Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ekşi sözlük

Sinbringer

Öne çıkan mesajlar

SeaGle said:

Ekşisözlük yazarı olmak diye bi statü var, ve insanlar bunu bi bok zannediyor. Böyle bi statünün olması, insanların bunu ayrıcalık olarak görmesi ve kendilerini birşey zannetmesi ekşiyi günden güne bitiren.

Hiç hesabım olmadı mı, oldu. Yazarlığa da geçtim bi süre, lakin alım sonrası nüfus azaltımı için gereksiz nedenlerle tekrar indirildim. Gram üzülmedim, çünkü yazar olduğum için gram sevinmemiştim sdfg. Hani acc olsun, lazım olur diye almıştım, sonra ekşi fanı bi arkadaş söyledi yazar alımı olduğunu falan.

Sözlük olarak uludağ sözlükte hesabım var şu an. Ona da 3-5 birşey yazdım o kadar. İlgimi çeken birşey görürsem bilgim de varsa yazıyorum.

Özet geçmek gerekirse, insanların büyük bi kısmı sanal alemde bir siteyi sırf statü göstergesi olarak kullanmaya başlamışsa, oradan hayır gelmez. Ekşi de böyle benim gözümde. KARI KALDIRMAK İÇİN SÖZLÜK KULLANAN VAR LAN eheheh

karı kaldırılıyorsa sorun ne ki ?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Theridone said:

ekşi hep aynı ekşi de

insanları çok tırt olmaya başladı.

insan sayısının artması da sebep..

misal adamlar bazen tamamen twitter düzeyine indirgiyorlar siteyi..
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=k%C4%B1rg%C4%B1zistan&a=td
twitter.. hatta tiwtter'da link kısaltılıp "yazııık" falan gibi yorum da yapılıyor genelde.
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=inci+s%C3%B6zl%C3%BCk&a=td
dakika dakika anlatıyorum usulü twitter..

ha tabii milletin yazdıklarına ben mi karışıcam.. yoo ama eleştiri hakkım var.

BEYLER TWITTER DIYE BISI VAR!
Sosyal ağlarda paylaş

Okan Bayülgen gibi fog dı sistem diyip, lüks arabalarla, kanal d stüdyosunda program yapan, bar çıkışlarında yakalanan, eleştirdiği popüler kültürün en popülerleri arasında olan aslında bir adamın da, ekşi gibi entel dantel olmaya çalışan oluşumların da elbet bir karşıtı doğuyor.

Saygılar
Agop İnciyan
Sosyal ağlarda paylaş

yup.. seda sayan kadar gerekli, klavye delikanlılarının programlara telefon açıp küfür ettikleri ve kendilerini "esas sisteme sokan biziz olm!" diye nitelendirdikleri, sözde anarşik, kökende sadece anlık eğlence amacı güden, sıradan tüketim toplumunun sıradan insanlarından oluşan, tükenmeye ve tüketilmeye müsait harika bir oluşum..

ilkokul 5'te iken telefonla milleti rahatsız edip küfretme dönemini aşmış olanlar için ise tr'de mevcut bir yapılanma yok halihazırda.

inci vs ekşi gibi bi karşılaştırma bile saçma zaten..misina ile aaa pil karşılaştırmaya benziyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ccc imelih messi ccc den okan’a açık mektup.

Sevgili Okan, Aşağıdaki metni okumadan önce tekrar http://www.okandede.com adresini ziyaret edip, yazılı metni okumanı rica ediyorum senden okan. Ben ccc imelih messi ccc, sıradan bir incisozluk üyesiyim. bugün yayınına yapılan ziyaretin sorumlusuyum. ziyaretin organize edilmesinde websitesinin hazırlanması, okandede fotograflarının photoshoplanmasından, programı arıyacak kızların organize edlimesinden sahte facebook hesapları açılmasına, metnin yazılmasına kadar bütün sorumluluk benimdir. Sana biraz kendimden bahsetmek istiyorum, 25 yaşındayım. Üniversite mezunu bir işsizim. Yaklaşık 10 yıldır sıkı bir fanın olarak senin fuck the system tavırlarını herhalde öyle benimsemişim ki,17 yaşından beri çeşitli STKlarda, vakıflarda aktif olarak gönüllü çalışmalara katılıyorum. Gerçekten toplum için yararlı bir birey olmak için, bu kokmuş sistemi değiştirmek, bir şeyler yapabilmek için canla başla gönülle çalışıyorum. Programına yaptıgımız bu ziyareti de toplumda bir farkındalık yaratma adına yaptığım için CV’me koyuyorum ve bundan mutluluk duyuyorum. işsizim; açıklamak istiyorum. Kalifiye olmadığım için işsiz değilim. iş bulamadığım için de işsiz değilim. Patronum bana yatırmadığı SSK primleriyle oğluna cip almasını istemediğim için işsizim. Memleketimin kayıtsız ekonomisinde gençliğimizin %40 ı işsiz, çalışan %60nın da patronlar tarafından sömürülmesine karşı olduğum için işsizim. Duyu organları sistem tarafından alınmış olan halkımın popüler kültür zırvalamalarıyla daha fazla hissizleşmesine karşı olduğum için işsizim. Varoşların toplum tarafından aşağılanmasına yardım eden ve hiçbir toplumsal kaygı taşımadan, sadece rating: dolayısıyla reklam ve para amaçlı düşünen medyaya daha fazla tahammül edemediğim için işsizim. Sırf bankalardan gelecek reklam gelirleri azalır kaygısıyla Hasankeyf’in yok olmasına göz yuman bir medyaya karşı olduğum için işsizim. AnkaraBelediyespor, halka hizmet götürmesi gerekirken brezilya’dan vederson diye bir adama yüzbinlerce dolar harcamasını kaldıramadığım için işsizim. Pelin Batu basbas halklar kardeş olmalıdır diye bağırırken susturulduğu için, sadece programda uyuduğunda sizin sitelerinizde manşet olduğu için işsizim. işsizdim.. ama incisozluk’te kendime iş buldum. Maaşım şimdiye kadar günde 5 şuku 30 eksiydi, bu ziyaretten sonra zam yaptı modlar saolsun artık günde 20 şukela için çalışıyorum. Sosyal güvencem yok ama işimden memnunum. Yol parası vermiyorum bi kere.500 lira asgari ücretle çalışıp 110 lira yol parası vermektense… Arkasına dayandığım tek güç inci ve onlar için çalışmaktan gurur duyuyorum. Patronla ben eşitiz bi kere,moda ana avrat sövüyorum karşılığında Orhan baba’dan şarkı gönderiyorlar. Evet, şimdi bazı köşe kabadayılarının dediği t…klarım kokana kadar inci için çalışıyorum. 3 gece uyumadan disco gıralı ziyareti için kafa patlatıyoruz. Seçenekleri daha önceden empoze edilmiş olan tüm sistemlere olan hıncımı sitelerinizdeki anketlerde, diğer şıkkını işaretleyerek çıkarıyoruz. Sevgili sozluk yazarları,medya mensupları,televizyon başlarında dikkatini çektiğimiz ahali, Soylediklerinizin hepsinde haklısınız. inciciyiz, abazayız, terbiyesiziz, ahlaksızız, boşuz, malız bunların hepsi doğru. Ama unutmayınız ki inci popüler kültürün dejenere olmasına karşı oluşmakta olan bir tepkidir. Abazayız çünkü sevişmenin ayıp olduğu bir toplumda yaşıyoruz. Abazayız çünkü mastürbasyon yapma özgürlüğümüz dahi sistem tarafından engellenmiş. Terbiyesiziz küfür ediyoruz çünkü kendimizi bu şekilde ifade ediyoruz. Ahlaksızız bazılarının medya kabadayılarının dediğine göre, çünkü artık onları da rahatsız ediyoruz. Evet boşuz çünkü yıllardır tv başında bize,sorgulama kavramını unutturan “halk istiyor” politakanızla bizlere yedirdiğiniz boklar sayesinde bu hale geldik. Ve şuan elinizdeki milyarlarca dolarlarla oluşturamadığını kültürü biz 6 ayda beş para harcamadan oluşturduk. Nasıl mı ? Çünkü inci’de ayrımcılık yasak ! Bir televizyon programı düşünün, birbirimize ana avrat küfredebiliyoruz bu programda.. Ama dinlere ve ırklara ayrımcılık yapmıyoruz. Yaptırmıyoruz! Yapanları direk uçuruyoruz. Bu programda özgürüz. Siz bankalardan gelecek reklam gelirlerini düşünüp, Hasankeyf yok olmasın bile diyemezken, biz o başlığı açıyoruz, yok edenlere ve buna göz yumanlara küfür ediyoruz. Ve korkmuyoruz. Çünkü sizler gibi sistemin kölesi olmayı reddediyoruz. Rating alalım biraz daha yazar alalım reklam gelirimiz olsun demiyoruz. Hepimiz eşitiz bu platformda hepimiz zenginiz zaten.caps isterseniz onu da veririz : ) Asıl fakir olan paraya muhtaç olan zavallılar sizlersiniz. Ve bu zavallı halinizle sizler varoş kültürüyle dalga geçip prim yapmaya kalkıp, sosyal toplum kavramlarını, vatandaşlık bilincini, katılımcı demokrasi denen topluma şukela getirmeyecek soğuk boklar sunmaya devam ettikçe.. ensenizde inci’yi bulacaksınız. Televizyonlarımızı zaten çöpe attık biz, artık bize sunduğunuz bokları yemiyoruz. Şimdilik bu kadar. ccc imelih messi ccc : gökçek wederson trasferini doğru bulmayan adam. Not: telefon gelmiş programı arayan kızlarımıza, okan bey hakkımızda hukuksal işlemlere başvuracakmış. harrrikuladeeeee.. Galiba bu yazıdan sonra sanık listeye ben de ekleniyorum. Ama okan sen bu davayı açarken şunu unutmuyor musun ? yıllarca fug the sistım diyen sen değil miydin ben güzelim ? şimdi sisteme karşı çıkanlar harekete geçip sistemi capsli fog yaptılar diye arkandaki milyar dolarlık holding’in 3 muhalif geçinen kendini bilmez gence ve belki de incisozlüğe karşı dava açmasına nasıl yüreğin dayanacak okan bey ? ayrıca geçen hafta bas bas sikiciyiz.biz diye bağıran,link veren sen değil miydin? programı arayan kızlar sana şahsına hakarette bulunmadılar, sadece siteden mesaj götürdüler sana. Site ismini telaffuz ettiler, hakaret etmediler. "okaaaaaan,ben messi reyiz olm sana emrediyorum fog the sistem lan not us" !! emre karşı geliyorsan, burdan gel [email protected]

Sosyal ağlarda paylaş

Varsa alternatifiniz inciye buyrun görelim ama elitist sınıflaşmalar yaratıp, inci gibi oluşumları yok saymak gerçeklikten uzak olur.

İnci çoluk çocuk sürüsü diyorsanız yine bir şey farketmiyor. Alın size sosyolojik tespit, bazı çocuklar rahatsız oluyor. İnci özenti yuvası veya dikkat çekmek isteyen kesim diyorsanız yine bir şey farketmiyor, inciyi yaratan toplumun kendisi çünkü.

Ve evet dün okan'a yaptıklarını izledim ve verdikleri adresdeki yazıyı okudum. Oldum olası Okan bayülgen'i sevmeyen birisi olarak takdir de ettim. Zamanında hatırlarım, bir kızın teki bana "biz okanın gölgesinden yürüyoruz, arabesk dinleyen kırolara karşıyız" gibisinden bir şey söylediğini hatırlıyorum.

Ancak dikkat buraya, bu ülkede sosyolojik bir tespit yapın bakalım, arabesk'in belki de pop müzikten daha çok dinlediğini ve toplumun büyük bir kısmının dinlediğini görürsünüz. Eee, ne anladım o zaman ben sizin amaçlarınızdan ?

Yani çıkıp masalara, kablolarla saçma sapan hareketler yapmak, oraya bir dil bilginini oturtup, "olm biz çok kültürlüyüz lan" falan demek ne bunlar ya ? Tiksindirici... Senin beraber fog dı sistem diye bağırdığın klipteki adam hayko cepkin'in prim yaptığı dinleyici kitlesi bir kere sizin eleştirdiğiniz kitle, utanın bu kadar yüzsüzlük olmaz. Doğan medya grubu çatısı altında fog dı sistem, ne güzel.

Demek ki neymiş, Okan'ın alternatif bir kültür yaratma söylemi aslında sadece para kazanmak, popülaritesini korumaktan başka bir şey değilmiş. Yani açıkca şunu dile getirelim, popüler kültüre karşıtsın madem, programına gelenlerin ne işi var orada ?

İnci'nin radyo ziyaretinin bile aslında vermesi gereken bir mesajı var. O adamın o yapmacık iyi niyetli konuşmaları, nasıl sonlara doğru "salak" gibi kelimeler barındırmaya başladı.

İnci'de falan yazar değilim, ancak "yıkıcı dürtü, yaratıcı dürtüdür" demiş bakunin tam hatırlamıyorum ( anarşist değilim ). İşte yapılan budur. Ama incide yazan herkesin bu amacıda taşıdığını sanmıyorum, çoğu gülmek için bunu yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sanki küfürden soyutlanmış bir yaşam sürüyonuz kankitolar yapmayın etmeyin.Küfür toplumun gerçeği . Komedi filmlerinde güldüğünüz küfürler bunlar lütfen. okan bayülgen konusuna gelirsekte zaten o ayrı bi dünya kendi söylediği lafların saçmalığının farkında olmayan bir insan. Çok laf yapıyo zaten çok laf yapan ne kadar adam varsa hepsi gereksizlik abidesi. Bi bırakıp gidemedi şu televizyonları bıktık artık 3 gün kanal d yi kaplamasından. Onun yerine 3-5 film verseler daha yararlı olur. Hayko da zaten aynı bokun ürünü maymunun teki. Popüler olcam diye kıçını yırtmaktan başka bir halt yemiyo. Sonispherede çıkıcağını gördüğüm zaman yıkıldım zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

kasmadan yazmak ile kendini bilmezlik yapıp herkese ve her şeye troll adı altında saldırmak ve bunu en ucuz küfürlerle yapmak arasında fark var.

türk halkı küfürden anlıyo yapacak bişey yok, adam gibi biri çıkıp da Dean in söylediklerini veya alıntıladığım paragrafları anlatsa böm böm bakar veya bsg çeker, küfredince ise "oo adamlara bak lan" oluyo. Ha bana göre yanlış mı? yanlış ancak artık tepkinin anlamlı tümcelerle anlatılması imkansız günümüzde küfür tek çözüm.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
abi şimdi oraya yazsam anında alırlar kenara. bi de sıkıcı olur hoca gibin "siz sazansınız adamım!" demek.. ya da dürtükleyip "şaka lan o şaka lan o!!11 gülsene necmi!" demek..

başlık..
50 cent'in beethoven'dan iyi olmasının sebepleri

ilk mesaj;
said:
neymis beethoven, bach, chopin falan muzik yazip okumasini biliyorlarmis, cok iyilermis, basarililarmis da 50 cent muzik yazip okumayi birak daha dogru duzgun okumayi bilmiyormus ondan kotuymus. ikiyuzlu aptallar sizi, senin ulkende hala okuma yazma bilmeyen insanlar varken, bunu durdurmak icin hicbir sey yapmazken nasil olur da 50 cent'imi handikapindan dolayi yerersin, kotulersin? 50 cent oldugun bittigin o sikko klasik muzik giygiycilarindan kat be kat daha basarili. sizin gibi poser'lar anca 50 cent'ime 'bu isi para icin yapiyor' diye bok atarsiniz. birincisi, bu isi sadece para icin yapmiyor, zikrederek, icinden geldigi icin yapiyor, ikincisi ac mi kalsin adam?

bu sebeplerden en onemlileri benim icin 50 cent'in cok cekmis olmasi ve vurulmus olmasi'dir. peki soruyorum size john william'siniz, arthur rubenstein'iniz, beethoven'iniz falan kac kere vuruldu? cevap veremiyorsun degil mi? veremezsin tabii.

arkadas su bir gercek ki muzik piyasasi dedin miydi tough, delikanli adamlari dinleyeceksin. en iyi muzik onlarda oluyor hep. hele beethoven demisken, sirf duyma zorlugu cektigi icin eserlerini yucelten dangalaklar var. neymis 9. senfoniyi bestelerken sagirmis, illa handikapi, engeli olan muzikci dinleyecekseniz 50 cent on numara derim, kesinlikle dinleyin.

komik..
2.mesaj;
said:
elinde kadehle kahkaha atan salon elitlerine deyil de babalar gibi halka, vatandasa, ezilene hitab etmesi

bu da iyi..
devam ediyor zaten..

şimdi de sazanlar..
said:

sonunda siyasete bulaşmadan da saçmalayabilen birilerinin olduğunu göstermiştir bana. sevindirici.

çok sevindirici di mi..

kötüleşiyor tabii durum..
said:
(bkz: what dedin gülüm)

o kadar kötüleşiyor ki 80lere geri dönüyoruz.. kabarık saçlar falan gelsin gözünüzün önüne.. bi de vatkalar..
evet o kadar kötü!

said:
aa ekşi sözlükte müzik üzerinden de trollük yapılabiliyormuş bunu gördük diye güldüren iddiadır. öte yandan sözlüğün hepten manava döndüğünün kanıtıdır. hani salatalıklar, turşular, kabaklar, çürük patatesler falan hep meydanda.

"öte yandan sözlüğün hepten manava döndüğünün kanıtıdır" dedi elitizm bürosu başkanı..

bi de classical music rage geliyor..
said:
bir çamur parçasının, bir bokçukun, kuzey yıldızından daha parlak olmasının sebepleri gibi, aklın ve vicdanın hüküm sürdüğü dünyada mevcut değildirler. korkunç ve ahlaksızca bir tespit. gerçekten anlamıyorum, sizi neyle besliyorlar da insan aklı ve ahlakına böyle ihanet içindesiniz? nasıl bu kadar düşebilirsiniz, nasıl bir rezillik bu? böyle şeyleri söylerken yüzünüz kızarmıyor mu hiç? utanmanız yok mu? ailenizden biri sizin internete böyle şeyler yazdığınızı bir şekilde öğrense, gene aynı özgüvenle savunabilecek misiniz bu zırvaları? yoksa pancar gibi kızaracak mısınız?

kemikleri kırılasıca bir takım insanların utanmadan uydurduğu bu şeyler üzerine konuşmak bile, insanlık mirasına ihanettir. bu tespiti ardından çıkaran adam, inşallah cehennemde etleri ile kemikleri ayrılana kadar pişirilir.

o_O!

"çamur parçası.. bokçuk.. fifti sent zenci diye mi dedi acaba bu aryan kardeşimiz?" diye düşünmedim değil hani.. derken lan dedim bu komediye karşı kötü bir trollleme girişimi olabilir.. sordum yazarına.. öyleymiş.. biraz başarısız bir ters ateş olmuş..

bi de "diyecek bişiyim yok aslında" insanları var..
said:
(bkz: kafan çok güzelmiş canım, güle güle kullan)
(bkz: kafan çok güzelmiş canım, güle güle kullan)
(bkz: ne içtiysen ben de istiyorum)

hele sonuncusu bana sorarsanız "ben iktidarsızım" ayarında bi açıklamadır.. talihsiz bi açıklamadır hani..

espriyi ayırt edebilmek ayrıcalık olmaktan çıkmalı, herkesin ulaşabileceği bir hak olmalı...

öyleyse bu anlayışsızlara vakit ayırıp fıkraları, esprileri anlatalım.. cenk erdem'in hoca fıkrasını anlamadılarsa açıklayalım, captain obvious olalım..

aylardan ramazandır ve hoca gölün kenarında elinde bi kaşıkla yoğurdunu kaşıklar, yandan geçen bi adam da seslenir:
- naaptın hoca ramazandayız, oruç tutmuyo musun?
nasrettin hoca:
-ya tutarsam?

abi işte hani göle maya çaldığında gerçek fıkrada ya tutarsa diyor ya.. bak oradan değiştirmişler. ya oruç tutarsam diyor anladın mı? diye anlatalım ve onların, süper karizmatik espri anlama çekirdekleri parçalanmış, gülme kesecikleri patlamış olanların, o kader mahkumlarının gülmelerine, sevinmelerine, hayata daha güzel gülen gözlerle bakmalarına yardımcı olalım..
[hr]
özetle, ekşide espri ölmüş olabilir..
en azından Andy Kaufman tarzı, az biraz rahatsız edici olanı ölmüştür..
Sosyal ağlarda paylaş

okan bayülgene nerden geldi konu yahu?

ekşi sözlük eskiden beri ara ara tırtlayan bir yerdi, bir 6-7 senedir de komple çöplük gibi bir şey oldu.

Evet hala kısa kısa bilgi almak ya da bir şey için genel fikir almak için ilk baktığım yer. Ve hala bu görevini fazlasıyla yapıyor, ama bu işlevini sürdürmesini sağlayan çok az sayıda düzgün insanın yanısıra çok büyük bir çöp kitle var.

Bu adamların çirkinlikleri zaten her türlü mesajlarından falan belli oluyor. Yetmezmiş gibi bir de ukalalık ekleniyor bunun üzerine. Hem ekşi sözlüğü tanrısallaştırmışlar, hem de üye oldukları için kendilerini. Biri ortaya bir şey atmayagörsün, ergenler hemen kötülemeye geçiyor. Sözlüğe bir eleştiri olduğu anda ölümüne savunma ve hatta karşı saldırıya geçiyorlar. İyice fanatizme bağlamışlar, işin kötüsü üç kuruşluk adamlar sırf sözlükte yazı yazıyorlar diye kendilerini einstein görüyorlar toz kondurmuyorlar.

Bunları gözardı ederseniz hala bilgi fikir almak için iyidir sözlük.

İnci'ye gelince, hiçkimse sistem karşıtı, anarşik falan gibi tırt tırt açıklamalarla gelmesin, toplum yarattı falan demesin. Evet gayet eğlenceli işler de yapıyorlar, dışarıdan bakınca eğlendiriyorlar, ama genel olarak baktım mı dasaaanın dediği gibi ilkokul kafasının üstüne çok bir şey koyamamış işler yapıyorlar. Hiç felsefik politik anlamlar falan yükleyip yüceltmeye kalkmayın. İnci sözlük türkiye internet ortamının vuvuzelasıdır, daha öte bir şey değil. Ara ara güzel, güldüren işler yapınca takip edip eğleniyoruz tabii. Ama o kadar. Tek amacı organize saçmalamak ve eğlenmek olan bir oluşumu bir alternatif akım ya da daha kötüsü sistem karşıtı bir politik duruş olarak benimsemek hakikaten limon suyu sıkmak oluyor. Eylemlerine katılın ya da izleyin, o arada eğlenin, ki zaten gayet eğlenceli şeyler de yapıyorlar, ama tutup da bunu böyle gözünüzde büyütmeyin bir zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...