Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

1.5 sene önce dolgu yaptırdığım ve o günden bu yana hiçbir sorun yaşamadığım dişim dün sabah kalktığımda ağrımaya başladı ve bugün de devam ediyor.
son günlerde o dişle yanındaki arasına çok sık yemek giriyordu, kürdan da tam girmiyordu araya o yüzden biraz fazla kurcalıyordum orayı, bunu da belirtmekte fayda var sanırım.

kendiliğinden geçer mi yoksa dolgunun yenilenmesi gibi bir durum mu olacak?
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Görünce kaç gündür çektiğim ağrı aklıma geldi konuyu. Üst, sağ, en arkanın bir önündeki dişim 2 haftadır arada ağrı yapıyor. Sanırım çürük, 20 yaş dişi midir, çektirsem mi, ne yapsam bilemedim :). Var mı bir fikir verebilecek olan? Bazen geceleri uykudan uyandırıyor ağrısı..
Sosyal ağlarda paylaş

jaffa said:

öncelikle en arkanın bir önündeki diş 20lik diş değildir. çektirme yani. muayene edildikten sonra akibeti tam çıkar ortaya ama gece ağrısı kanal tedavisi yapılmasını gerektirebilir. geçmiş olsun.

dişçi misin? diş mi okuyosun hangi okuldansın? tecrübelerin neler? ona göre sorularım olacak
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Abi şu diş hekimleri hep farklı markaları öneriyorlar ya.

Siz ne öneriyosunuz allh aşkına?

İpana kolgeyt falan bana çok tırt geliyo bu markalar niyeyse. Ben hep sensodyne daha iyi gibi düşünüyorum. Acaba nasıl bu iş?

Ne önerirsiniz?

sensodyne ve oralb den şaşmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

DRaGoN_SLaYeR said:

o diil de copry ankara üni. deydi dmi ?

2009 hacettepe mezunu, en son özel bi tıp merkezinde çalışıyordu

suBzer0 said:

Yahu benim alt sağ arka 2 azı dişimin arasına devamlı bişiler giriyor , ben bi de böyle dilimi orda gezdirince doşluk filan var gibime geliyor.. o araya giren şeyler rahatsız ediyor tabi haliyle ne olaki bu?

bakmak lazım :) ara yüz çürüğü gibi anlatmışsın ama

Bide şu "arayüz çürüğü" programcı hastalığı gibi olmuş ehehehe. Interface decay fasdasdas
Sosyal ağlarda paylaş

cabot said:

jaffa said:

öncelikle en arkanın bir önündeki diş 20lik diş değildir. çektirme yani. muayene edildikten sonra akibeti tam çıkar ortaya ama gece ağrısı kanal tedavisi yapılmasını gerektirebilir. geçmiş olsun.

dişçi misin? diş mi okuyosun hangi okuldansın? tecrübelerin neler? ona göre sorularım olacak

Bana staja girerken bile yaptıgınız çalıştğınız projeler nedir diolar da.ondan sana da böle bi soru yönelttim.

Neyse sorum şu. Dişlerim bozuk biraz galiba cok deil ama bozuk. 21 yaşındayım tel taktırsam işe yarar mı? Bi de bu görünmeyen teller falan faso fiso mu onlar gercek mi
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Bazen tatlı yiyince dişlerimin belli noktalarına sanki tatlı şeker falan değmşite fena olmuşta falan gibi oluyorum.Baya ağrıyor bazı bazı.Dolgu falan mı gerekiyor ondan mı ?

tatlı hassasiyeti bize çürüğü işaret eder genellikle. muayene ol derim çürüklerin ilerlemeden.
Sosyal ağlarda paylaş

cabot said:
cabot said:
jaffa said:
Bana staja girerken bile yaptıgınız çalıştğınız projeler nedir diolar da.ondan sana da böle bi soru yönelttim. Neyse sorum şu. Dişlerim bozuk biraz galiba cok deil ama bozuk. 21 yaşındayım tel taktırsam işe yarar mı? Bi de bu görünmeyen teller falan faso fiso mu onlar gercek mi

@cabot işe yarar yaşın müsait. dişin arkasından takılabiliyor teller ama bir ortodontist e gözükürasen daha net bilgilenirsin. her vakada olmayabiliyor görünmeyen teller.
Sosyal ağlarda paylaş

Dişçiye son gittigimde bir dişimin daha çürük oldugunu soylemişti 5 ocaga randevu aldım gidicem fakat harbiden tatlı falan girerse direk ölüm oluyor idare edebiliyorum şimdilik bir agrı yapmıyor ama psikolojik midir nedir çok üzerinde agrıyabılır dıye dusununce fena tutuyor diş sonra geçiyor unutunca 5 ocaga kadar dayanabılmek ıcın diş agrısını erteleten önerin ne olabilir. Şimdilik hergün 2 kere fırçalıyorum 5 ocağa kadar ölmesin diye :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Dişçiye son gittigimde bir dişimin daha çürük oldugunu soylemişti 5 ocaga randevu aldım gidicem fakat harbiden tatlı falan girerse direk ölüm oluyor idare edebiliyorum şimdilik bir agrı yapmıyor ama psikolojik midir nedir çok üzerinde agrıyabılır dıye dusununce fena tutuyor diş sonra geçiyor unutunca 5 ocaga kadar dayanabılmek ıcın diş agrısını erteleten önerin ne olabilir. Şimdilik hergün 2 kere fırçalıyorum 5 ocağa kadar ölmesin diye :D

fırçalamaktan başka şimdilik yapabileceğin birşey yok. tatlılardan ve asitli içeceklerden uzak dur biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle tabii kaçarı yok ama şu aralar artık tadını kaçırdım dikkatin acaba o da mı çok fazlası zarar onu merak ediyorum. Normalde alışkanlığım sabahları fırçalarım çıkmadan ve biter dişle alakalı işim hatta evet pis bir adamım kabul edıyorum ama okula falan gitmeyeceksem aklıma bile gelmez . Bu aralar nolur nolmaz gargarasından o diş arası iplerine günde 2-3 kere fırçalamalara hepsini yapıyorum aman 5ine kadar tutmasın dıye bu seferde sakınan göze çöp batar misali fazla yapınca da ağrır mı diye merak edıyodum.
Sosyal ağlarda paylaş

sol arka azı dişlerimden biri dolgulu,madde kaybı olmuş ve dolgu yapıldıktan sonra arkasındaki diş ile arasında bir boşluk oldu,ne yesem arasına kacıyor,hele cips cerez falan yemek tamamen azap,hangi doktora soylesem "yav nolcak diş ipi kullan dikkat et" vs. diyor ama hakkatten artık cekilmez bir hal aldı,bir de dolgulu olan diş degil ötekinde de ufak bir cürüme baslamıs,artık adam gibi bir doktora gitcem su aradaki boslugu bi sekilde doldursun.mumkun mu bu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...