Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age: Origins - Awakening

arcane

Öne çıkan mesajlar

ostagar dlcsinin ve 1-2 tanesinin daha itemları geliyor memory band gibi, ama gerisi yok, zaten baya çok magic item çıkıyor

oyun güzel baya özellikle ortamlar şehirler falan bayaa iyi design olarak, şehir questlerinde baldurs gate a yakın bir hava oluşmuş (bitek şu 3 farmın olduğu random encounter mekanı harita hariç lol 5 kere aynı yer çıktı)

ufak tefek çok bug var ama minor şeyler, bioware in testerları paraları alıp yatıyor herhal aşağı :p

anders gruptaysa:

not-spoiler-tavsiye

dolanan bir kedi bulursanız kaçırmayın çook uber avantajı var boss fightlar için

Sosyal ağlarda paylaş

Var. Hemen başında sayılır.

Nightmare oynuyorum, 28 oldum hala bir atraksiyon olmadı. Bu kadar kolay olmamalıydı. Ne öyle süper DPS'im var, ne de itemlar baştan aşağı şahane. 3 spec. ile karakterler aşırı güçlü oluyor. Karşıda hala ilk oyunun comboları. Tek mageli hurlock/genlock grupları falan. Arada bir ogre geliyor. Henüz taktik yapmamı gerektiren bir dövüş olmadı. Zerre epiklik hissi yok. Dövüşler dışında hikaye de aynı şekilde. Hala 5 tane X topla, 5 tane Y'ye tıkla questleri. Koskoca Arl/Grey Warden Commander'ı ot toplamaya yollayan botanikçi var. Şu an en büyük sıkıntım bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Aral satışa başlamış , ne biçim fiyat politikası var bunların anlamadımki, 39.99$ lık awakening 40TL , 29.99$ lık dow2 chaos raising 80TL o.o

birinci el EA oyunlarini disk olarak aliyor artik aral iyi fiyatlara

bildigin bos DVD kutusu modelinde simit gibi dizili geliyor discler, tasima ucreti ve gumruk ucreti dusuk

kitapcik ve kapak turkiyede basiliyor, dvd kutusuda en dandik pazar torbasi kokanlardan yerlestirip jelatinleyip satiyor

ama direk EA nin olmiyan oyunlar hala eski usul aliniyor filan, onlarin fiyatlarini kendi belirliyemiyor
Sosyal ağlarda paylaş

evt ilk oyunun kurulu olması lazım bunu oynamak için, saveler import ediliyor ben lvl 23 ten import ettim, çoğu malzemen geliyor yanında ve lvl başına 10g veriyor sana galiba (ben 230g la başladım yane herhal öyledir :P).

yeni karakterle başlanırsa herhal lvl20 den falan başlıyordur oda, lvl 1 den başlatmaz :p
Sosyal ağlarda paylaş

yeni char baslarsanız lvl 18 geliyor, ve butun ekipde senle scale lvl 18 geliyor.

duzelmeye basladı biraz biraz

sonunda 2 tane challenging fight cıktı da biraz nesem yerine girdi, countess ve storm dragon gibi, storm dragon lootu yuzuk inc spirit damage %100 ve fight da 2 phase repeat ediyo surekli, wow fight ı gibiydi :)

Sosyal ağlarda paylaş

Heartseeker 1 shot için kaç %'dan sonra vurmak lazım? Cüce rog geldiğinde tacticsde yazıyordu ama o taktiği değiştirdim ve kaç olduğunu unuttum.

Bir de warriorın giyebildiği +% spirit dmg itemla karşılaşan oldu mu? +stamina ve spirit dmg itemları giyip, berserker/reaver/spirit warrior ile reaving storm açıp ekranda ne varsa temizlemek istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

rogue için shadow diye bir class var onun shadow form skillini kullanınca kimse vuramıyor aktif olduğu sürece, darkspawn grupları solo alıyorum ben bununla :p

ben şu tek karakterde 2352 farklı alt sınıf olmasını pek tutmadım aslında, hem grey wardenım hem rogueum hem assasinim hem shadowum vb diğer sınıflarda daha feci kombolar çıkıyor gereksiz bir sürü talent oluyor adamlarda, elmizdeki 4 basamaklı talent treeleri biraz daha geliştirebilseymişiz keşke.

birde lan oyundaki nerdeyse tüm dişi npcler vampir gibi yaw, göçük yanaklar falan herkeste böyle bir tipsizlik hakim olmuş :)

shale a takılan kristallerden buldum ben loot olarak bi yerde, golemimiz oyunda var demekki bi yerlerde, yoksa niye lootu çıksın ki diye düşünmekteyim.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel gibi oyun ya
ben dual wield rogue
ogren 2h dps
esir (isim vermiyim :P ) okçu (bard aldım leylayı özletmesin diye)
ilk gelen mage dps-healer

salıyorum kendimi ortaya ogren gelene kadar dagılmıs oluyo herkes

bi de turunculardan daha iyi loot düşmesi gerek ya
bu ne

+ oyun çoook kolay

ek soru
spoilera alıyım gerçi çok da gerek yok ama neyse

simdi ben bi önceki oyunda alisterla evlenip kraliçe olmustum
gelince keepe canım aşkım filan diyo
eger ben loghain i (bilmiyorum yapılıyo mu kral 2sinde de alisterı yaptım ben) yada kraliçeyi tahta geçirsem o mu gelicek orduların başında?
yada yeni karakter açınca ne gibi bi diyalog oluyo merak ettim
wynn'le filan da karsılasılıyo çogzel ya :D

Sosyal ağlarda paylaş

Abi o kadar seviyorsan zorluk nedirki? Sonuçta oyunu oynamak hikayeyi görmek ve zevk almak için oynanıyor. Ben kızmızı gördüğüm bossları bile hiç zorlanmadan kesiyorum ama yine de zevk alıyorum oyundan.

Tank tank diyip bataklığa gitmiş olanlar

Justice geliyor o Marsh bölümünden sonra. Baya sağlam tank oldu. Karakter de baya ilginç.

Sosyal ağlarda paylaş

Bence hiç öyle düşünme. Henüz fazla oynayamadım ama oynadığım kısmı çok güzel bir deneyim. Bir kere ilk oyundaki item sıkıntısı yok. Ana hikaye çok etkiledi diyemem ama Kal'Hirol muydu adı, mükemmel bir mekandı. Warden Commander ve Arl statümüz, yeni specler, yeni darkspawn da şahane olmuş.

Şu an tank kullanmak süngerlik adına manasız. Tankın getirdiği şey carpace ile immunity ve tauntlar yani sadece daha rahat oynamaya yarıyor. Ser Cauthrien nasıl 120 120 vuruyorsa bunda da öyle tanka 200 200 vuran birşey yoksa tank devri bitti.

Shadow dışında Legionnaire'in physical+magic immunitysi, rogue'un Ghost ile physical immunitysi falan var. Rogue tam sololuk olmuş.

Benim party şu şekilde:

said:
Hero - Yüksek willpowerlı Heal/buff/debuff bot. Battlemage ve yeni mage abilityler sağ olsun healbot tam bir mana pili.
Anders - Arcane Warrior / Battlemage / Bloodmage - X tane sustained up tutup blood magic ile Affiction Hex / Inferno falan basıyor.
Nathaniel - Legionnaire Scout / Assassin / öbürün unuttum lol - Dual wield bodos melee
Oghren - Spirit Warrior / Berserker / Reaver - 2H. Şu an en güzel bulduğum combo bu. Çift final blow veya Onslaught ile öbür 2H cone'u vuruyorum ama genellikle aoe taunt + reaving storm yetiyor.

NPClerden favorim Nathaniel. Süper bir herif.

Anders başta çok iyiydi sonra diyalogları azaldı ve diyalogları azaldıkça tepkiler aynı olduğundan Alistair ile olan benzerliği artıyor.

Keşke solo opsiyonu koysalarmış. İşte o zaman çok çılgın olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Battle mage i fulle, magein ilkini fulle, Ice da cone of coldu al, ayni sekilde fire dan 3, lightningden 3 al, Arcane mage i fulle, hexleri fulle, mana drain treesini fulle, sonra ethernal prisonmu ne vardi onu fulle, birde yani mage skillerinden biri vardi onu fulle birde spell wisp al, sonra spell wisp spell power ve arcane magein defensive skilli var onu acip dal. tabi iki tanede heal al heal serisinin ilki ve sprit healerin ilk buyusu. Mana pottan baska bir seye ihtiyacin olmaz. Yanina gelirlerse frost nova tipli bi buyu var onu acarsin. o bitince mind blast atarsin felan. Oyle melee takilan tank dps mage olursun. Senden anca archer dex/cunning gitmis adam agro aliyor.

Keeper da guzel olmus bu arada aciyosun ilk skilli knockback felan yemiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...