Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Super 8 (J.J. Abrams)

progamer

Öne çıkan mesajlar

ya beyler bu filmi de beğenmedim ben diyecem, ama başıma bişey gelmeyecekse diyeyim. yoksa film beğenmedik diye fanboy saldırısına uğruyoruz her seferinde eheh

Yani ne bileyim filmde orjinal bişi yok, ilgi çekici bişi yok, fazla yüzeysel standart bir film olmuş, bol bol sağı solu patlatmışlar işte.

TV'de haftasonu boş vakit geçirmek için izlenecek bi film olmuş bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet fanboy geldi. Sinirlendim size şimdi saydıracağım. SPOILER içerir.

Ulan film gösterime girmeden önce size demedik mi "E.T. + Cloverfield, nostaljik" diye. Hala uzay savaşı falan bekleyen, aksiyon bekleyen adamlar var ya burda. Sonunu beğenmemişlermişmiş.

Film yurt dışında ki film severlerin ve bazı eleştirmenlerin de dediği gibi senenin en iyi filmlerinden, hatta şuana kadar gördüğüm blockbuster'lar arasında en iyisi.

Oyunculuklar, hikaye, hikayenin işlenişi muazzam. Hiçbir abartı yoktu filmde, aşırılık yoktu. Herşey yerli yerindeydi. Hiç birinci sınıf isim olmamasına rağmen bu kadar başarılı olmasıda takdiri hak ediyor.

Film 80 döneminin çocuk kadrolu filmlerine bir saygı duruşu zaten. Aslında low-profile olan bir film, blockbuster olma derdinde değil fakat ön plana çıkıp ilgiyi çalmasını beceriyor. Çocuk oyuncuların aralarında ki ilişki ve dialoğun E.T. ve Goonies gibi doyurucu olması çok iyi sağlanmış. Çok çok az daha iyi olabilirdi ama film sırf çocukların hikayesini anlatmadığından ötürü zaman olarak bölünüyor hikaye. The Goonies, E.T., Stand By Me hep çocukların çevresinde dönen film olduğu için onların arasında ki dialoglara boğuluyorduk, burda baba ve onun dünyasıda işin içine giriyor. Abrams çok iyi kotarmış, herkese yeteri kadar değinmiş.

"sevgii aaaşk kardeeeşliiik.. ulan bi kere de uzaylı çok şeker çok tatlı aslında dünyalılarda tüm suç klişesini yapma spielberg." demiş biri. HANGİ FİLMDE UZAYLI ÇOK ŞEKER ya açıklayın pls. Bir elin parmaklarını geçmiyor "iyi uzaylı" konsepti. E.T., Mission to Mars, Contact birde Super 8. Zorlarsanız Paul'de girer yani. Klişe demeyin o yüzden. Her filmde uzaylılarla savaşıyoruz anasını satiim, bir kerede yanaktan makas alsınlar be.

Filmde sadece 1 sahnenin değişmesini isterim, sadece 1 tane. O'da sonda kolyenin havada asılı kalıp kapağı açıldığında fotoğrafın kolyeden ayrılıp havada kalmasını, sonra kolyenin uçup gitmesini istedim. O an çok istedim böyle olasını. Sahne böyle gelişseydi E.T.'ye daha çok yaklaşırdı film, çocuk "özel çocuk" statüsüne çıkardı, aralarında bir bağ oluşmuş olurdu, uzaylının aslında iyi kalpli olduğu daha çok tescillenirdi. Bu değişiklik muhteşem ötesi harika süper olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

jenerikteki şişko çocuğun kısa filmi, filmin kendisinden çok daha fazla eğlendirdi beni, gitmeyin...

katılıyorum.
atarlanan lathspell arkadaşım senin yazdıklarını dediklerini okuyup gitmedik filme. valla kötüydü yani bişi bekledik bekledik olmadı.

çocuklar tek tek ölseydi bi boka benzerdi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...