Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Call of Duty 7: Black Ops

progamer

Öne çıkan mesajlar

anlamadığım konu değil, iwnet'in tercih edilmesi; sen orayı anlamamışsın başta.

arkadaşlarla oynancaksa da bir süre sonra zaten belli başlı tercih ettiğin favori serverların oluyor gayet de yer bulunuyor. zaten steam desteği de var girdiğin yere çat çat dolar arkadaşların yer varsa.

yani çok mu zor serverlar arasından bir yere girmek. iwnet server buluncaya kadar çoktan oyuna girmiş olursun adamlarla.

öyle sunucu muhabbetleri de hiç olmuyor düzgün yerlerde. waw'da (ve ondan öncesinde) oo hoş geldin hadi takımları yeniden düzenleyelim tarzında ortamlar oluyordu. oynadığın yerdeki oyuncuların olgunluklarına ve kalitelerine bağlı.
Sosyal ağlarda paylaş

bu iwnet son yılların en büyük buluşlarından birisi.

benim fpslerde en büyük sıkıntım türk oyuncuların sıradanlığı çünkü yok gl atma, yok roketatar atma kafalarında bir oyun yapısı var ve herkesten ona uymasını bekliyorlar. ayrıca dedicated da bizi bekleyen en büyük güzellik türk oyuncunun map fetişistliği olacak. yine bir tane harita ezberlenecek hep orası oynanmaya çalışacak.

iwnet çok iyi. bas play e derdini o çeksin.
Sosyal ağlarda paylaş

30sn'de ilk fragı almış oluyorum ben. random adamla oynamak istiyosan da yüzlerce serverda herbirinde onlarca adam oynuyor bundan daha randomu mu var. iwnet'in hiç bir artısı yok bunların aksine bir dünya eksisi var. işte sırf senin işine geldiği için iwnet daha iyi olmuyor. ayrıca mod olayı da süper bir şey. sırf cod4'ün popüler zombi modları yüzünden adamlar waw'da zombi modu koydu. şimdi black ops'a da ekliyorlar ve binlerce oyuncu ekstradan seviniyor.

son olarak da madem bu kadar muhteşem bir sistemdi neden black ops'ta vaz geçtiler? çünkü pc oyuncuları bunu istiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende açıkçası IWNet'ten bir zararını görmedim. Tek sorunu anti-cheat yazılımı ekleyememeleri. İki sisteminde kendine göre artıları eksileri var.

Sunucu olayı random arkadaş bulmak için iyi, iyi ping alan bir sunucuya takıldıkça uzun sürede orda ki yüzlerle samimi oluyorsun. IWNet'te direk friends'e eklicende falanda filanda.
Sosyal ağlarda paylaş

Revangelis said:

zaten sırf günde bir iki saat girip oynamak isteyene iyi geliyo iwnet
uzun süre oynayana batıyo eksikleri ki rezil bi sistem

6 ayda 400 saat üzerinde play time mım var,ben sadece daha medeni bir sistem olduğu için iwnet i tercih ediyorum,

cod 4 zamanı aklıma geliyor "sen sisi taradın ozaman hilecisin" 0-12 insanlarla bütün gün muhattap ol

şimdi düşünün mw2 dedicated olsa

akimbo almayın
gl atmayın
riot sheild almayın
g18 type 1887 kullanmayın
bu mapi oynamayın
orada durmayın
burada zıplamayın.
ump almayın vs vs vs binbir türlü salak saçma şey olurdu.

ben oyuna konan herşeyin kullanılmasının serbest olması taraftarıyım.gl ile achivement harici kill almışlığım yok ama insanların gl kullanmasına karşıda değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

daha once yazdıklarımla beraber tamamen migthy_thor a katılıyorum. oyunu alıcam kesinlikle ama umarım bu dediklerimiz olmazda guzel 3 5 server bulabilirm kendi oyunuma gore. mesela tf2 de dedicated var. en sevmediğim serverlar surekli aynı mapte suresi uzatılmıs olanlar. oyun bitmiyo kimsenin bi amacı yok vs. iwnette oyun max 15 20 dakka suruyo (tdm) herkes ne yapması gerektiğini biliyo(adam oldurmek, flag getirmek, yerleri almak vs) ayrıca mapler surekli değişio surekli bi dongu var farklı maplerle. hani iwnetten lag olayında fazla çekmedim. bnm için tek eksisi hilecileri engelleyememesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

Revangelis said:

6 ayda 400 saat üzerinde play time mım var,ben sadece daha medeni bir sistem olduğu için iwnet i tercih ediyorum,

cod 4 zamanı aklıma geliyor "sen sisi taradın ozaman hilecisin" 0-12 insanlarla bütün gün muhattap ol

akimbo almayın
gl atmayın
riot sheild almayın
bu mapi oynamayın
orada durmayın
burada zıplamayın.

ben oyuna konan herşeyin kullanılmasının serbest olması taraftarıyım.gl ile achivement harici kill almışlığım yok ama insanların gl kullanmasına karşıda değilim.

günde 2.2 saat * 30(gün sayısı) * 6(ay sayısı) = 396 saat
söylediğim şey halen geçerli
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda varsa kullanırım kullanır... bu kadar geri kafalı olmayan o gl atmaz bu yapmaz ben herkesi tanımak istiyorum gibi. adamlar oyuna eklemiş binlerce şey sen sırf cod 1 nördüsün diye 10 sene sonraki oyunu 10 yıl geri götürüp oynamamızı istemeyin. ayrıca sıçıyim 32 kişilik oyunlara . hayatımda bir kere bile girmedim 9-9 dan fazla bi oyuna . sadece grenade atıp random tarayarak kill almaktan zevk alan insanların kurduğu serverlara. dead silence almanın bi anlamı olması lazım..

çok merak ediyorum çıktığı gibi alcam oyunu ama heryer bu türklerin tdm ve promod sd den öteye gidemeyen zekası yüzünden 32 kişilik 3 map döngülü tek mod TDM serverlarına dönerse artık bulcaz elden çıkarmanın bi yolunu...

oyuna kaç saniyede girdiğinin önemini tartışıyorsunuz harikasınız yani.
Sosyal ağlarda paylaş

kaç saniyede girmesi değil konu bitarafınızdan uydurmayın
saçma sapan argümanlarla gelmek yerine alın bir server esh gibi, koyun istediğiniz kuralları, aynı şekilde oynamak isteyen girsin.
dedicated olunca en azından girdiğin serverın kuralları belli oluyo, iwnet gibi random, milyon tane hilecinin olduğu bağlantı problemleri olan saçma sistemin neresini dedicated a karşı savunuyorsunuz anlamıyorum ki. tamam iwnetle alakalı sıkıntı yaşamamış olabilirsiniz de problem yaşayan sürüyle insan var, değiştiriyorlar ki bir sebebi var dimi.
Sosyal ağlarda paylaş

32 kişilik server diye bişey yok öncelikle Black ops'ta ne ranked nede unranked.Ranked serverlar max 18 Unranked serverlar max 24 kişi şeklinde ve bu sayıyı geçemezsiniz.
Iwnet'i savunan arkadaşların düşünce tarzı ilgimi çekti bende bişeyler yazıyım dedim.Kendi düşüncemdir üzerinize almayın hemen ama nade luncher ve türevleri akimbo g18 + bilimum op weapon kullanmak benim gözümde %100 noob belirtisi yaratıyor(challange kasanlar hariç) Ha ama challange kasıosanda gelip s&d oyununun içine etmeye gerek yok.Git tdm-demo-domi türevi oyunlarda kas....

Gameservers.com 8 yıllık geçmişi ve altyapısı ile bu işin altından kalkıcak diye ''umuyorum'' ve türkiyede de bir server olması için elimizden geleni yapıp sesimizi duyuralım lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada benim gibi pre-order server satın almış arkadaşlara bir uyarım var.O listede ''BEST LOCATION CHOICES, ORDERED BY DISTANCE FROM YOU'' yazan yerin altındaki ülkeler en iyi ping sıralaması olmayacaktır.Ama tabi istediğiniz zaman server ülkesini değiştirebileceksiniz :) Herkes Polonya diye seçiyor , bence Almanya yada Rusya (güneyinde ise server) daha verimli olacaktır.
Bilginize.
Sosyal ağlarda paylaş

arezzo789 said:

nade luncher ve türevleri akimbo g18 + bilimum op weapon kullanmak benim gözümde %100 noob belirtisi yaratıyor

bende bunu anlayamıorm. ben belki çok seviorm g18le adamı tarafyıp gl atıp 3 kişi almayı. okadar op ise sende kullan diyesim gelio banada.

@esh ya bencede cok saçma o 3 gl 2 sniper olarak sınırlamak. bırakın isteyen istediği gibi oynasın. ha tabi serverı acıcak olan sensin bnmki sadece kendi fikrim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

Revangelis said:

akimbo almayın
gl atmayın
riot sheild almayın
bu mapi oynamayın
orada durmayın
burada zıplamayın.

sana bisey sorucam hic oyunun konsoluyla ilgili internet uzerinden 1 arastırma yaptın mı? cunku bu tip olaylar mw2dede oluyo hic basına geldi mi bilmem. örnegin hic "client comment overflow" hatası gorup oyundan dustun mu?cunku bu konsol kullanan insanların 1 cesit kickleme metodu daha neler var aklın durur dclerin cogu kick mesela iw punkbuster vs. gibi bir program kullanmadıgı surece iwnet hostlugu tırt bence. bide ben 3-4 kisilik 1 partiyle girmeyi denedigim zaman genelde 30-40sn boyunca oyun bulamıyo sonra partiyi 2(genelde) ye boluyo kafasına gore bence iwnin o ozelligide guvenilir degil
Sosyal ağlarda paylaş

arezzo789 said:

Bu arada benim gibi pre-order server satın almış arkadaşlara bir uyarım var.O listede ''BEST LOCATION CHOICES, ORDERED BY DISTANCE FROM YOU'' yazan yerin altındaki ülkeler en iyi ping sıralaması olmayacaktır.Ama tabi istediğiniz zaman server ülkesini değiştirebileceksiniz :) Herkes Polonya diye seçiyor , bence Almanya yada Rusya (güneyinde ise server) daha verimli olacaktır.
Bilginize.

ben pingledim frankfurttan 30ms daha iyi polonya, rusya da yakin oraya da polonyayla hemen hemen ayni aliyoruz. milano var orayi denemedim, yeni acilmi$ sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Lynseth said:

sana bisey sorucam hic oyunun konsoluyla ilgili internet uzerinden 1 arastırma yaptın mı? cunku bu tip olaylar mw2dede oluyo hic basına geldi mi bilmem. örnegin hic "client comment overflow" hatası gorup oyundan dustun mu?cunku bu konsol kullanan insanların 1 cesit kickleme metodu daha neler var aklın durur dclerin cogu kick mesela iw punkbuster vs. gibi bir program kullanmadıgı surece iwnet hostlugu tırt bence. bide ben 3-4 kisilik 1 partiyle girmeyi denedigim zaman genelde 30-40sn boyunca oyun bulamıyo sonra partiyi 2(genelde) ye boluyo kafasına gore bence iwnin o ozelligide guvenilir degil

"client overflow" diye bir eror ne gördüm ne duydum ne rastladım.

iwnet in anti cheat bir sistem geliştirmesi gerektiğine katılıyorum ama cheat sistemin bir hatası değil kullanıcının hatası.

oynadığım oyunları hemen hemen herzaman grup halinde oynadım bir kere bile başka gruba düştüğümüz olmadı ancak senin başına gelen bu sorunun kaynağını biliyorum,sorun şuradan çıkıyor mevcut oyun lobisine join friend yaptığında seni aynı oyuna alıyor ama aynı oyuncu grubuna almıyor dolayısıyla aynı grupta olup olmamak tamamen şans oluyor,bunu engellemek için ana ekrana çıkıp join yapıyorsun böyle bir durumla karşılaşmıyorsun.

bir kez daha sorayım dedicated server a girdik ,server sahibini kankasını vs öldürdüm diye yada iyi bir kill streak yakaladım diye serverdan subjektif bir nedenle atılmamamı kim sağlayacak,ya da üretici tarafından oyuna konulmuş x silahı kullanmak istiyorum veledin teki serverı mod olmuş kullanamazsın diyor,benim oyun hakkımı kim koruyacak.

yada güzel bir oyun geçiriyorum achivement vs aldım ,çat mod geldi 2 kere öldü diye servera restart ı çaktı benim hakkımı kim koruyacak.

burada bile hadise açık iwnet ile hile harici sorunu olmayanlar daha global tarzda insanlar,kimseyle veya hiçbir şey ile uğraşmadan girip adam gibi oyunlarını oynamak istiyorlar

dedicated insanları internet kafeci ahmet ile liseli mehmet in ana avrat sövdüğü,yok sen beni oradan vurdum vay amk hilecisi yok sen sisi taradın onun bunun amca oluğu dialoglarının gırla gittiği, serverda 300 kill 280 death gözümü kaparım tetiğe basarım elbet birine çarpar ölür insanları.

insanca oyun oynamak için iwnet :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...