Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

alla alla? ben itunes'u artik app sync icin kullanmiyorum da, "bu appin kopyasi yok, telefondan alayim mi" diye sormuyor muydu? oyle hatirliyorum ben.

bu arada artik app'lerin bir kopyasini tutmana gerek yok. icloud ile birlikte (simdiden basladi bile) tum download ettigin applere erisebiliyorsun. uygulama kaldirilsa bile redownload hakkin duruyor
Sosyal ağlarda paylaş

valla soruyordur belki de ama daha once basıma geldigi icin dedigim gibi bi tırsma durumu var :) kontak listesi daha da kabarmadan aslında sonradan telefona kayıt ettiklerimi bi yere kaydedip denemem gerek. yani cift taraflı olması gerekiyor bu isin, mantıklısı bu.

icloud olayı guzelmis de, nasıl baslıyoruz onu kullanmaya? bizim kontrolumuzde mi olacak? yani kullanmadıklarımızı cloud'dan da kaldırabilecek miyiz? yoksa boyle birseye gerek yok mu. cok arastırmadım o isi, bi bakayım olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
SenariouS said:

960*540 değilde 800*480 falan olmasıdır kastı. Tutupta 480*320 olacağını düşünmüyorum

Ben buna katılmıyorum. O zaman çeşitlilik çok artıyor, şu andaki tüm app'ler düz iphone ve 960x540 çözünürlüğü ile yazılmış ki bu 2 seçenekli durum bile çok kasıyor. Bir çözünürlük daha gelirse geriye uyumluluğu elimize almış oluruz.

Tahmin: iPhone 4 ile birebir aynı kasaya eski çözünürlük ve benzer speclerde bir fakir ayfonu, üstüne bir de 5 çıkarmak. Böylece i4 sahipleri de "ulan alet ayağa düştü" diye değiştirmek zorunda kalacak telefonlarını.

Marketing by Steve Jobs teh sonofabitch
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

SenariouS said:

960*540 değilde 800*480 falan olmasıdır kastı. Tutupta 480*320 olacağını düşünmüyorum

Ben buna katılmıyorum. O zaman çeşitlilik çok artıyor, şu andaki tüm app'ler düz iphone ve 960x540 çözünürlüğü ile yazılmış ki bu 2 seçenekli durum bile çok kasıyor. Bir çözünürlük daha gelirse geriye uyumluluğu elimize almış oluruz.

Tahmin: iPhone 4 ile birebir aynı kasaya eski çözünürlük ve benzer speclerde bir fakir ayfonu, üstüne bir de 5 çıkarmak. Böylece i4 sahipleri de "ulan alet ayağa düştü" diye değiştirmek zorunda kalacak telefonlarını.

Marketing by Steve Jobs teh sonofabitch

yok öyle bir şey diye biliyorum. ister canvas olsun ister view tüm programlarda gerekirse scaling yapıyor iphone. Pek çok uygulamada ona dayanarak yazılmış. Bildiğim kadarı ile sırf ekran özelliklerinden dolayı bu uygulama 3g çalışmaz 4g çalışır diye bi ayrım yok. En azından Androidde yok (ki hastayım androidin ara yüz dizayn yardımcısına)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...