Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aim+movement FPSlerin sonu

Daesu

Öne çıkan mesajlar

birde bende oyna at kafası yok hiç
yani 2 sene önce tf2 aldık iste. 1,5 sene liglerde zaman gecirdik competitive oynadık ki rahat 2 sene gideri var tf2nin daha
simdi hon aldım sc2ye kadar hon oynıycam. quake nesili bişi gelmiycegine görede sc2 oynarız 10 yıl aradada qw girerim finlandiyali nerdlerle. hoş gw2 var ama ona sarmıycam gibi geliyor.

bi oyunu aldımmı götürsün senelerce bi altyapisi olsun istiyorum.
single playler hariç.

simdi activisionun yaptigi olay var. hiçbi oyununun communitysi oluşsun istemiyor.bariz bi şekilde bi sonraki oyunu satabilmek için düzeltmiyor bugları yada wh a-bot olaylarını.valve gayet stabil ilerliyor. aimciler ucuyor zaten liglerden.. oyunu besliyor sürekli. nonsteam server yok gibi bişey. yeniledikçe daha cok satılıyor.şapkalar mapkalar cok gereksizdi bencede ama pub tayfasını besliyerek comp tayfasının süresinide uzatıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

daesunun ilk koyduğu video gibi hareketleri beceremiyorum, o yüzden iyi ki sonu geldi diyorum (evet çok bencilim :P )

bi de şeyi hiç anlamam, hldm'i video mesela,
adam rasgele etrafta dolanırken, rakip oyuncunun çıkacağı yeri önceden biliyor. hayır refleksi mükemmel, adam çıkar çıkmaz zaplıyor desek öyle bişi değil. adamı hiç görmüyor, bir yere soteye yatıyor ve iki-üç saniye sonra o yerden tam da imlecin önünden adam geliyor. wallhack desek değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

"konsol ilerliyor cünkü cok kisi oynuyor biz klavyeye mouse'a takılı kaldık" kısmına gelicek olursam.

konsol mouse klavye sistemine yaklasamıyor bikez. televizyondan 2-3 metreden oyun oynamak klavye mouse combosunun gerektirdiği netliği detayı veremiyor bikez.
dün bi konu vardı fpslerin fov larıyla ilgili.

fovların düşmesinin sebebi "uuu gerilim yaratalım dar alan olsun!" değil. dar olsunki hersey kocaman olsun, ekrana 2 metre uzakta olan adam nisan alabilsin.

konsol ki konsol moduyum
fps icin yetersiz bi olay
mouse klavye rahatligi asla olmaz
sirf o sebeble bi suru alet war pse ve xbxa mouse klavye baglamak icin

ha mesela god of war klavyeden oynanmaz
ama kimsede gelip bana
abi konsolda deli aimingim war demesin
aiming helpsiz konsolculari gormek ister yuregim klavye mousa karsi
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

bence bunny hoplu, saatte 100km ile koşulan fps kafası olabilecen en bencil oyun türüdür.

arkadaş, ben bir oyun oynucam mesela, 200 saat oynayıp haritaların tamamını ezberleyip bütün bugları tweakları ezberlemeden bşey yapamıyorsam, ben o oyunu neden oynayayım? Oynama diyorsun noobsun diyorsun, e adam da oynamıyor, sonra niye x oyununu kimse oynamıyor oluyor. İnternette oyununu oynayabilecek 1.8 milyar insan var ve oynadığın oyunu taş çatlasa 50 kişi oynuyor, bişey yanlış değil mi?
Girin bi hl1 deathmatch, tfc falan oynamaya çalışın. Yeni player ile eski player arasındaki gap o kadar büyük ki 10 dakikada uninstall edersiniz.

Böyle garip bir kafa var, gaming'i elit proların elinde tutup yeni oyuncu sokmamayı planlıyan. Yeni oyuncu yoksa yeni oyun da yok, yeni oyun yoksa prolarla beraber ölüp gider bu sektör.
Oyunların, team fortress 2 gibi iyi playerla kötü player arasındaki gap'ın kapatılmaya çalışıldığı hale gelmesi gerekiyor ki gaming 15 yaşında biz sadece beraber oynarız kalemize kimse giremez kafasından çıksın.
Klavye mouse'a takılı kaldık, konsollar ise yeni bişeyler yapıyorlar, neden? Oyunları daha çok insanlar tarafından oynanabiliyor, paraları oluyor, standartların dışında bişeyler yapabilme şansları oluyor, teknoloji ilerliyor. A bak endüstriyel devrim.

bu arada kemikil abi sen bi gir cod oyna
jumpsiz felan azina soksunlar throwing knifei felan sonra anlasiriz
her oyunun prosu ile noobunun arasinda bin fark war

wowda pvp yap mesela sen rogue sen dururken ertrafinda 150 tur atip stunlocka alsin
hon oyna 5 vs 5 de adamlar direk genocide yapsin
starcraft 2 oyna adam azina expansion kursun

noob ile gosu arasinda her zaman fark war abi
ha sen ogrenme egrisi diyosan dogrudur
quakein mesela ogrenme egrisi diktir
ama bi hon oynayin ya bi dota oynayin
ama wepla da deil
ogrenme egrisi gorun
biz ordan adama teleportla swapla stunla felan basit bisi bekliyoruz

adam halaitem almamis
goldlarla respawn oluyo
Sosyal ağlarda paylaş

eski fpslerdeki aksiyon iyi de çok uçuk olabiliyor. özellike şu havada yön değiştirmenin player a neden ivme kazandırdığını john carmack e sormak isterdim. Bilerek mi yapmış yoksa yanlışlıkla yapıp aa beğenildi bu diyip bozmamış mı?

hadi q3 felan atmosferine uyuyordu bu tür atlama zıplama da ben de cs yi beta 3 den beri oynadım onda atlayıp zıplamak çok mantıksızdı havada yön değiştirip bi de head almak felan... :P

eksi tarzda fps leri yenidne yapacaklarını sanmıyoprum ut3 bilem sırf adamlarını engine demosu için yapıldı.

bir de yeni oyunlarda cod ve bc2 de pusanlara kızmanızı anlamıyorum. Nasıl videolarda haritanın altından üstüne zıplayıp eğleniyorlarsa yeni oyunlarda iyi bir oyuncu haritanın kilit noktasına çok da güzel pusabilir. Sonuçta aşkta ve savaşta her yol mübahdır!!

ben asıl şunu merak ediyorum niye freespace tarzı multi, refleks isteyen ve uzayda çılgın dog fight yapabileceğimiz bir oyun yapılmıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrica birde bu pro community nin kati oldugunu dusunmuyorum ben.
Biz daesu ile oynarken pro serverlarda ezilir mi ezilirdik ama takimlar falan bize gore duzenlenir, taktik ve yanlislarimiz konusulurdu, gayet yardimci olurlardi. cogu adam msn vs verip mac saati atardi biz onlarin ayarinda olmamamiza ragmen.

yinede kisa surede keyifle oynar seviyeye gelmistik problemsizce.

ayni sekilde bizimle promode oynayan tf2 den arkadaslar da fps dinamiklerine alisik olduklari icin basta movement a zorlansalarda aim acisindan problem yasamadilar, kisa surede keyif alacak kadar oynamaya basladilar.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

oha dm6da raila gir cık yapan ilkkez gördüm
http://www.youtube.com/watch?v=SEuCibr8GuA

şu hareketi yapamıyorum lan. gerçi yapmak için fazla çabaladığım da söylenemez ama yine de içimde kaldı :P

KHaRoN said:

Ayrica birde bu pro community nin kati oldugunu dusunmuyorum ben.
Biz daesu ile oynarken pro serverlarda ezilir mi ezilirdik ama takimlar falan bize gore duzenlenir, taktik ve yanlislarimiz konusulurdu, gayet yardimci olurlardi. cogu adam msn vs verip mac saati atardi biz onlarin ayarinda olmamamiza ragmen.

eskidendi o.
quake 1 ve quake 2'deki gibi progamerlar cidden yardımcı oluyordu.
bilmediğin bir hareket mi var mesela, fragta rekora koşan adama soruyorsun, adam hemen duruyor yanına geliyor, sana o hareketi öğretmek için canla başla uğraşıyor.
çok absürt bir kitle vardı yav.

şimdiki progamerlar öyle değil.
tek bir mapi 7 gün 24 saat oynuyor bu adamlar.
bu yüzden oyunlarında hep "mükemmel" koşullar bekliyorlar.
en ufak bir sorunla karşılaştıklarında direk pes edip çıkıyorlar oyundan.
wow, dota, cs, vs...
daha oyunun ilk sahnesinde "ohoo adam örümcek seçmiş ya, oynanmaz bu adamla, çıkın çıkın"
ya da "ohoo adam nickini philip_15_k koymuş, ohoo çıkın çıkın".
20 dakikadır beklediğin bir oyunun bir "pro"nun bir "noob"a kızması yüzünden pat diye bitmesi can sıkıcı bir durum oluyor.
mesela wow'da gördüğüm durum, önceki instanceları oynayıp yalayıp yutmadıysan seni yeni açılan instancelara almıyorlar, eski instancelarda da zaten oynayan kimse olmuyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...