Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age: Origins - Awakening

arcane

Öne çıkan mesajlar

Yeni başlayabildim ben işlerin yoğunluğundan. Yalnız şunu gördüm ki 4 tier abilityli sistem özellikle yüksek lvllarda çook yetersiz kalıyor. Tier sayısının kesinlikle artması, lvl başına gelen statların azalması ve lvllar arası basamağı açmaları lazım. Tamam oyun genel olarak kolay ama nighmareda ironman oynamak bayabiliyor.

Manual of Focus ve Heraldryler güzel olmuş. Crpg oynuyoruz sonuçta, preset karakterlerin ezikliğini çekmek gereksiz. Archeryi de aşırı bufflamışlar resmen cunning assasin kadar hatta belki daha fazla dps var. Arcane warrior her zamanki gibi ölümsüz, bi de artan mana ve regenler sayesinde sustainedler hiç bitmiyor. Spirit warrioru da beğendim hem ofansif hem de defansif olarak.

Başlangıç ve özellikle amaranthine biraz çiğ geldi, yavaştan bi rayına oturuyor gibi. Şimdilik sadece 2 mekan tamamladım, umarım deep roads benzeri bitmek tükenmek bilmeyen dungeon crawl koymamışlardır bu defa.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

axedice said:
Crpg oynuyoruz sonuçta, preset karakterlerin ezikliğini çekmek gereksiz.

İlk oyunda editle NPClerin buildleri resetleyip cheat değil diyenlerden miydin? Karakterin backgroundu neyse, skilleri ona göre olur. Koltuk RPGcisi olmayın.

+1

karekterin background'i neyse o. az mi kastık Jaheira'yi adam edebilmek için oyunda. sonuçta rolplay olsun powerplay olmasın isteniyor crpglerde sonra da karekter sıfırlamak... hoş değil.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

axedice said:
Crpg oynuyoruz sonuçta, preset karakterlerin ezikliğini çekmek gereksiz.

İlk oyunda editle NPClerin buildleri resetleyip cheat değil diyenlerden miydin? Karakterin backgroundu neyse, skilleri ona göre olur. Koltuk RPGcisi olmayın.

Lolwut? Tabi ki değildim, sen beni samle karıştırıyosun. Ki major offense kabul ediyorum :P

Abi koltuk rpgcisi nedir gidip her ağaçtan bi skille 1 puan veren aptal sisteme neden bağımlı olayım ben? Mind blast yerine rock armor almak mıdır karakterin kişiliğini belirleyen? Neye göre yapıyorsunuz bu sınıflandırmayı.

Bide Jahierayı adam etmek derken? Baldurda alternatif gidebileceğin bi yön yok ki? Nasıl kastın ve bunun dragon agedeki sistemle ne alakası var şimdi ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

abi en beğenilen popüler başarılı oyun baldurs gate ve respec yok onu dedim, neyine kasıyorsunuz anlamadım ki? gayet basit bakın başarılı crpg= baldurs gate. ki kaede bazi itemlarla baya sağlam oluyordu. gerçi o itemlari kime giydirsen sağlam oluyordu o ayrı.

dragon age bence hiç öyle işlere girmiyecekti. kıytırık mmo rpgsine dönderdiler iyice oyunun mekaniklerini.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

abi en beğenilen popüler başarılı oyun baldurs gate ve respec yok onu dedim, neyine kasıyorsunuz anlamadım ki? gayet basit bakın başarılı crpg= baldurs gate. ki kaede bazi itemlarla baya sağlam oluyordu. gerçi o itemlari kime giydirsen sağlam oluyordu o ayrı.

Oy oy oy ne kadar sığ bir benzetmedir bu. D&D yine bi yere kadar ama özellikle AD&Dde respeclemek karakter hakkında hiç bişeyi değiştirmiyor. Hatta al sana daha sığ bi yorum.

CRPG = Planescape : Torment (ince yerden vurdum buna kimse itiraz edemez). Tormentta respec olduğuna göre demek ki bütün oyunlarda kullandıkları sistem ne olursa olsun respec olmalı. Çünkü tormentta var.

Infinity oyunlarında druid hep bi ezikti, fighter druidin de çok şansı yok. Anca ranger/cleric bi işe yarıyor. Jahieraya verdiğin imba itemları git anomene ver -ki kendisi sapan kullanma konusunda uzman bi arkadaş- daha çok iş yapar.

Dragon age in 4 tierden oluşan sisteminin başarısız olması farklı bi olay, bu sistemle gelen npclerin respec gerektirmesi farklı bi olay. Dragon Age 2 de belki düzeltirler bu eksikliği diycem ama fazla "hardcore" olacağından doktorlar basit 4lü sistem benzeri bişeyle devam eder.

edit : Bu arada ilk defa bi boss combatta adam kaybettim awakeningde. Şu blackmarshdaki lightning dragon grupta healer olmayınca justice ve andersı kesti =(( Bundan sonra pot içmeyi unutmam
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım karakterin backgroundu belliyse, anası babası, eğitimi, ne iş yaptığı belliyse sen onu respecleyemezsin, RP tanrısı çarpar. Alistair şu oyunda olsa, Templar'ı respecleyip Reaver yapıp roleplay yapıyorum diyebilir misin. Sonra o karakter ben chantrydeyken diye hikayeye başladığında yüzün kızarmaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Lolwut? Tabi ki değildim, sen beni samle karıştırıyosun. koltuklarım kabardı.

bütün kelimelerden oluşan typolar zinciri vardı, düzelttim. (:P)

ve evet arcane haklı, manual of focus rp kısmını da geçtim oyunu çocuk oyuncağına döndürüyor. power play, role play, fair play, hepsine aykırı bir yaklaşım. :P
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Arkadaşım karakterin backgroundu belliyse, anası babası, eğitimi, ne iş yaptığı belliyse sen onu respecleyemezsin, RP tanrısı çarpar. Alistair şu oyunda olsa, Templar'ı respecleyip Reaver yapıp roleplay yapıyorum diyebilir misin. Sonra o karakter ben chantrydeyken diye hikayeye başladığında yüzün kızarmaz mı?

(tu)(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

abicim bu oyunda respec zorunlu
cunku herolarin yarisi silik
ben ilk oynu wynnle bitirdim
ise yarar tek cumle etmedi kadin
ikinci oyunda dps mage actim
morrigani healer respecledim en azindan muhabbeti hostu

bu arada baldurs gatete respec yok tabiki
zaten baldurs gatete skillde yok
bole level upa basiyosun oluyo bitiyo
human deilsen dual class olayida yok zaten
dwarf warriorsan dwarf warriorsun abi
maximum uzulcegin sey
2-h axe gidersin
cok guzel 2 h mace cikar odur yane
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Katılıyorum :D Grup elemanlarının kişilikleri silik gelse bile (ki mesela Alistair bence saçma sapan bir heriftir) gidip çekilebilir kılınsın diye alakasız birşey yapılmaz ki. Adam templar işte ya sev ya terket sdf. Yaşlı kadın doğrucu takılıyor diye karanlık büyü bile seçmeden oynattım mesela. Respecle herkese imba skilleri abanırsanız gelip "oyun en zorda bile çok kolay oluyor yaf" dersiniz haliyle.

Respec yapılmasın! mantığıyla söylemiyorum bunları tabi ki. Yapan yapsın fakat her oyun bu şekilde olursa, karakterleri yaşatamadıktan sonra sadece skiller konuşulacak.

Baldur's Gate'te druidler ve özellikle Jaheira güçsüz (diğer asıl karakterlere kıyasla) Ama bir geçmişi olduğundan, bir karakteri olduğundan gruptan atmaya kıyamıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...