Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Komutan said:

nordlydian said:

siz hep krallık ile mi başlıyorsunuz oyuna?? ben vassal alıyorum ve pek bir action döndüremiyorum nedense? var mı bir çaresi?

Ben hemen hemen her oyunuma kont olarak başlıyorum.

Kont oldun mu ilk yıllarda pek bir aksiyon yapamazsın, ama biraz zaman geçtikten sonra yükselmek çok zor değil. Eğer bağımsız kontsan başka kontlukları yuta yuta büyüyeceksin. Vassalsan evlilik, suikast veya iç karışıklıklar sayesinde gücünü arttırabiliyorsun.

En son oyunumda Tirol kontu olarak başlayıp, iki kuşak sonra evlilikler sayesinde Fransa kralı oldum.

Provence düklüğüne bağlı D'orange ailesiyle başlamıştım bende.Bizim hıyar dük kaisere bağımsızlık savaşı açınca roose boltonluk yapıp bende benim düke savaş açtım sonlara doğru.En sonunda kaiser adamın title ı revoke edip beni provence dükü yaptı sdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi roman hellenic imparatoriçe ile başlamayı deneyeceğim ama bütün vassal'lar hem infidel hem foreigner'dan -50 penalty, üstüne female ruler penalty ile açılıyor, nasıl gönülleri alacağım bilmiyorum lol.

maalesef hellenic de reform olmayan tek pagan dini, büyük kazık atmışlar meh.
Sosyal ağlarda paylaş

zealous vardı zaten en büyük vassal filan -70'teydi lol

ama bizans decision'ları gidiyormuş ya, hadi mending schism istemiyorum önemsiz de roma'yı kurma event'ini yapamıyorum. ortodoks mu istiyor greek mi ona bakayım. roma'yı kuramayacaksam romalı olmanın pek esprisi kalmıyor. :/

evet ortodoks istiyormuş onlar. varangian decision da greek istiyor meh.
Sosyal ağlarda paylaş

evet ben de tam onu yapmayı düşünüyordum. sanırım öyle çözmeyi deneyeceğim.

neyse reformed olmasa da hellenic en azından succession law değiştirmeye izin veriyor anlaşılan.

meh roma ve bizans'la ilgili event'lerin %95'i ya christian ya greek istiyor, hepsi bir yerde de değil dağılmış etrafa çok uğraş. mod bakayım varsa bari.
Sosyal ağlarda paylaş

tabii roma kültürüne has askeri bina ve retinue da yok, iyice darbe vurulmuş oldu bu hevesime. onları ekleyen bir mod buldum ama servers down demiş bırakmış adam, dosya yok heh.

napalım roma hevesimizi eylül'e bırakacaz gibi. eu rome'u düzgün yapsalardı keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
ben denedim dün ama link hata verdi.

Game of thronesun son moduda çok iyi. Red weddingten sonra başlatan bir senaryo eklenmiş. Oynadım bir hayli.

Game of thrones modu

Jonu alarak başaldım ve direk staniss bana winterfell lordlugu ve kuzeyi teklif etti ben kitaptakinin aksine kabul ettim ve beraber kuzeyi boltonlardan temizledik. Hem roose boltonu hemde ramseyi idam ettim. Karstarklarla barış yapıp tekrar bana katılmalarını sagladım. Staniss beni yabani valle evlendirdi. Fakat staniss gitti tommene yenildi ve esir düştü. Ben de kuzeyin krallıgını ilan edip direnişe başladım. Jamieyi tekrar esir aldım bakalım nerelere gidecek sonu. Staniss idam edildi.

Sosyal ağlarda paylaş

Livered said:

ben denedim dün ama link hata verdi.

Game of thronesun son moduda çok iyi. Red weddingten sonra başlatan bir senaryo eklenmiş. Oynadım bir hayli.

Game of thrones modu

Jonu alarak başaldım ve direk staniss bana winterfell lordlugu ve kuzeyi teklif etti ben kitaptakinin aksine kabul ettim ve beraber kuzeyi boltonlardan temizledik. Hem roose boltonu hemde ramseyi idam ettim. Karstarklarla barış yapıp tekrar bana katılmalarını sagladım. Staniss beni yabani valle evlendirdi. Fakat staniss gitti tommene yenildi ve esir düştü. Ben de kuzeyin krallıgını ilan edip direnişe başladım. Jamieyi tekrar esir aldım bakalım nerelere gidecek sonu. Staniss idam edildi.

Nereden indirebiliriz bu modu?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

elder scrolls, tamriel modu
http://media.pcgamer.com/files/2013/08/ek3a.jpg
http://media.pcgamer.com/files/2013/08/ek9a.jpg
http://media.pcgamer.com/files/2013/08/ek7a.jpg
http://media.pcgamer.com/files/2013/08/ek2a.jpg
of acayip yapmışlar, helal olsun! haber veren mono'ya teşekkürler.

hata verdi bu bende oyuna girmeye çalışırken başka hata alan oldu mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...