Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

sen de çok sağol copry, ilk fırsatta bir dişçi bulup gideyim madem. :/

bir de dişipi kullanmayı hiç beceremiyorum, ya girmez ya girince birden kanar filan, (hemofili olduğumdan kanama olayları da sıkıntılı) soğuk birşey içtiğimde diş aralarımda ağrı oluyor. hassas dişler için olan diş macunlarından filan kullanırsam biraz işe yarıyor gerçi. illa dişipi kullanmak lazım galiba ama?

yani lazım tamam da işte ne bileyim, ara çözüm yok hiç sanırım?
Sosyal ağlarda paylaş

Krusty said:

ya şimdi ben geçen sene 4 tane dolgu yaptırdım. bunun bi tanesi kötü dandik olmuş sanırım çıkıntı vardı. oynarken oynarken kırıldı. şimdi soğuk bişi içtiğimde yada tatlı yediğimde deli gibi sızlıyor o diş. dişciye gitmeye üşeniyorum ne yapmalıyım? sdf

eğer yeniletmezsen dolgunu abseye kadar yolu var. kanal tedavisine hatta çekime kadar ilerleyebilir. en fazla 20 dakikalık işi var. üşenme temizinden git yenilensin dolgun. geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

bende sorıyım bari 20 lik dişlerimi ağrı sızı ile çıkardım bir sene öncesine kadar arada yanak etlerimi diş arasında ezilirken buldum çiğnemede falan acayip acı veriyordu ancak sonradan geçti. 20 likleri çektirmedim bir sorun yok gibi duruyor illa çektirmek gerekir mi çevremdeki herkes çektiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

khalad said:

bende sorıyım bari 20 lik dişlerimi ağrı sızı ile çıkardım bir sene öncesine kadar arada yanak etlerimi diş arasında ezilirken buldum çiğnemede falan acayip acı veriyordu ancak sonradan geçti. 20 likleri çektirmedim bir sorun yok gibi duruyor illa çektirmek gerekir mi çevremdeki herkes çektiriyor.

ağrı,sızı,şişlik,kızarıklık,diş diziliminde bi bozukluk yoksa

çektirmen gerekli diil
Sosyal ağlarda paylaş

khalad said:

öncelikle muayene olman gerekiyor. çürük yoksa, kökler iyiyse, çenende yeterince yer varsa dişlerini sıkıştırmıyorsa, alt ve üst çene kapanışın normalse gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

khalad said:

öncelikle muayene olman gerekiyor. çürük yoksa, kökler iyiyse, çenende yeterince yer varsa dişlerini sıkıştırmıyorsa, alt ve üst çene kapanışın normalse gerek yok.

teşekkürler copry bir rahatsızlık yok şu anda çenemde falan ama finallerden sonra bir görünmeyi düşünüyorum en azından çene ve diş yapısını bozmasın diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Catzee said:

bu oyuncular fln dişleri böyle inci gibi yapıyorlar ya ne lazım onun için ne kadara patlar?

genelde porselen onların dişleri ya da zirkonyum. ama bleeching denilen teknikle 2 3 ton beyazlatabiliyorsun dişlerini. dişçiden dişçiye değişiyor fiyatlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...