Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

paticikte kalite patlaması

kermit

Öne çıkan mesajlar

nedense üzülmedim gittiğine
diyorsun ya "gelip laf sokayım edasıyla her fotoya yada her posta ayar verme çabaları yüzünden"
sende yapmamış gibi konuşma cabaları
bizzat kendim örenğim bilmem hatırlamıorm hangi konu ama harasslandıgımı hatırlıyorum
onun için ağlama boşuna
Sosyal ağlarda paylaş

O şekilde harasslanma ve trolllenme olayları eski üyelerin, yeni üyelere karşı oluşturduğu gizli bir resist gibi çalışıyor.

Kimi yeni üyeler var ki, üye olmadan önce 1 ay forumu okuyor, geyikleri öğreniyor, hangi konularla dalga geçildiğini görüyor, ona göre hareket ediyor.

Bu olay normal hayatta da geçerli. Sen ağır abilerin olduğu bir kahveye girip "selam kızlaaaar" dersen, topa bak lan diye karşılık görürsün ve dalga geçerler. Her ortamın bir âdabı var ve bunu özümsemeden o ortamın içinde istediğin gibi hareket etmek doğru değil.

O yüzden, Paticik forumlarının üslubunu bilmeyen yeni üyeler bir çok alanda trolllenmeye açık oluyorlar. Kendi kuyularını kazıyorlar bir nevi.

Sonuç olarak, herkes bir zamanlar yeni üyeydi ve bir şekilde burada bulunduğu süre içerisinde ortama uyum sağladı. Uyum sağlayamayanlar ise ya bonzi oldu, ya ağladı "beni dışladılar abieeeey" diye, ya da fazla dayanamayıp çekti gitti.

Ancak son zamanlarda bu tip, ortamı bilmeyen yeni üyeler o kadar arttı ki, bazı ortamı çekemeyen eski üyelerin de gizli desteği ile kendilerini kabul ettirmeye başladılar. Bu durum da, eski üyelerin huzurunun kaçmasına sebep oldu.

Eski üyeler zaten forum dışında istedikleri insanla, istedikleri zaman konuşabilecek bağlara sahipler kendi aralarında. Paticik'in bana göre en güzel yönü olan RL aktivitelerde gayet güzel görüşüyoruz birbirimizle. Bu bahsettiğim yeni üyeler ise bu aktivitelere katılsalar bile, forumdaki davranışları dolayısı ile eskilerin arasına katılım gösteremiyorlar.

Neyse sonlara doğru beynim durdu zaten, saçmalayarak bitirdim WoT'umu.
İYİ FORUMLAR
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de paticik bünyesi içinde ama paticik kültürü dışında bölümler var. Onları tenzih ediyorum tabi. KO vb. bölümlerde insanlar kendi halinde takılıyorlar. Oralarda takılıp sonra forumun diğer bölümlerine yazmaya başlayan insanlar da bir garip karşılanıyorlar tabi. Tüm forumu KO bölümü gibi zannettikleri için sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

wot için üzgünüm önemli yerlereri koyu renkle belirttim
bu laf banaydı galiba holy.

ilk üyeliğim 2006 yazında almıştım(anerchy)

ve öss yıllarıma tekabül eden bu yıllarda koyu zorunlu olarak bırakmıştım.

2009un sömestr tatilinde nefr'e birkaç şikayetimden sonra beni mod yapmıştı oraya. elimden geleni yaptım ben de orası için. mulgear6,asteroth,chastise tarzı başarısız trolleri uzak tutmaya çalıştım.troll msjları sildim,albümün bi kısmını eski link temizledim. pvp event bile yapacaktım ki banlandım:D

e banlanınca da tabi modluk gitti.

3-5 ay sonra falan yerime kermiti verdiler ki khelbene göre bu butthurt oluyomuş.oraya bi mod lazımdı gerçekten çok trolleniyodu(ama o kişi de kermit olmamalıydı be nefr(:D) ben uğraşmayı çoktan bıraktım zaten arkadaşlar birşeye ihtiyac olunca öm atarak hallediyoruz işimizi. sizin gibi troller yüzünden..(yarası olan gocunur)Hatta eski ko modlarının bir kısmı da yeni nick alarak patiye devam etmişlerdir.

4chan olayından haberim yoktu

o kız için üzgünüm kurbağa ama iyi olmuş bi bakıma eskilerin götü çok kalkmıştı. ağalık sistemi yok arkadaşlar üyelik sistemi var burda.

ha gelip balonludan ayar yemek dokunabilir tabiki. mod var tw var genel yönetici var başvurursunuz silerler o postları,banlarlar gerekirse.

patinin eski tadı kalmadı rörörö diyen sevgili üyeler,
hep aynı mı kalsaydı lan,sıkılmaz mıydınız?
inci akımına gülmedik mi lan o kadar?
ercik hiç patiye düşmese miydi lan?
ko bölümü olmasa nereye malis atardınız lan?(bunu çok merak ediyorum).

her gün pırasa yemek gibi bişey olurdu bu. e haliyle sıkılır insan.devir değişiyor,büyüyorsunuz.. eskiden kendi yaptığınız zik taşak muhabbetini şimdi başkaları yapınca çocuksu buluyorsunuz. ve acımasız eleştiriyosunuz. (ekşide pati hakkında yazılan "mahzunlar ve piçler" olarak 2ye ayrılma olayı gerçek sanırım).

iyi uykular paticique

ps:kermit geri gelsen fena olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

ulan amma yeni üye eski üye muhabbeti döndü be. ben rahatsız oldum artık.
uzun bi süredir "ben patide göz önündeyim, bizim çok güzel bir arkadaş çevremiz var burada, hep böyle şakalar espiriler falan" havası vermeye kasan "isimle hitap" modası süregidiyordu (tabi herkes için geçerli değil bu durum, ama hakikaten çok alakasız örneklerle çok kez karşılaştım). bunu da eski yeniyle birleştirince hakikaten sürekli "yok lan öyle şey" dediğim mahzun vs. piç muhabbetine yakınlaştığımızı görüyorum.

belki de en iyisi paticiğin hede hödö durumu, kalitesi gibi konuları kendimize saklamak, bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

BloodyBeast said:

mulgear6,asteroth,chastise tarzı başarısız trolleri

oraya bi mod lazımdı gerçekten çok trolleniyodu(ama o kişi de kermit olmamalıydı)

eskilerin götü çok kalkmıştı. ağalık sistemi yok arkadaşlar üyelik sistemi var burda

kavgada söylenmez bu laflar :D
Sosyal ağlarda paylaş

valla acikcasi burdaki arkadaslarin cogunu tanimiyorum, ben pati ilk kuruldugunda kuran darklord un arkadasi olarak bir kac kisiyle birlikte gelmistim foruma (karakedi diye biliniyor buralarda)..

neyse eski uyeyim ama , yeni uyeyim aslinda cunki o zamanlardan bu zamana da cok bisey yazmamistim, cok okumamistim da acikcasi..

ancak su topicde yazilanlari okudum bitti, sonrasinda dondum bir baska topicte okuyorken, daha 1 haftalik uye olan birinin laf sokma cabasini gordum..

direk burda anlatilanlara pisti oldu.. :)

yeni eski meselesi degilde, var olan aktif uye kitlesi bu siteyi kirletiyor gercekten..

kim gecmiste ne yapmissa yapmistir ayri konu, ama gecmiste bunlari yaparkende benzer seyler yasamamistir adam demekki simdi yadirgiyor..

buyumek denen kavram bu..

ama en iyisi sadece okur olmakmis buralarda.. yazarligin bir onemi yok..
Sosyal ağlarda paylaş

shapshal said:

"ben patide göz önündeyim, bizim çok güzel bir arkadaş çevremiz var burada, hep böyle şakalar espiriler falan" havası vermeye kasan "isimle hitap" modası

Böyle yaftalamamak lazım ya, isimle hitap arkadaşın olan yada iyi kötü tanıdığın adama yaparsın, normaldir.

Mesela benim nikimi hatasız yazabilen pek kimse yok şu forumda c/p yapmadan, bi de nileppezdel var Ege var sdfsdf tanıyan adam kısaca Ege der kasmaz uzun uzun yazmaya. nlep yzması bile zor. Tanımayan da nil der zaten ehah :D ama sonuçta çok doğal yazılır genelde bunlar, bir kasış durumu yoktur. Dediğim gibi böyle yaftalamasak daha güzel olur :)

Ayrıca bloodybeast'e de katılmıyorum. mulgear6 başarısız troll o konuda arkandayım ama geri kalanlarına katılmıyorum paticik değişmese sıkılmazdık bence, şurada milletin yazası gelmiyosa gidiyorlarsa yeni tarzdan ve çoğunlukla yeni üyelerin getirdikleri akımlardan sıkıldıklarından gidiyorlar, eskisi gibi olsa sıkılmazlardı bence
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...