Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Apple 'in tasarimina ve ekran kalitesine ulasamayan hic bir telefon, 3G/3GS/4G nin satis rakamlarina erisemeyecek. Sonuc olarak son kullaniciya yonelik bir urun ve telefon artik bir aksesuar olarak da kullanilmaya basladi.

Dolayisi ile _bence_ no match diger markalar henuz.

Ha goruntulu konusmayi bile revolutionary gostermeleri sinirimi bozdu mu, bozdu. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Evet o sacmaliklari var adamlarin. Her sirketin bir politikasi var, bunlar da devlet polikasi tarzi bir politika guduyorlar iste. Turkiye'nin 50 sene sonra sonlanacak bir enerji kaynagi icin, "of lan nukleer enerjimiz var artik, rahatiz" modunda insanlari gaza getirmeye calismasi gibi bisey :)

Hep gec kalinmis seyler, hep sonradan yapilip, bakin suppper ya demeleri. Grrrr. Ozellikle geek insan bunyesinde cok fena tepkimeler yaratiyorlar hakkaten.

Netekim, hala adamlarin ekran kalitesine ( sadece iPhone icin degil ) ulasabilmis marka yok.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben samsung un açıklamasına katılıyorum açıkçası,

amoled>retina. oldu olacak 1600x1200 yapsınlar, bence olay pil ömrü-kalite dengesi.

iphoneda amoled olsa kim bilir kaç saat dayanacaktı pili.

zaten 3 inc ekran var 960x600 ün bi anlamı yok ki? hd2 de bile son derece yereli iken çözünürlük, bunun bi anlamı yok pil tüketmesi dışında.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran kalitesi derken, iyi kalite yuksek cozunurluktur demek istemedim. Adamlarin tum ekran olaylarinda gerek iPhone, gerek MacBook lar falan, renkler falan acayip vivid.

Windows 7 ile benzer bir seyleri yakalamaya basladi Microsoft ama, sonuc olarak donanima ozel bir optimizasyon yapildigi icin Apple daha avantajli bu konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

amoled olsa diye birsey yok. amoled cok daha iyi bir teknoloji ama ureticiler yetistiremiyor. samsung da amoled ekranlari kendisi urettigi icin urunlerinde kullanabiliyor.

ama su anda bir cep telefonunda amoled ekran demek ekstradan 40-50 dolar maliyet demek. (am)oled teknolojisi en erken seneye gelmeye baslar android ve iphonelara
Sosyal ağlarda paylaş

KHaRoN said:

moto ozune donsun, razr3 ustune calissin. sacmasapan islerdeler, senede 1 cihaz ortalamasiyla gidiyorlar resmen.

droid/milestone gerçekten başarılı bir alet.. hani ben klavyesi var diye tercih ettim telefonu, ama aşırı derecede memnunum. kullanımı ve özellikleri çok iyi kaynaştırılmış. gerçi iphone'dan sonra sansung'un bazı bütçe modelleri hariç herkes kapasite özelliklerini gerçek hayat içine katmaya çalışıyor. bu dediğimi şöyle açıklayım.. telefonun gps destekliyor ama belli şartlarla destekliyor ve sen kullanmıyorsan/kullanamıyorsan bu özellik hanesinde yer almasına rağmen kapasite içerisinde var olan ama genel tarafından değerlendirilmeyen bir özelliktir.. iphone'un bluetooth ve sync sıkıntısı mesela.. kapasite içerisinde var ama genel olarak kullanıma çok açık değil

zaten android telefonlar içinde de kendine yer açmış bi telefon. serinin devamını da ilgi ile bekliyorum açıkçası.

ekran olayında samsung>>all devam ediyor zaten. ama sıkıntı -denildiği gibi amoledin yaygın olarak dağıtımının ve diğer yanda da samsung'un tercih edilen telefon yapamamasının getirdiği dezavantaj. samsung üst seviyede hâlâ bi gamechanger, as diyebileceğimiz bir smartphone çıkartamadı. nexus one amoled kullandı ama harflerde, yazı karakterlerinde yaşanılan sorunu hatırlarsınız.. herhalde o "retina display" komedisine sebep olmuştur diye düşünüyorum aslında..

yine de iphone4'ten sonra kesinlikle çok daha kaliteli, çok daha iyi teller göreceğiz. piyasanın kullandığı teknolojideki gelişim eğrisini apple ara ara dik bir şekilde yukarı çekiyor.

kullanıcılar çok memnun valla =)

diğer yandan iphone'un ekranının dokunmaya tepkisi.. tamamen ayrı bi olay.. yakını var, ama ölesi yok..
Sosyal ağlarda paylaş

Privhunter said:

KosPer said:

iPhone > all

hiçkimse kendini kandırmasın htc mtc diye.Apple bu yani adamların markası belli kalitesi belli.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi bu işte paşa paşa alın kullanın.1 tane görmedim ben iPhone alıpta memnun kalmayan..

memnun deilim ben satıyımmı sana
senin pis iphone u napsın adam, gider paşa paşa iphone 4 alır gıpgıcır. ben öyle yapıcam :)
Sosyal ağlarda paylaş

mum hakli ya, ben konusa konusa lafimi yiyorum hep.

anasini satayim nasi bi sirket bu apple ya. love hate relationship direk, yani nefret ettim at&t'den de, iphone 3g'den de, ama yarin sabah preorder etmeye karar verdim iphone 4'u.

yok cunku daha iyi telefon anasini satiyim, nasil yok daha iyi telefon onu kafam almiyor. nike+ da gonlumu celdi bir de. birkac gelisme yuzunden de win phone 7'den de umudumu kesince, yine iphone kaldi geriye.

ya nasil anlayamiyorlar, yazilim ve donanim ayri elden cikinca olmuyor abicim mobil cihazda, anlayin artik sunu ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...