Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

Kanuni said:

buyutulen bir hata haterlar tarafindan su anda. yokmu boyle bir sey var ama poll larda cogu kisi hayir sorunum yok falan demis, ayrica genel kitle sanirim kapsiz zaten kullanmayacagim diyor olabilir, oyle olunca da sorun zaten otomatik cozumlenmis oluyor.

Kap kullanmak ya da sağına soluna "bug çözücü sticker" yapıştırmak zorunda hissetmiyorum ben kendimi, aynı şey başka bir telefonun başına gelse "ahah lan üretirken hiç mi bakmadınız" diye (bkz. bazı 5800'ların speaker'ının ters monte edilmesi ve bunun bir PENA ile 1 dakikada düzeltilebilmesi) damgayı vuruyordunuz da şimdi mi "haterlar büyüttü lan" oldu? Ne kadar fanboy varmış arkadaş, adamlar hakikaten iyi pazarlıyor. Keneftekini satsalar o da preorder alacak.

Ayrıca her zaman her yerde full reception var da sol eline alınca %80'e düşüyor gibi değil de, worst case düşünmek lazım bu tarz şeyleri. "Zaten zar zor çekiyordu, yanlış tuttum hepten kapandı" gibi. Özellikle Türkiye'de yaşayanlar için böyle en azından.

hayirdir ne bu celallenme ? sanane anacim tek dusunen varliklar bu forumami yaziyor saniyorsun nedir ? onca insan mal sen akilli, onca alan sirf beyinsiz sen beyinli, ben begenmisim fan olmusum, arkadasim tek dusunen , bilen, mantikli olan, bu forum ve forumda yazanlar degil az saglikli dusun yahu.

ister alirsin ister almazsin benim icin de bu bu sekilde.

her seferinde insanlari dusunemeyen kendinizi dusunen varlik olarak gorup yazarsaniz cok cahilce ve ayip kaciyor.

millet salak tek akilli sen. afferin pek inandirici :D
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Konumuz nokia vs iphone değil o yüzden kasmaya da gerek yok. Bi taraf 150 modeli olan 30 liradan 2000liraya kadar çeşitlilik sunan bi r marka diğer tek bir pahalı modeli olan ama o model ile büyük satışlar yapmış bir marka.

haklisin, sadece dasaa dezenformasyon yapmis duzeltiyim dedim. iphone un muadili nokiada var.
Sosyal ağlarda paylaş

yaw kaptan.. tamam seviyorsun telefonunu sana yeterli gelmiş..

adam teknoloji düşkünü belki.. misal iphone 4 ile s-amoled'i yanyana koyduğunda bile ekranı falan galaxy'i pataklıyor..

diyelim ki adamın her an üzerinde taşıyacağı cep telinde yüksek çözünürlükte kamera isteği var.. bu dedikleriiz biraz şey gibi "100liraya printer var all in one! 500lira verenlere gülüyorum ben evde.."

e gül.. gülmek iyidir. çok kahkaha bi kilo biftek yemek gibi faydalı diye biz de biftek yiyenlere gülüyoruz mesela..

ama bu dedikleriniz içinde durduğunuz durumun saçmalığını değiştirmiyor.. durum biraz şuna dönüveriyor bazen..

said:
-ben beğenmiyorum almayacağım
+e.. okay
-çok salak bi alet bu
+hmm tamam.. almmıyorsun yani?
-yok canım bedava versen almam yaw!! bu alete para verenlere gülüyorum
+eee.. kız arkadaşın almaya kalktı ve parasını sana itelemeye çalıştı sanıyorum..
-yaw niye alsın ki ayfon. salaklara satıyorlar bunları. salakla da ben çıkmam.
+tamam.. e.. o zaman biz kaçalım artık..
-nokya daha iyi abi..
+püff.. hacım teknolojileri arasında atla deve kadar fark var.. ama sen markaya takmış durumdasın şu anda..
-yok abii!! elle tutuyorsun yandan ve çekmiyor anten!
+biliyorum ancak telefon sadece antenden ibaret değil, bir sonraki model ile düzeltilebilecek bir sorun bu. ve en önemlisi telefon diğer özellikleri bakımından oldukça başarılı.
-tutamayacağım telefonu almam ben..
+almayacağını söylemiştin sanırım.. önceden de demiştin bunu. evet..
-yok sen eppılfanboysun kesin..
+cıks.. daha çok android severim aslında. sadece teknolojik aletlere ilgiliyim..
-androyd değil abi. nokya güzel..
+sen nokia al.. ben nokia harici firmaların teknolojik rekabetinden doğan ürünlere meyledeyim yine tamam mı?
-o kadar parayı o aletlere veriyorsunuz sonra hep aynı şey için kullanıyoruz.. arama, mesaj.. bitti!
+topunun sen çocukkene stiv jabsın bahçesine kaçmadığına emin misin?

anteninde sorun olduğunun farkındayız.. ha bu benim merak ettiğim "yeni kullanılan anten konuşma sırasında maruz kalınan SAR değerini nasıl etkiliyor. taşıma esnasında hat değişimlerinde 10gr lık kütle başına SAR değerini nasıl etkiliyor" sorusunu yanıtlamadığı gibi, şunu da söylemem lazım, olumlu yönde etkiliyorsa geliştirilmesi gerektiğini düşündüğüm bir özelliktir. bu anten olayının eksik olması iphone4 almamı engellemeyeceği gibi düzeltilmesi de almama sebep olmayacaktır.. ha telefonum olmasa da bugün itibari ile satılan telefonlardan bir tanesini seçmem gerekse iphone4'ten yana kullanırım tercihimi. orası ayrı..

dediğim gibi iphone4 vs. X dediğinizde o X şu anda satılan hangi tel olursa olsun, iphone daha üstün geliyor.. fiyatlarına baktığınızda ise öyle aman aman bir farklılıkları yok bu üst seviye telefonların. haliyle tercih edilecektir bu ürün..
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

dasaaa said:

retro görünümlü cihazları ile ezseler ezseler eski ericssonları ezerler nokialar..

adamlar numunelik bir dişediş kapışacak kalitede rakip telefon bile çıkartamadılar.. hâlâ N8 diye symbian içinde yuvarlanıyorlar..

iphone'un yanına koyduğunda kapıştırabilecekleri bi tel yapsınlar.. sonra markalarla kafa bulmaya kasarlar..

n900 dan haberin yok sanirim, cok komik kacmis yazdiklarin.

haberim var ne yazık ki.. n900e yeterli destek vermediklerinden ve biraz irice ve çirkin olduğundan da haberim var diğer yandan..

retrofuturistik bir obje kendisi hâlâ
Sosyal ağlarda paylaş

soyle bir sey var :

many people have been able to recreate the issue on iPhone 3G’s and iPhone 3GS’. By touching the phones in similar places (that have been updated to iOS4), they’re able to create similar issues with the phone.

http://nexus404.com/Blog/2010/06/26/ios-patch-coming-next-week-to-fix-reception-issue-is-the-iphone-4-reception-problem-in-software-or-hardware-reports-on-internet-say-patch-coming-next-week/

denen o ki ios 4 de olan bir bug olabilirmis ve yakinda patch gelecekmis. ne kadar dogru bilemem ama sorun 3g ve 3gs lerde de var ise belki ios 4 den gelen bir sorun olabilir.

http://www.appleinsider.com/articles/10/06/25/death_grip_hysteria_may_end_monday_with_ios_4_01.html
Sosyal ağlarda paylaş

hardware değişikliğine gitceklerini sanmiyorum yakın zamanda. giderlerse de yeni versiyon olur para ile satarlar işte.

ama soylenilenler göre software problemi cozecekmis isi. radyo frekansları ile ilgili bir problem diyorlar.

hatta 3gs si olup da yeni os ye yukseltenlerden de benzer sorunları sikayet edenler olmus.

pazartesine cıkabilir yazıyo yeni os icin.
Sosyal ağlarda paylaş

boyle bir sorun daha ortaya cikmis, bundan nefret ettigim icin htc hd2 yi degistirmistim n900 ile. (n900 den komple nefret etmistim :) )

http://www.slashgear.com/iphone-4-proximity-sensor-issues-are-apples-latest-woe-2992116/

igrenc bir sey konusurken random ekran aciliyor ve yanaginizla sacma sapan tuslara basip istemediginiz seyler yapiyorsunuz vs. bundan irite oldum iste simdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...