Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

merhaba bloodybeast

öncelikle 20 lik dişlerinle ilgili bi sıkıntı yaşamıyosan aldırmamanı tavsiye ederim.. alınmanın zorluğuna bağlı olarak oradaki sinirlerinde hasar olabilir geçici belki kalıcı şekilde bi bölgede hissizlik yaşayabilirsin..

fakat belli bi sıkıntın varsa gömük olması gibi veya diş dizilimini bozma riski gibi aldırman gerekebilir..

görmeden bişey söylemek pek mümkün değil bu konuda yine hekimine başvurmanı öneriyorum

edit: sinirinde illa hasar oluşur diye bişey yok bu arada öyle anlaşılmasın =) böyle şikayetleri olabiliyo insanların
Sosyal ağlarda paylaş

PATA said:

Ben dolgu yaptırırken hala fıs fıs(adını bilmiyorum kadın 9 yaşımdan beri dişçim anlıyor beni) sıktırıyorum.Ama dolgu yaparken o cila gibi bi alet var o biraz can yakıyor ve kafatasım sızlıyor.Cesaret edip iğne yaptırsam daha mı az acır?

o fıs fıs ( yani topical anestezi =) yumuşak dokuları uyuşturmak içindir. dişini uyuşturmaz zaten. cesaretini toplayıp iğne yaptırırsan hiç birşey hissetmezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

dolgu sabittir içine birşey kaçmaz muhtemelen kırılmıştır ya da başka yerinden çürümüştür diş. ön dişler dolgu tutar. korkman gereken şey dolgu değil çürüğün ilerlemesi ve dişinin abse yapması, çekilmesi olmalı. korkulacak birşey yok yaptırınca anlarsın. geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

her gün 12-14 bardak ufak bardak çay, 1 fincan çay, 2 fincan nescafe ve 1 fincan türk kahvesi içiyorum

dişcim temizlemekten bende temizletmekten bıktım her seferinde de ağzım kan içinde kalıyor

hergün dişimi firçalıyorum banamısın demiyor beyaz ama o sigara ve çay kahve kalıntıları oluşuyor.. hani bayanlar derler ya ne içsem yarıyor kg olarak bana geri dönüyor benim bu dişlerde böyle ne içsem yarıyor baş edemiyorum

haa 1,5 paketde sigara içiyorum

ölene kadar böyle mi gider yoksa bu işe bir dur diebilirmiyiz sigara ve yeme içmeye dur demeden...
Sosyal ağlarda paylaş

copry selam

benim arka azi dişlerime garip bişi oldu. 4ünde birden ayni anda oldu bu olay. sapasaglamlardı önceden.hergünde firçalarım dişlerimi. doktor bi tanıdık stressten olabilir dediki o ara stress kusuyordum
1 hafta içinde falan oldular galiba eylül-ekim gibi.

çizitttirdim daha rahat anlaman için

aynen böyle dişlerin tam dipleri çürüdü ve 1-2 milim oyuk falan var içine dogru

herangi bi agri sizim yok ama alırda kürdanla dürtüklersem beynim aciyor tabiki.

dünyanin en üşengec adamı oldugum içinde doktora gitmedim.
bunları çekerlermi dolgularlarmı varmı tahminin.

Sosyal ağlarda paylaş

dolgu olur dişler sallanmıyorsa ve kemik kaybı yoksa. umarım da yoktur. dişlerin o bölgesine 'kole' deriz. ve kole çürükleri ya aşırı sert fırçalama ya da stressden diş sıkmayla alakalıdır. dişlerini sıkıyorsan ' özellikle geceleri ' gece plağı yaptırtmanı öneririm. geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

her gün 12-14 bardak ufak bardak çay, 1 fincan çay, 2 fincan nescafe ve 1 fincan türk kahvesi içiyorum

dişcim temizlemekten bende temizletmekten bıktım her seferinde de ağzım kan içinde kalıyor

hergün dişimi firçalıyorum banamısın demiyor beyaz ama o sigara ve çay kahve kalıntıları oluşuyor.. hani bayanlar derler ya ne içsem yarıyor kg olarak bana geri dönüyor benim bu dişlerde böyle ne içsem yarıyor baş edemiyorum

haa 1,5 paketde sigara içiyorum

ölene kadar böyle mi gider yoksa bu işe bir dur diebilirmiyiz sigara ve yeme içmeye dur demeden...

maalesef etkeni ortadan kaldırmadan sonuca varamayız bu durumda. çayı açık içiceksin sigarayı bırakıcaksın gibi radikal çözümleri var.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten o sıklıkta çay ve kahve kullanan birinin şeker kullanması 32 dişinin de çürümesiyle sonuçlanır. şekeri bırakmış olman dişlerini çürükten korur, dişlerine yapışmasını engeller ve renklenmeyi de daha kontrollü hale getirir. ama bunun dışında yapabileceğin birşey yok maalesef :(
Sosyal ağlarda paylaş

ben karsda askerlik yaparken günde 2 kere diş firçaliyorum bu kadar çay sigarada da içememe rağmen sap sarı oluyordu.. dişçiye gittim bigün temizlettim dedim bune ya böyle çözemedim bu işi.. ya dedi o buranın suyundan oluyor al sen şu tozu dedi zırt pırt gelmen gerekmesin, dişlerimi verdiği tozla firçaldim 1 sene boyunca, ayşe teyzenin çamaşırları gibi dolaştım sonra toz bitti.. diş temizlenirkende o tozdan kullanıyormuş dişçiler.
corpy o tozun adı ne ve nereden bulurum?
belki bu şekilde tekrar çözebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

diş deposundan bulabilirsin adı 'pomza' ama sürekli kullanırsan dişlerinde aşınma yapar ve lekelenmeye daha yatkın hale gelir lakin zaten öyleymiş anladığım kadarıyla.
ayrıca hassasiyet de gelişebilir soğuk ve sıcakta. yine de çok sık kullanmamaya çalış. geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...