Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

7thBreath said:

şimdi nasıl sorsam bilemedim ama, benim çenem hem çapraz kapanıyor, hem alt çenem üst çenemden uzun hem de dişlerimin bazıları bildiğin yamuk :D, ama böle gülerken bile çok belli olmadığı için pek takmıyodum da, şimdi tedavi ettirmeye kalksam tel falan mı takıcaklar, bide onların böle acaip kafadan geçenleri falan var öle bişi mi kullanıyolar, bi de oldu tel falan dediler benim o teli ne kadar takmam gerekicek. Tabi kesin konusmak için görmek lazım ortalama bişiler sölesen kafi :P

bunu ortodontiste sorucaksın ki o bile gormeden bişi diyemez sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

7thBreath said:

şimdi nasıl sorsam bilemedim ama, benim çenem hem çapraz kapanıyor, hem alt çenem üst çenemden uzun hem de dişlerimin bazıları bildiğin yamuk :D, ama böle gülerken bile çok belli olmadığı için pek takmıyodum da, şimdi tedavi ettirmeye kalksam tel falan mı takıcaklar, bide onların böle acaip kafadan geçenleri falan var öle bişi mi kullanıyolar, bi de oldu tel falan dediler benim o teli ne kadar takmam gerekicek. Tabi kesin konusmak için görmek lazım ortalama bişiler sölesen kafi :P

senin de söylediğin gibi görmeden bişey demek zor. ortodontik tedavi gerekli. ama hangi tip olacağına görmeden karar veremeyiz. bir ortodontiste görün derim.
Sosyal ağlarda paylaş

St_Dreamer said:

yani günlük kullanım için markettekileri mi öneeriyorsun yoksa bi dişçiye hafif bi gargara yazdırabilir miyim?tavsiye ettiğin bişi var mı eczaneden süerkli kullanım için?

yani rutin kullanım için marketten colgatein gargaralarından alabilrsin.
Sosyal ağlarda paylaş

@krusty

şmdi şöyle bi durum var..dişlerin merkezinde sinir ağı ve damarlar bulunuyo.. bişey yediğinde buraya ne kadar yakın olursa o kadar hassasiyet olur.. doktor kavite açıp dolgu koyduktan sonra eğer dolgunun kenarlarında mikro sızıntılar olursa pulpaya(sinir ağı) na dişin normal halinden daha yakın olur.. bu da hassasiyet yapar.. tekrar dolgu yaptır düzgün bi dolguyla şikayetin kaybolacaktır
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...