Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

iphone4'den sonra iphone5'i bekliyordum ancak bekleme süresince kullandığım telefonlardan tatmin olmadığım için Huawei U8650 namı değer t20'yi aldım vodafone kullanıyorum yukarıda saolsun arkadaş romdan çıkar diye tavsiye vermişti aynen öyle yaptım telefon hakkında görüşlerimi belirteyim iphone4'den sonra nokia c05 almayı bile göze almıştım ancak bu telefona verdiginiz parayı sonuna hak ediyor en azından iphone5'i beklerken beni rahat rahat idare eder.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Home tuşu durup dururken taklaya gelen var mı? Basıyor, basılı kalıyor, bazen basıyor bazen hiç basmıyor falan. Deliricem, servise versem 1 ay gidecek telefon.

yok bana da oldu eskiden, hatta gene oldu su aralar gene goturucem, servise fln goturme, kadikoyde telefoncular var bogaya giderken o yol uzerinde hasanpasa tarafindan gelirken, su fln kactigi icin oluyor bu bende oyle olmustu en azindan 60 70 tl ye yapiyorlar duzeliyor yeni almis gibi oluyor tus. 3-4 saatte de hallediyor adamin yogunluguna gore, hic yogun degilse 1 saatte de halleder.
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon’dan iPad’e HTML5 çalımı

said:
Apple’ın Amazon ve diğerlerini iPad programlarında doğrudan satın alma linklerini kaldırmak zorunda bırakmasının ardından, Amazon da beklenen hamlesini böylece yapmış oldu.

Kindle Cloud Reader; PC’lerde, Mac’lerde ve Apple Safari veya Google Chrome kullanan mobil cihazlarda kullanılabilecek. Uygulama bir ‘temel’ program olarak görünmüyor, çünkü web sayfası üzerinden çalışıyor. Böylece Apple sınırlamalarına takılmaktan kurtuluyor.

Bununla birlikte HTML5 web teknolojisini kullanan Cloud Reader, tıpkı bir uygulama gibi görünüyor. Hatta çevrimdışı okunabilmesi için kitapları kullanıcının cihazına kaydedebiliyor. Web sayfasındaki bir düğme de kullanıcıları, yeni alışverişler yapabilmeleri için Amazon’un Kindle Store’una götürüyor.

Apple, kendi cihazlarında işleyen uygulamalara yönelik olarak geçtiğimiz yıl yürürlüğe koyduğu kurallarla çok tepki çekmişti. Bu kurallar kapsamında linkleri yasaklayan şirket, böylece şirketlerin ürün ve hizmetlerini kendi sistemi dışında satmalarını engellemeyi hedefliyordu.

Apple, halen iPad ve iPhone uygulamalarında satılan içerikten yüzde 30 pay alıyor. Yani Kindle’ın iPad uygulamasında satılan her kitap için Apple bu payı alıyor. Amazon’un yeni web tabanlı sisteminde ise bu söz konusu olmayacak.

Amazon, Wall Street Journal ve diğerleri, yeni kurallara uymak için kendi uygulama linklerini kaldırdı. Ancak geçtiğimiz ay Financial Times yaptığı açıklamada, mobil cihazlar izin HTML5 gazete uygulamalarını hayata geçeceğini duyurdu. Genel beklenti, ilerleyen süreçte HTML5 uygulamalarının sayısının artması, ‘temel’ uygulamaların ise azalması. Amazon’un bu son hamlesi de bu beklentiyi güçlendiriyor.

oh iyi olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

Kafayı yemek üzereyim bir el atın lütfen.

Şimdi ilk aldığımda iOS 4.1 iken tinyumbrella ile shsh kaydı almıştım. Fakat şuan 4.1 den 4.3.5'e update etmeye çalışırken hata alıyorum:
The iPhone "iPhone" could not be restored. An unknown error ocurred (1013).
tss server açık olsa da olmasa da, tekrar 4.1'e dönmeye çalışsamdan, direk en son sürüme yükseltmeye çalışsamda hata veriyor. Bazen hata kodu 20 bazen 1013 oluyor.
Telefon recovery mode'da olduğu için kullanamıyorum şuan, tinyumbrella ile bile recovery mode'dan çıkamıyorum. apple'ın sitesinde yok bütün usbleri sökün, windows updatelerini yapın demiş fakat hiçbir türlü beceremedim. Yarın yazlığa gidiyorum biran önce halletmem lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

hmmm olabilir evet dedigin ama bende de yok. carrier ile alakali bir seymis ama.

Additional Information
Find more information on using Personal Hotspot.

To confirm that your iPhone can share its cellular Data connection using Personal Hotspot, tap Settings > General > Network > Personal Hotspot.

If you don't see this option and your carrier supports Internet tethering, check for a carrier settings update. If you still cannot enable this feature, contact your carrier for additional information.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

appler degil derken? anlamadim

simdi ben sirket bilgisayarında app'leri tutuyorum. iphone'dan sildiklerim de bilgisayarda duruyor yani.

sonra telefondaki app'leri kendi kisisel bilgisayarıma da atmak istedigimde, kendi bilgisayarımda app kayıtlı olmadıgı icin telefondaki appler siliniyor. bilgisayarda ne varsa onlar telefona geciyor. hicbisey yoksa komple gg yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...