Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ekşi sözlük

Sinbringer

Öne çıkan mesajlar

Stringray said:

bana bu olay kolpa gibi geliyor valla bence sözlük yönetiminden birisini tanıyor o hemen siliveriyor karar numarasını felan sallayarak.

diğer türlü kim uğraşır abi bununla iki günde bir mahkemeden karar mı çıkartılır? bu sürecin başvuru ücreti vs yok mudur?

aloooo
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

bana bu olay kolpa gibi geliyor valla bence sözlük yönetiminden birisini tanıyor o hemen siliveriyor karar numarasını felan sallayarak.

diğer türlü kim uğraşır abi bununla iki günde bir mahkemeden karar mı çıkartılır? bu sürecin başvuru ücreti vs yok mudur?

demin baktım da,
http://www.gazete2023.com/guncel/akp-li-banko-nun-sildirme-operasyonu-h38372.html
http://www.bilemezsin.com/sabire-meltem-banko-eksi-sozluk-te-basligindaki-entryleri-sildirir--10734
gibi linkleri de engelletmiş.

ve şimdi görmüş oldum ki, "Erişim Sağlayıcıları Birliği" gibi 1984'ten fırlamış bir mini-devlet çıkmış ortaya. kafasına göre siteleri kapatıp engelliyebiliyorlar demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

abi tek kişi düzenli olarak binlerce kişinin vaktinden böyle çalıyorsa burda onlar tek kişiyle dalga geçmiş olmuyor, tek kişi binlerce kişiyle tarak geçmiş oluyor.

hani ekşisözlük denen ortam son 6-7 yıldır zaten 10 iq altkültür biryer, burda siz nasıl uzattınız bu konuyu?
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

hani ekşisözlük denen ortam son 6-7 yıldır zaten 10 iq altkültür biryer,

Şu evlat acısı bir durum. Aynen 5-6 sene önce sözlüğü açıp okuduğumda bazı (kitap, film, yer) konularda bilgi sahibi olmanı sağlayan yada güncel olayda gözünden kaçan detayları görmemi sağlayan bir yerdi.Beni bazı konular hakkında beni güncellediği için okumayı seviyordum.

Şimdi açıp bakıyorum güncelde yazan 50 başlıktan 40'ı tırışka, diğer 10 başlıkta ise içeriklerin %90'ı tırışka. O 10 başlık içinde iş görür bilgiyi gün boyu cımbızla ayıklamaya kasıyorsun. Durmadan boşluğa doğru yapılan klavye delikanlılıklarına, bilgisi olmayıp fikri olanlara maruz kalmak zorunda kalıyorsun.

Keşke güncel ve insana + katan içeriği kaynağıyla verenlerin olduğu, boş yapanları postalayan bir yönetimi olan,yeni bir sözlük oluşturulsa da, yeniden armut piş ağzıma düş modu bilgi alışverişinden yararlanabilsek.
Sosyal ağlarda paylaş

sinera said:

µh said:

hani ekşisözlük denen ortam son 6-7 yıldır zaten 10 iq altkültür biryer,

Şu evlat acısı bir durum. Aynen 5-6 sene önce sözlüğü açıp okuduğumda bazı (kitap, film, yer) konularda bilgi sahibi olmanı sağlayan yada güncel olayda gözünden kaçan detayları görmemi sağlayan bir yerdi.Beni bazı konular hakkında beni güncellediği için okumayı seviyordum.

Şimdi açıp bakıyorum güncelde yazan 50 başlıktan 40'ı tırışka, diğer 10 başlıkta ise içeriklerin %90'ı tırışka. O 10 başlık içinde iş görür bilgiyi gün boyu cımbızla ayıklamaya kasıyorsun. Durmadan boşluğa doğru yapılan klavye delikanlılıklarına, bilgisi olmayıp fikri olanlara maruz kalmak zorunda kalıyorsun.

Keşke güncel ve insana + katan içeriği kaynağıyla verenlerin olduğu, boş yapanları postalayan bir yönetimi olan,yeni bir sözlük oluşturulsa da, yeniden armut piş ağzıma düş modu bilgi alışverişinden yararlanabilsek.

o zaman da düşünce özgürlüğü olmuyor diyenler de var işte. hani hükümeti eleştiriyorduk basını susturdu konuşturmuyor diye. aynısını onlar yapmış olur.

bok olmuş bir sözlük ben de dediğin gibi severdim eskiden epey. her bok hakkında bilinmeyen güzel bilgiler olurdu. şimdi tamamen siyaset, politika, cinsel içerik ve troll dolu.

ingilizce var, redditte giriyorum yetiyor şükür. türkiye hakkında en güzel şeyler gene sözlükte tabi de, sokayım türkiyesine.
Sosyal ağlarda paylaş

Teoride kapatamaması gerekiyor.

"Ortalama Türk insanının kendisiyle ilişkilendirebileceği ve ilişkiyi anlayabileceği" başlıkları hakaret diye engelletebiliyor olması lazım. Hani kafiyeden falan diğerini götürse de ortalama Türk insanına binary desen küfür mü ediyon diyebilir.

Teoride.
Sosyal ağlarda paylaş

başlıkları istediği kadar tırışka olsun. ekşi'ye düşen her rezalet, suç ya da skandal bi şekilde baskı oluşturuyo yargıda. bi sözlük sitesi sayesinde adaletin işleyeyazdığı ya da olayların üzerine gidildiği bi ülkede yaşıyoruz. tek sevme sebebim bu şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...