Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

• Admin
Zaten tonla para verdiğin bir şeye biri çıkıp ondan daha iyisi var fiyatıda yarısı kadar derse illaki kabul etmeyip 'fanboy' luk yaparsınız :) Ha param yetmiyor mu? Neden yetmesin burada ücretsiz veriyorlar 18 aylık kontrat ile ki 32gb iphone 4 almayı düşünüyordum (halan daha düşünüyorum yarın kararı vericem) ya kullanırım ya da satarım...

Tercih meselesi bazısı iphone benim için en iyi telefon der diğerleri htc, nokia, samsung ... der. Bu telefonların kıyaslamasını yapan pek çok yazı ve video var internette. İki telefonu da kullanmadan kağıt üzerinde görünen rakamlara göre fikir yürütürseniz yanılırsınız.

http://www.t3.com/feature/iphone-4-vs-htc-desire-which-smartphone-is-best

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/htc-desire-vs-iphone-4-vs-samsung-galaxy-s-702739
Sosyal ağlarda paylaş

Mesele para olsa idi nokia 1100 alirdim :)

oda nerde ise ayni seyleri yapiyor sonucta en azindan telefonun %90 anlamini yerine getiriyor , telefon mesajlasma vs ..

basarilar arkadaslar htc lerinizle ya da androidlerinizle ama burasi iphone 4 konusu :) konu acmaya bile degmeyen telefonlari lutfen bu konuda tartismayalim dermisim :D

tek bir telefon var diger tum telefonlarla karsilastirilan ve yarisan bu bile yeter yahu :D

baska hangi telefonu bir baska telefonla karsilastirdik su forumda.

resmen wow vs digerleri gibi alet.

i am a happy fanboy. :)

fanman diyim 38 yasinda boylugu gectik artik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
bir soru bu mukemmel gorunumlu super fonksiyonel ve kullanici dostu, ortamlarda kiz tavlaticak karizmatik alet 10 ay sonra pil omrunde feci dusus gosterirse -ki cok sarj etmek ile lithium-ion pillerin omru azaliyor biliyoruz- ne yapilacak?

yeni pil takma olayi yok, hafiza karti da pili de telefon icinde sabit. gunde 5 saat kullanima izin verecek hale gelen bir pil ile ne kadar wi-fi dir 3g dir kullanabileceksiniz?

sadece soruyorum nedir planlariniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Pilini ben değiştiremiyorum sadece. Hiç değiştirilemiyor diye bişey yokki. Veriyorsun servise 10dk da yeni pil takıp veriyorlar...

2 tane vida mı düşündürdü seni bu kadar anlamadım...

Ayrıca iPhone un pilinin ömrü 400 tam şarjdan sonra %20 kadar azalıyor. 400 tam şarj da 1.5 sene eder aşağı yukarı.

Uzun lafın kısası 2 sene pil derdi olmuyor iPhone da. 2 senede bir yeni iPhone almakta mantıklı bir düzen. Bundan önce iPhone 3G m vardı, şimdi iphone 4 üm var. 2 nesil sonra gene değiştiririm valla =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Aldarion said:

2 tane vida mı düşündürdü seni bu kadar anlamadım...

Her sorunu en basit duzeye indirirsek sacma olmaz mi?

Birisi cikip bilgisayarin ana kartinda bir transistor yanmis acaba bunu degistirmek mi cok tutar yoksa yeni kart mi alsam diye sorarsa cevabin orda 2 tane vida var amma karamsarsin seklinde mi olacak? :)

Konuya donersek:

Kendin acarsan iPhone u garanti disi oluyor bildigim. Burda dusunulecek sey ya da soylenecek sey, servise goturuyorsun orda degistiriyorlar ve fiyati da su kadar tutuyor. Ondan sonra da tutarina bakilip kalan pil omru ile idare edebilir miyim yoksa cok tutmuyor degistiririm secenekleri var onunde.

Bunun gibi noktalarda diger alternatifler ile karsilastirma yaparak telefonun avantaji mi var dezavantaji mi var ogrenebilirsin. Piyasada tek bir araba markasi olsa idi o arabanin iyi mi kotu mu olduguna karar verilemezdi. iPhone u da piyasadaki tek telefon markasi olarak gorurseniz olay baskalarinin da soyledigi gibi 'fanboy' luk olur.
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

bir soru bu mukemmel gorunumlu super fonksiyonel ve kullanici dostu, ortamlarda kiz tavlaticak karizmatik alet 10 ay sonra pil omrunde feci dusus gosterirse -ki cok sarj etmek ile lithium-ion pillerin omru azaliyor biliyoruz- ne yapilacak?

yeni pil takma olayi yok, hafiza karti da pili de telefon icinde sabit. gunde 5 saat kullanima izin verecek hale gelen bir pil ile ne kadar wi-fi dir 3g dir kullanabileceksiniz?

sadece soruyorum nedir planlariniz?

yapan yapıyor

http://www.ifixit.com/Guide/Repair/Installing-iPhone-4-Battery/3141/1

ayrıca pil sorunu her telefonda olabilir ki, iphone un arkasının açılmamasını bu kadar sorun etmeye gerek yok bence, olmadı dediğin gibi bir şekilde garantiden falan götürülür yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
ultrAslan said:

su 1 dakikalik islemin bu kadar büyütülmesi cok ilginc

kim neyi buyuttu ? ben yanlis forumu falan okuyorum herhalde :)

neticede bilmeyenler icin yararli oldu bu soruyu sormam. yararli linkler verildi sen de video ekledin bilmeyen de ogrenmis olur. diger telefonlardaki gibi vida sokmeden pilden sarkan pipi gibi aparatla ugrasmadan pil degistirmek kadar kolay degil ve kendin yaparsan tahminim garanti disi kaliyor bunu da ogrenmis olduk. fena mi?
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

ultrAslan said:

su 1 dakikalik islemin bu kadar büyütülmesi cok ilginc

kim neyi buyuttu ? ben yanlis forumu falan okuyorum herhalde :)

neticede bilmeyenler icin yararli oldu bu soruyu sormam. yararli linkler verildi sen de video ekledin bilmeyen de ogrenmis olur. diger telefonlardaki gibi vida sokmeden pilden sarkan pipi gibi aparatla ugrasmadan pil degistirmek kadar kolay degil ve kendin yaparsan tahminim garanti disi kaliyor bunu da ogrenmis olduk. fena mi?

direk sana söylememistim onu zaten:)
genelde cok büyütülen bir olay oldugu icin genele söyledim onu,
yanlis anlasilmasin yani

zaten telefonun garantisi genelde 1 sene türkiye de 2 sene diye biliyorum sadece
1 sene icinde büyük ihtimalle batarya ya birsey olmayacaktir

kimse sözünü etmemis olsa da bence bir eksisi iphone 4 de, konu bataryadan acilmisken, micro sim olayidir
batarya bittiginde yakininda ki birinin telefonuna sim kartini takamiyor olman
her ne kadar adaptörler satilsa da her telefona uyacak diye birsey yok
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

aquila said:

samsung captivate parmakladim bugun biraz, baya baya iyiydi, alasim geldi.

abi at&t'yi cekeceksen direkt iphone alsana?

zaten sikinti ordan cikiyo asdf, ama diger galaxylerde guzel, mesela epic 4g, hem hw klavyesi de var mis gibi.

gerce attde kalsam bile iphone almayi dusunmuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Batarya bitmez iPhone da arkadaş.

400 tam şarjdan sonra sadece %20 performans kaybı oluyormuş. Ki bu tür pillerde tam şarj dedikleri 0 dan 100 e kadar olan. Yani pil %50 deyken full şarj edersen o 1 şarj olarak sayılmıyor. Yarım şarj olarak sayılıyor. Dilediğin zaman dilediğin kadar takabilirsin prize.

Bunu bildikten sonra da iPhone la günün ortasında "pilim bitti lan amma az gidiyo bunun pili" derdi olmuyor. Ekstra pilli kılıflardan alabilirsiniz, arabanızda şarj kablosu bulundurursun her arabaya bindiğinde bağlarsın vs.

Şarj etme alışkanlıklarını değiştirdikten sonra pil ömrü hiç sıkıntı olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...