Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

inşallah sadece "elinizde ms ürünleri varsa bu deneyimden faydalanabilirsiniz" telefonu olmaz. android o bakımdan bayağı avantajlı hani..

ama arayüz nasıl bir kullanıcı deneyimi sunuyor feci merak ediyorum

ne iş bu yahu. teknolojik bi yenilikler falan olunca bildiğin bir çift şekilli ve diri meme görmüş gibi seviniyorum, heyecanlanıyorum.. tech fetish bu!
Sosyal ağlarda paylaş

windows mobile 7 os review

Key features:

Premium mobile OS (high minimum hardware requirements)
Clean, uncluttered interface with distinctive design language
Easy and thumbable user interface
Smooth operation with cool animations and transition effects
A fresh start with no legacy support needed
Backed up and developed by one of the largest software companies in the world
Excellent MS Office mobile implementation
Top-notch social integration
Excellent cloud services integration (SkyDrive, Windows Live, Xbox Live)

Main disadvantages:

No system-wide file manager
No videocalling
Limited third-party apps
No Bluetooth file transfers
No USB mass storage mode
No memory card support
No multitasking
No copy paste
Too dependent on Zune software for computer file management and syncing
No music player equalisers
No Flash or Silverlight support in the web browser
No sign of free Bing maps Navigation so far
No DivX/XviD video support
Sosyal ağlarda paylaş

But Windows Phone 7 falls short of expectations on several occasions – Android 2.x and iOS 4.x will wipe the floor with it as far as power users are concerned.

meh 2014 de ios seviyesinde pazar payina sahip olabilirmis, de o zamana ios ne olur, iphone, android ne hale gelir orasi ayri konu tabii.

insallah saglam olurda rekabet azar bizde keyifle en iyisi neyse onunla oynariz.
Sosyal ağlarda paylaş

anlatayim onu da, bloklardan olusuyor ana sayfa tamamen
hepsi canli bu bloklarin, surekli biseyler oluyo ana sayfada yani iphone gibi olu degil.

inanilmaz bir windows live ve facebook integrasyonu var. mesela kontaktlar yok, people application'i var. buraya girince, facebooktan, windows live'dan cekilen ve kendin ekledigin tum insnalari goruyorun. bu ilk baslarda sorun oluyordu cok arkadasi olanlar icin, simdi sinirlayabiliyorsun kisilerle.

bir insana tikladiginda people'da, tum ulasim bilgileri (facebook enrichment sagolsun), status updateleri (twitter da gelicek yakinda) cikiyor direk. direk adamin people'dan ismine tiklayarak facebookuna yorum yazabiliyorsun mesela. boyle bi telefon yok piyasada, facebook app'i olan telefonlar var.

fotograflara giriyorsun, arkadaslarinin (veya favori arkadaslarinin) facebooka yeni koydugu fotolarla karsilasiyorsun yine mesela ayni sekilde.

neyse aradigima benzer bi video buldum, bu biraz eskiymis gerci RTM'den once, ama bicok feature i gosteriyor. haterlar bir izlesin.

edit: tuh ya rezervasyon kismini gostermemisler orasi cok iyiydi.

http://www.youtube.com/watch?v=Rz75iTMJil8
Sosyal ağlarda paylaş

abi android dedigin seyde su an exchange supportu yok.

ios'ta da yukarida cons olarak verdigin her sey var zaten facepalm denilen gereksiz sey disinda. direction da nsil yok abi bak yukaridaki videoya

benim umudum cok yukske valla yoksa gelip burada ovmem, umudu da gectim gordugum seyler hep cok guzeldi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

haha abi iphone 3g var tabi ki atarim alet kanser etti beni.

pazartesi gunu nyc'de aciklama olucak ve benim duydugum kadariyla satis baslicak (niye preorder edemiyoruz o hirboca gerci) ben once avrupa sonra abd diye duymusutm ama gorucez bakalim neler olcak.

valla benim cok kurcalama firsatim oldu windows phone 7'yi, grupta ta yakin bi arkadasim var, simdi ilk olarak alet cok guzel. ms ilk defa ui isini basarmis. office entegrasyonunu (+sky drive) kullanmadan anlayamazsiniz efsane, ve hicbi telefonda yok bu. xbox live olayi cok hosuma gitti, Xbox ve Windows Phone'a oyun tmaamen ayni sekilde haazirlaniyor (xbox arcade oyunlarindan bahsediyorum). Kisacasi grafiklari kisilmis birsuru arcade oyunu xbox live'a dusecek, hatta iddaa ediyorum 1 sene icinde piyasada en cok oyun windows phone 7'de olacak. osurma oyunu falan degil gercek, achievementli oyunlar hem de. cikacaklardan birtanesi Assassin's Creed mesela.

baska bi bomba zune entegrasyonu. zune aboneliginiz varsa, ki hem zune sistemi genel olark cok iyi, hem de telefona gelince asiri mantikli olucak bu, 3G ceken her yerden TUM zune catalogunu istedigin gibi dinleyebiliyo, playlist zart zurt yapabiliyo, sarki download edebiliyosun.

100% bing entegrasyonu, bing'in ozel tusu var ve bikac demo izledim keske imkanim olsa da gosterebilsem size. bing entegrasyonu efsane ama yani sinema bileti almaktan baslayip yemekte biten bi demo vardi cok ama cok iyiydi.

iki seyden eminim, bir iphone'un yaptigi her seyi daha guzel olarak yapmakta, artisi yok iphone'un. ikincisi, mobile division'in basindaki adam inanilmaz bir promosyon aldi ve president'a yukseldi sirkette. yonetim sonuclardan asiri memnun. vista - win 7 olayinin aynisi winmo - winpho 7 de yasanicak bence.

windows phone basligi nerde ya bulamiyorum yazmistim oysa ki

xbox - yok
zune - kullanmıyorum
bing - kullanmıyorum

bi de rezervasyon falan olaylarının ne kadarını türkiyede kullanabilicez yani, hadi amerikada yaşasak neyse de türkiyede ne işimize yarıcak?
Windows yine kendi ürünlerin kullananlar için güzel bi telefon yapmış gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Microsoft'taki isim karmaşıklığına deli oluyorum ben. Hotmail, vardı, msn oldu, windows live oldu, şimdi bing oldu, müzikler için zune var falan, haritalar için de bing. Yeni windows live messenger da karman çorman olmuş.
Google da herşey net ve temiz, gmail, gtalk, google maps, google documents ... diye gidiyo başında bi g harfi var.
Sosyal ağlarda paylaş

babam için iphone 4 alayım dedim, bilkent'teki vodafone şubesinde kalmamış. vodafone çok kısıtlı getirmiş herhalde, ankara'da talep fazla olunca bitmiştir.
de, ankara'da nerden bulunur ki bu cihaz?
bizim burdaki şubede "50 tane sırada olan var, belki 4 tane iphone gelir" dedi, ürktüm.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Şu Microsoft'taki isim karmaşıklığına deli oluyorum ben. Hotmail, vardı, msn oldu, windows live oldu, şimdi bing oldu, müzikler için zune var falan, haritalar için de bing. Yeni windows live messenger da karman çorman olmuş.
Google da herşey net ve temiz, gmail, gtalk, google maps, google documents ... diye gidiyo başında bi g harfi var.

kesinlikle katiliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...