Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2010-2011 Sezonu Genel Tartışma

pascalnouman

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

Zamanında Cisse 16 giymek istedi diye olay çıkarıp forma numarasını değiştirtmemiş miydi bjk taraftarı? Zor olur 16 giymesi.

doğrudur.

SABAH GAZETESİ :

İmzada 16 şimdi 18
Taraftarların, Bursa'nın plakası olan 16'ya tepki göstermesinin ardından Cisse'nin forma numarası 18 olarak değiştirildi ..

Yeni transfer Edouard Cisse'nin 16 olan forma numarası, taraftarın tepkisi nedeniyle 18 olarak değiştirildi. Bu tepkinin nedeni ise 16'nın Beşiktaş'ın büyük gerginlik yaşadığı Bursa'nın plaka numarası olması. Futbol şube sorumlusu Celal Kolot'un Kartal Yuvası'na gidip Cisse forması almak isteyen taraftarların "16 numaralı ürün görmek istemiyoruz" tepkisinin ardından olayı Cisse'ye anlattığı ve Fransız futbolcunun da "Eğer taraftarımızda böyle bir sıkıntı varsa değiştirelim ve 18 yapalım" dediği öğrenildi.

HÜRRİYET GAZETESİ

Beşiktaş'ta 16 yasağı

Bülent ÇALTI 8 Temmuz 2007
Fransız oyuncunun ilk gün sırtına geçirdiği 16 numaralı forma büyük tepki çekti. Kriz üzerine yöneticiler geri adım attı. Cisse'nin 18 numarayı giyeceği açıklandı.

YILLARDIR Beşiktaş ile Bursaspor arasında yaşanan gerginlik yeni bir boyut kazandı. Paris Saint Germain'den transfer edilen Edouard Cisse, kendisini siyah beyazlı renklere bağlayan imza töreninde arkasında ismi yazılı 16 numaralı formayı sırtına geçirince, Beşiktaş'ta yeni bir krize yol açtı. Fransız oyuncunun Beşiktaşlı olmasının ardından Kartal Yuvası'nda satışa çıkan formalarını almak isteyen siyah beyazlı taraftarlar, "16" numarayı görünce büyük tepki gösterdiler.

Mecburi değişiklik

Bunun nedeni ise çok basitti. Bursa'nın plaka numarası olan 16'ya bile Beşiktaş taraftarının tahammülü yoktu ve Kartal Yuvası'nda 16 numaralı bir ürün görmek istemediklerini belirttiler. Beşiktaş'ın ürünlerinden ve bunların satışlarının yapıldığı Kartal Yuvaları'ndan sorumlu yönetici Hakan Aksoy da bu konuda kendisine gelen birçok telefon, mail ve faks yağmuru altında çıkış yolu bulmak için Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot ile durum değerlendirmesi yaptı. İkili, tepkilerin daha fazla artmaması ve ürün satışlarının protesto edilmemesi için acilen Cisse'nin forma numarasını değiştirme kararı aldılar.

18 numarayı aldı

Bursa ismini bile duymak istemeyen taraftarların tepkilerinin büyümemesi için çözüm üreten ikili, Cisse'nin yeni sezonda 18 numaralı formayla mücadele etmesini kararlaştırdı. Numara problemi Edouard Cisse'ye de iletildi ve Fransız futbolcu, "Benim için farketmez. Numara takıntım yok. Taraftarlarımızın sıkıntısı ortadan kaldırılsın" dedi. Beşiktaş'ta 16 numaraya yasak getirilirken, Cisse'nin forma krizi de ortadan kaldırılmış oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

doğru hatırlamışım evet. o yüzden yerli de olsa, daha gözardı bir transfer de olsa 16 giyebileceğini pek sanmıyorum. Zaten sırf eski Bursa'lı diye bile olay çıkabilir, taraftar şimdiden tepkili.

61 giyer bence. Hem Trabzon'un plakası, kendi de TS'den geliyor hem de 16'nın tersi. Ben olsam öyle yapardım en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Şu Bursayla neden yüz göz oluyoruz ben anlamıyorum zaten.
Fare dağa küssün dağın haberi olmasın ya.

arz-talep meselesi abi bu olay...

abidik gubidik bişeyden bursa taraftari dioki bizi siz dusurdunz fln bizi dusman belliyor,
sonra besiktas taraftari kayitsiz kalmıyor fln bir dusmanlık oluyor..

yönetimde 16 numara yasagnda taraftarin talebine cvp veriyor bir nevi.. cok ta tın koca besiktas icin 16 numarali forma olayi.. ama taraftar icin durum farkli olnca yönetim de işte bla bla ...

cok gereksiz uzayan bir konu.. bjk taraftari bu hafta stada giricekms.. adam gibi izlesin 2 tarafta maci tatsizlık olmasn düzelsin su sacma olaylar..

karabük taraftarni carsi da agirladgmz gibi bursalılari da agirlamak isteriz
Sosyal ağlarda paylaş

Kulüp başkanı bile inat transferler, inat forma numaraları, birebir atışmalar falan gibi gereksiz işlerle uğraşırken Çarşı seviyesinde bir taraftar grubundan ne bekliyorsunuz ki abi, gayet normal bence.

Sizin verdiğiniz tepkiyi önce başkan verecek, "ne alakası var kardeşim koskoca BJK'nin forma numaralarını Bursaspor mu belirleyecek, bize yakışır mı" diyecek, eşşek gibi kabul edip susacaklar. Don't feed the troll yani, böyle olur yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

El elden üstündür yani diyosun.

Anlamadığım nokta; ben gayet doğru olduğuna inandığım, çoğu BJK'linin de katılacağını düşündüğüm bir şey söylemişken, arkamdan mokoko gelip "ehahe aynı seviyedesiniz de ondan" demişken niye bana girdiğin :p

bende onu anlamaya çalışıyordum tam hahaha trolleri şaşırmış olmalı :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi çarsi seviyesi derken burdaki anlami anlamaya calistim ??

önce carsi kime denir neye denir kimler kendini carsiya dahil eder kimler etmez bunu bilerek atıp tutmak gerekir dimi..

kapali tribüne carsi diyorsan.. orda egitimli doktorlar mühendisler.. iyi üniversitelerde okuyan ögrenciler fln filan bir yıgın insan giriyor bunun icine ve seviye olarak gayette iyi yerlerde olan bir kitle..

tüm besiktas taraftarina carsi diyorsan ayri bir fail

her taraftar grubunda olan 5-10 tane tabiri caizse it kopuk- bos gezen maclara olaya fln gelen taraftara diyorsan(ki bu her grupta var yok diyemezsin) bunu tüm carsiya yüklemek yine ayri bir faildir..

sonuc olarak insanlarin seviyeleri hakkında atıp tutarken dikkat edelim,bilmedgnz tanımadgnz ceyregi bile olamayacagnz adamlar olabilirler
Sosyal ağlarda paylaş

Nesine cevap vereyim abi, derdin laf anlatmak mı, cevap gelsin kavga edelim mi? Çarşı'nın yeri bellidir, açıklanacak bir şey görmüyorum açıkçası. Şu "ne doktorlar mühendisler var aralarında" olayına da hastayım.

Yeni futbol yasası şeysi uygulanırsa tel tel dökülecekler zaten eheh. Alkollü maça gidilemiyor mesela direk failin kralı Çarşı için, gerçi alkolmetrede çıkmayan maddeler daha yaygın orada ama...
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın, neyse ki gençfenerbahçeliler ve ultraaslan grubu maç günü müze gezilerini yaptıktan sonra frak giyerek eşleriyle maça geliyorlar.

bende hastayım bu, çarşı şöyle çarşı böyle demenize. Çarşı böyle fener nasıl? Napıosunuz abi anlamıyorum tribünde. İçip maça gitmek en doğal şey. İngiltere'de yaşasanız demek ki maç izlemeyeceksiniz. Adamlarda holiganizm tavan yapmış. Çarşı'da kavga olur fener tribünlerinde de gayet doğal şeyler hepsi aynı bokun laciverti. Kalkıp bi tarafı kötülemek yersiz.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi ne kavgasi =) öyle bir niyetim yok acıkcasi..

ama hani insanlara camur attgni dusunuyorum (cok pislık insanlar var tribünde tamam eyw inkar eden yok) o stada 20-25k insan giriyo hepsi ayyaş bunlarin hepsi pislık insanlar,carsi iste ne beklersin gibi bir yaklasim dusundurdu beni gercekten..

bende besiktasta icerim birami her mactan önce öyle giderim stada, ne bir olay cıkardim,ne cevreme zarar verdim..

2-3 kisinin bireysel olayini tüm taraftara mal etmek.. pislik bu carsi ya diyen kafanin, sex otobusu olayindan sonra.. hepsi sevisiyor bu genclerin ya diyen zihniyetten pek farki yok kusura bakma..

saygilar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...