Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Team Fortress 2 & Steam

Artariel

Öne çıkan mesajlar

Kafaya taktım eskiden CS 1.5 ile gelen bi TFC vardı baya eğlenceliydi bugünlerde o aklıma geldi bir baktım ki TF 2 dedim bunu oynamalıyım Steam felan dediler bir de sizden nasihat alayım dedim. TF2 güzel midir yani eskisi gibi midir ve Steam olayı tam olarak nedir kaç paradır aylık ödenir mi ve steamdaki TF2 oyuncuları fazla mıdır ?
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız TFC, CS 1,5 ile geliyor diyerek TFC'ye öyle bir hakaret ettin ki vış.

bir TFC fanboi olarak gönül rahatlığıyla diyebilirim ki, TF 2, TFC'yi yere serer üstünden geçmeye bile tenezzül etmez, TFC kendi yerin dibine girer zaten. Hani bir devam oyunu bu kadar güzel olabilir. "Aaah nerde o eski TFC :(" demek imkansız gibi birşey. Diyen de TF 2 'yi oynayamayandır kanaatimce sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

tf2 züpper hemen al derim. kaç zaman oldu hala arada bi girip oynarım. sürekli yenilikte yapıyorlar :D kesinlikle parasına değer. ben orange box almıştım zamanında... orange box un içinde bir tek tf2 olsaydı yine değerdi parasına diyim :D

serverlar var bir sürü yabancı serverlarda bile rahatlıkla oynuyorum ben. 2-3 tane de türk server ı var sanırım. baya bi oyuncusu var.

aylık falan yok steam i yüklüyorsun oyunu arıyorsun kredi kartınla şıp diye alıyorsun. başka para fln yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

bir TFC fanboi olarak gönül rahatlığıyla diyebilirim ki, TF 2, TFC'yi yere serer üstünden geçmeye bile tenezzül etmez, TFC kendi yerin dibine girer zaten. Hani bir devam oyunu bu kadar güzel olabilir. "Aaah nerde o eski TFC :(" demek imkansız gibi birşey. Diyen de TF 2 'yi oynayamayandır kanaatimce sdfg

lütfen. tfc'yi tfc yapan oyun motoru degil, arkadaslik ve samimiyettir. o yuzden herhangi bir mukayeseye asla girmem!
Sosyal ağlarda paylaş

cacodemon said:

Xenocide said:

lütfen. tfc'yi tfc yapan oyun motoru degil, arkadaslik ve samimiyettir. o yuzden herhangi bir mukayeseye asla girmem!

adam haklı, tf2 de zevk alamıyorum ben yabancı elemanlarla oynarken, tfc oynardık sabahlara kadar 4-5 yıl önce, platformun adını unuttum da, forumlar serverlar vardı, funmaplerde coşardık falan

çok iyiydi, tfc'nin yeri büyüktür bende de
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

ne bileyim böyle çok iyi bi komünite yok tf2 ile ilgili, o kötü

Dalga geçiyorsun herhalde :s adam akıllı hostu olan bi ton server var onlarda takılırsan yeterince zaten hep aynı adamların oynadığını ve onlarlarada muhabbetin ilerlediğini görüceksin

ha, türk kominitesi istiyosan bitek xkafe var malesef (gerçi bende ona bayadır girmiyorum yabancıların ne kadar seviyeli olduğunu gördükten sonra)
Sosyal ağlarda paylaş

vallahi hayatımın büyük bir bölümünü tfc'de çürüttüğüm için TFC noob'u yeni yetme tf2'ci muamelesi görmeden rahatlıkla TF 2'yi savunabilirim :P

birde insanlar oyunları karşılaştırırken yaş faktörünü tamamen unutuyorlar. TFC oynadığımızda kaç yaşındaydık, TF 2 oynarken kaç yaşındayız? Yaş farkından dolayı alınan keyif değişecektir o yüzden yaş faktörünü ortadan kaldırıp objektif bakmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

lol

said:

Sam said:

tf2 bariz fersah fersah ötesinde tfc'nin, her açıdan. serinin ikinci oyunun bu kadar açık ara iyi olduğu çok nadir görülür.

katılmıyorum buna,
hatta "tf2'nin yanında tfc yerin dibine girer" demeye tamamen karşıyım.

gerçi ben artık geriye kalan nadir muhafazakar kişilerden birisiyim. zamanında tfc oynamayan herkese tf2 oynattılar, en popüler oyunlardan biri haline geldi.
bir tek benim gibi kişiler halen beğenmeyenlerden kalmış durumda.

daha önce forumda yazdığım gibi tfc'nin tadını verebilen bir oyun değil bana göre. Quake, Quake 3, UT için olan team fortress'ları oynamıştım ama en uzun süre TFC oynamışlığım var.
tfc takım bazlı bir oyundu, her sınıfın belirli işlevi vardı, scout bayrak çalar, soldier iyi adam öldürür, hwguy tank işlevi görürdü vs...
ancak tf2'de yeni mmorpg'lere benzeterek büyük oranda bir class balansı koydular. zırhı kaldırdılar mesela oyundan, soldier ve hwguy'ın oldukça dayanıklı olmasını sağlayan bir unsurdu. soldierın çifteli tüfeğini almışlar tekli tüfek vermişler, scouta tekli yerine çifteli tüfek vermişler. scoutlar çok rahat bir şekilde soldier öldürebiliyor bu sayede. critical atıyorsun bir de sürekli, hwguyları bile alıyorsun. engineerin çok zor diktiği sentry'ler güçsüzleştirilmiş bir de üstüne spy'a tek tuşla sentry'i patlatma imkanı verilmiş. patlamasın diye engineer sg'nin başında hiç kıpırdamadan durmak zorunda. etrafında spy durmasın diye bir de pyro dikmek lazım. spy meselesi var, adamlar invisible olabiliyor, üstelik tamamen görünmez hale geliyor. fortress forever'da da var invis olayı ama birazcık yanılsama efekti var, paranoyak bir oyuncu farkedebiliyor onu. bombalar kaldırıldı tf2'de, oyundaki eksiklerden biri.

en kötü hadise de çabuk ölmeye karşılık çok geç respawn olma olayı koymuş olmaları. nerdeyse bir dakika bekliyorsun respawn olmak için. bu yüzden tf2 oynayacağım zamanlar muhakkak kısa respawn süreli serverları kullanıyorum, yoksa oyun eziyet gibi bir hal alıyor.

oyunun hep kötü yanlarını söyledim de, beğendiğim unsurları da var elbette.
snipera yapılan değişiklikler çok hoşuma gitti. en çok sniper classında tfc'ye sadık kaldıklarını düşünüyorum, ayrıca tf2 için adamı güçlendirmişler.
engineerın dispenseri eskiden rakibi tespit edip patlatmak için kullanılırdı, şimdi oyuncular için can ve ammo tazeleme yeri haline geldi.
pyro oynaması da zevkli, yakından rakiplere dalarak cayır cayır yakıyorsun.

adamlar tf2'yi nasıl popüler tutacaklarını da bildiler. sürekli yeni güncelleme, yeni harita, yeni item, yeni video, yeni class özelliği eklediler. xbox ve ps3'e de yapmışlardı oyunu, o da popülerliğini arttırdı.

tf2 tfc'ye göre çok daha popüler mi, evet.
ama "daha iyi, daha önde" demek için hiç tfc oynamamış olmak gerekiyor.
tfc oynanmışsa bile en fazla 1 saat oynamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Fps sevipte tf2 alınmaz mı ya :P. Pek fps seven birisi olmadığım halde oyunu severek oynuyorum.

Türk serverları bazen sıkıcı olabiliyor. Tek bir yere iyi oynayan doluştumu, oyunun hiç bir tadı olmuyor.
Gerçi şuanki hali biraz daha iyi sanırım. Eskiden "karşıda 3 tane medic var" diyip, karşı takıma geçmeye çalışanları görmüştük :p. Neyseki millet sınıflardan hevesini aldıda artık, eksik olan sınıflara geçip oynayanlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...