Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aim+movement FPSlerin sonu

Daesu

Öne çıkan mesajlar

KHaRoN said:

Ayrica birde bu pro community nin kati oldugunu dusunmuyorum ben.
Biz daesu ile oynarken pro serverlarda ezilir mi ezilirdik ama takimlar falan bize gore duzenlenir, taktik ve yanlislarimiz konusulurdu, gayet yardimci olurlardi. cogu adam msn vs verip mac saati atardi biz onlarin ayarinda olmamamiza ragmen.

yinede kisa surede keyifle oynar seviyeye gelmistik problemsizce.

ayni sekilde bizimle promode oynayan tf2 den arkadaslar da fps dinamiklerine alisik olduklari icin basta movement a zorlansalarda aim acisindan problem yasamadilar, kisa surede keyif alacak kadar oynamaya basladilar.

et defalarcada yasadık
ayrıca kharon kendi adına konus ben ucuyorum kacıyorum :P azcık paslanmıştık pasımızı atmamız 1-2 saat aldı o kadar :P

ag dede böleydi ilkkez girdigimde yardimci olmustu hemen birisi 1-2 harita tricki vs zaten dm zamanindan movement biliyordum.

qw dada böleydi. bazi bilmedigim maplarda hemen warmupta göstermişlerdi tdm oyniycagimiz zaman.

bi sie git denilen kadrolar asıl yeni oyunlarda oluyor. eski oyunlarda biri geldimi millet gösteriyor ne biliyorsa.
cünki adam inanmiş oynadıgı oyunun ne kadar kaliteli olduguna asdads bi adam daha bunu fark etsin sayemde diyor.asd
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

şimdiki progamerlar öyle değil.
tek bir mapi 7 gün 24 saat oynuyor bu adamlar.
bu yüzden oyunlarında hep "mükemmel" koşullar bekliyorlar.

yani eski oyunlardaki adamları diyorsan
günümüz için diyorsan yani
yanliş gayet
adam zaten 5milyon kere maç yapmis ciddi ciddi
artık emekli tadinda takiliyor. 7 24 oynıycak adam yok birde. o yüzden bohem bohem takılıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Cuce said:

"konsol ilerliyor cünkü cok kisi oynuyor biz klavyeye mouse'a takılı kaldık" kısmına gelicek olursam.

konsol mouse klavye sistemine yaklasamıyor bikez. televizyondan 2-3 metreden oyun oynamak klavye mouse combosunun gerektirdiği netliği detayı veremiyor bikez.
dün bi konu vardı fpslerin fov larıyla ilgili.

fovların düşmesinin sebebi "uuu gerilim yaratalım dar alan olsun!" değil. dar olsunki hersey kocaman olsun, ekrana 2 metre uzakta olan adam nisan alabilsin.

konsol ki konsol moduyum
fps icin yetersiz bi olay
mouse klavye rahatligi asla olmaz
sirf o sebeble bi suru alet war pse ve xbxa mouse klavye baglamak icin

ha mesela god of war klavyeden oynanmaz
ama kimsede gelip bana
abi konsolda deli aimingim war demesin
aiming helpsiz konsolculari gormek ister yuregim klavye mousa karsi

valla masaüstü bilgisayarı bırakalı bi 4 sene oldugu için bilgisayarda fps oynamıyorum.laptopla pek olmuyor.1-2 çıtır çerez oyunum var.ama bence konsolda fps oynama rahatlıgı mukemmel birşey.tabiki bir mouse kadar olamaz ama yinede çatır çatır oynanıyor

kıçımı armutun ustune yayıp bfc2 oynamanın keyfini öyle monitor dibinde bel agrısı ile fps oynamak ile kıyaslarsam gayet tatmin edici

sonuçta 20' monitor mü 42' lcd mi :).zamanında cafelerde hl cs ile büyüyünce artık mouse ile fps oynamasamda olur.ki ben konsolda fps mi oynanır lan diyenlerdendim.killzone 2 gibi kötü sensivity olan bir oyundan sora bfc2 falan oynayınca anlasılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Silphatos said:

çok çok çok eskiden (beta 6.1-6.2 falan) assault'ta hilesiz uçuluyodu hostage'ların kafasına çıkarak, bu da böyle bi anımdır.

üç-dört hostage dizerek tepesinde ilerlerdik yav.
o zamanlar insanlar militia, docks, assault felan oynardı. şimdi sadece dust2.

docks ne güzel haritaydı hakkaten, yapımcısı inhitar etmişti bu arada

bu gereksiz bilgiler belleği dolduruyo hep ya
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

ayrıca starcraft ı da bu yüzden sevmiyorum, strateji oyunda %100 önem sahibi olan şey değil, oyun %80-90 çinli gibi mikro yapmaya bakıyor

abi en üst seviyelerde bile micro o kadar önemli bişi değil starcraftta özellikle sc2 de. oyunu casual-competetive eğlenerek oynaman için sadece temel makro/oyun akışı olaylarını anlamak gerekiyo ki bu da aslında sanıldığı kadar zor bir şey değil.
-resource arttırmamak
-üretimi durdurmamak
-karşı tarafın yapabileceklerini tahmin edip/scout edip gerekli önlemleri almak
-kabaca zamanlamaları anlamak, ne zaman exp almak gerekir ne zaman saldırmak gerekir

en önemli şeyler bunlar ki bunun da mekanik skille, mousea klavyeye snde kaç kere nasıl tıkladığınla pek alakası olmayan şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ben bfbc2 oynuyorum ve çıldırmak üzereyim. Oyunda o kadar çok karambol var ve aim hayatta kalmayı o kadar az etkiliyor ki insan çıldırıyor. hl olsun cs olsun, quake olsun bu tarz oyunlarda gerekli şekilde oynarsan her zaman için ipler elindedir. karambol yok mu ha illaki var ama doğru oynayan her zaman için minimum hasarla kurtulur, öldüğünde de genellikle zorunlu durumlardan, işte candır, mermi azlığıdır, silah eksikliğidir, anlık hatadır ondan ölür. Ama yeni oyunlarda çok fazla karambol var, doğru oynamak diye bir şey yok, insanlar sadece daha az ölmek için korkak oynuyor. bc2de bazen kafayı yiyecek gibi oluyorum tam son darbeyi vuracağımız anda millet ortalığı yıkmak yerine bir köşede kalıyor, kendince bir alanı gözetleyip ordan geçenleri vuruyor. arkadaş benim için fps sürekli hareket etmektir, refleks demektir, zıplayıp havada dönerken arkadan geleni vurmaya çalışmak demektir. bc2deki gibi alıp eline silahı bir köşeden seni görmemiş adamı vurmanın hiçbir matah ve eğlenceli yönü yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...