Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Absolut said:

TRden aldıgını avrupada kullanabilyirmusun oranın kartı ile?

t-mobile(alaman telekomusu) yada vodafone olmasi lazim. Isvecte de mesela, kontratli alinca simlocklu, kontratsizda alsan bazi operatörler simlocklu satiyo. Gidip direk simlocksuz alcaksan 1000 euroyu gözden cikarman lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hadi kontratlı, kontratsız olayını anlıyorum da bu simlock ne sacma bisey yahu. hayır yani ulkeden ulkeye degisen bisey olmasa yine mantıklı olabilir belki de sonucta yine simfree olarak alınabilen ulkeler de var. surekli seyehat eden biri olsan yanında bi telefon daha gezdirmen gerekiyor, iskenceden baska bisey degil.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

ya hadi kontratlı, kontratsız olayını anlıyorum da bu simlock ne sacma bisey yahu. hayır yani ulkeden ulkeye degisen bisey olmasa yine mantıklı olabilir belki de sonucta yine simfree olarak alınabilen ulkeler de var. surekli seyehat eden biri olsan yanında bi telefon daha gezdirmen gerekiyor, iskenceden baska bisey degil.

samsung'da servis sağlayıcından bi kod alıp simlock'u açabiliyorsun, iphone'da da vardır belki öyle bir şey
Sosyal ağlarda paylaş

hollanda'yi bildigim icin oradan ornek vereyim. t-mobile istedigin zaman simlock'u kaldiriyor ama ilk uc ay icinde 120, ikinci uc ay 90, ucuncu uc ay 60 ve dorduncu uc ay icinde de 30 euro ucret istiyor. ilk seneyi doldurduktan sonra da simlock'u ucretsiz aciyor. internetten bir talep yapiyorsun, bir dahaki itunes sync'te simlock kalkmis oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte ben sorduğumda eğer dediğiniz gibi 6 aylık falan kullanıcıysanız direk fatura öder gibi faturanızı ödeyebiliyordunuz. Ama başka bi operatörün kullanıcısıysanız falan geçtikten sonra iphone paketini kredi kartından geçirmeniz gerekiyordu ama yine de pakedi satın alabiliyordunuz.

Gerçi Kendercik' in dediği gibi ilk gelen iphone ları dışarıya satışa kapatabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Eralp said:

hangi iphone du abi sendeki?

ipod bendeki ama abimdeki iphone'da da aynı sorun var, sabahtan akşama dayanmadığından yakınıyordu. önceki nesiller bizdeki. birilerine sormuş onlar da "evet eski nesillerde öyle oluyor" demiş. bu apple'ın kendi çapında "2 yıllık mallarımızı atın yenisini alın" demesi midir nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Eralp said:

hangi iphone du abi sendeki?

ipod bendeki ama abimdeki iphone'da da aynı sorun var, sabahtan akşama dayanmadığından yakınıyordu. önceki nesiller bizdeki. birilerine sormuş onlar da "evet eski nesillerde öyle oluyor" demiş. bu apple'ın kendi çapında "2 yıllık mallarımızı atın yenisini alın" demesi midir nedir?

ne kadar kullandigina bagli tabi de, adamlar iphone 4'te pili bayagi buyuttuler. hatta o yuzden microsime filan gecildi. anten disariya alindi. islemci de daha verimli kullaninca pili yeni nesillerde pilin daha uzun sure gitmesi normal.

onun disinda zaten hangi ekrani buyuk cihazi kullanirsaniz kullanin, eger 6-7 saat o ekran calisiyorsa pil biter. hele ki oyun, internet gibi islemci/anten yuklu seyler yapiyorsaniz her turlu biter o pil. iphone'la pek alakasi yok onun, android cihazlarda da boyle, windows phone serisinde de ayni olacak. gunumuzun en buyuk sikintisi bu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

mum, aleti kullanmıyorum. sadece standby'da, sabah bırakıyorum %100 pil. geceyarısı saate bakmak için basıyorum, %30'a düşmüş. bu böyle değildi, ondan eminim. abim de iphone'unda aynı şeyi yaşadığını söyleyince emin oldum ki o/s saçmalıyor. airplane modunda bırakırsam akşam açtığımda gene %100 pil. habire settings ekranında wi-fi açıp kapamaktan tırlatıcam yani her foruma 2dk bakacağım zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...