unarmed'ı unutmak :) Karakterde en yüksek hangisiyse, onu kullanırsanız daha az zaman kaybedersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
fallout 2'yi tekrar baştan oynama hevesim oldu da,
en son oynadığımda hayvani bir karakter yapmıştım. new reno mudur orda bir silah satıcısını öldürüp, üstündeki bozarı kapıp tüm oyunu öyle bitirmiştim. satıcıyı öldürünce ammo, para sıkıntısı hiç çekmiyorsun.

ancak farklı şeyler denemek istiyorum. mesela ninja fantazisi yapmak istiyorum. ama sanıyorum ki bozar, minigun gibi güçlü silahlar olmadan oyunu oynamak pek mümkün değil. illa max damage verip hack and slash gibi önüne geleni kesip doğraman yoketmen gerekiyor.
bu son bölümlerdeki mutasyona uğramış yaratıklar çok güçlüydü mesela. super mutantları hiç saymıyorum, ellerinde koca koca silahlar, üstlerinde koca koca zırhlar. tutup da melee karakterle bunları öldüremessin herhalde :)

bir de şey çok sinirdi. şehirde birisine ateş ettiğinde, tüm herkesin "aiee" diye kaçısını izlemekten turn'in bitmemesi. hatta bazen tüm şehri öldürmen de gerekebiliyordu sırf combat'tan çıkabilmek için.
kapı kenarlarında bekleyen ve üstünde ne var ne yoksa çalan çocukları saymıyorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Naptın bonec Diablo 2 mi bu? İstersen nerdeyse hiç savaşmadan bitirebiliyorsun oyunu. Speech, science gibi skill'leri dene savaş istemiyorsan.

Ben melee karakterle de bitirdim ikisini de. Adam öldürme konusunda hiç sıkıntın olmuyor, bir iki geçirdiğin adamı nirvanaya yolluyorsun. Ama adamların dibine girmen gerektiği için aşırı hasar alıyorsun. O konuda baya sıkıntı oluyor. Endurance abartı olduğu için ölmüyorsun kolay kolay. Tek kötü yanı çok stimpack gerekmesi. Zor da olsa çok zevkli melee, tavsiye ederim. Özellike str çok düşük olunca konuşmalar çok bomba. "Hrrr, me go." şeklinde. :) O da ayrı bir zevk veriyor.

Diplomatik geek bir karakter de yapabiliyorsun. Speech, science, repair aldın mı çoğu yeri savaşmadan geçebiliyorsun (özellikle fo2).

Ninja gibi bir karakter de yapmıştım. İlerde stealth ile koşma perkini alınca hiç farkedilmeden gidebiliyorsun çoğu yere. O mutantların arasından falan lay lay koşabiliyorsun. Yanına big guns almıştım. Fantazi yapmam gerekirse stealth ile diplerine gidip bozar ile paramparça ediyordum adamları. Yetmezse roketi çıkartıp patlatıyordum. :)

Sonraaa.. hack'n'slash için bozar minigun falan illa lazım değil. Benim en sevdiğim char aimed shot manyağı sharpshoota. 10 agility'li bir char yap, perception aban, isteğe göre luck. Skill olarak small guns ver (Rifle'lar falan da small guns'a giriyor). Adamın gözüne vurma şansın %90 lara falan çıkıyor. Vuruyorsun patlıyor adam. Hele ilerde 2 tane bonus action point alırsan, turn başı 2 aimed shot atıyorsun. Karşında duramıyor kimse.

Sam ve Arcane aimed shot yerine fast shot ve bol crit tercih ediyor galiba. Ama fast shot alınca oyun boyunca aimed shot seçeneği kalkıyor. Ben kafaya bacağa sıkamadan oynayamam oyunu. Ama o da iyi bir seçenek.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ninja gibi bir karakter de yapmıştım. İlerde stealth ile koşma perkini alınca hiç farkedilmeden gidebiliyorsun çoğu yere. O mutantların arasından falan lay lay koşabiliyorsun. Yanına big guns almıştım. Fantazi yapmam gerekirse stealth ile diplerine gidip bozar ile paramparça ediyordum adamları. Yetmezse roketi çıkartıp patlatıyordum. smiling smiley

hmm bu char a melee alsan nasıl olur acaba? başlarda zorlanırsın belki...
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:
Sam ve Arcane aimed shot yerine fast shot ve bol crit tercih ediyor galiba. Ama fast shot alınca oyun boyunca aimed shot seçeneği kalkıyor. Ben kafaya bacağa sıkamadan oynayamam oyunu. Ama o da iyi bir seçenek.

Ben roleplay seçeneği olarak yazdım. Sam burst silahlarda dps artışı için yazmıştır :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...