Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

Özellikle spylık ve azıcıkta din işin süsü gibi kalıyor gerçi. Dini kazanma koşulu getirseler, inq. birimine gerekli yerlerde biraz nerf yapsalar(mesela karşı dine inananları bir anda yokettiği gibi bu yokolmayı nüfusa eksi olarak yatsıtsalar falan) din mükemmel olacak.

Ama spylık çok sade bir olay bence. Rönesanstan sonra çıkıyor ilk spylar. Endüstri çağında zaten şehir devletlerine verecek parayı bulma sıkıntısı çekmiyorsunuz kesinlikle. Spyları şehir devletlerine yollamak belki multide bir anlam kazanıyordur. Ama şu an AI'ye karşı hiç işime yaramıyor. Aynı şekilde bilim üzerinden gelişen bir civseniz o spyın başkentte durup düşman spyları durduracağını ummaktan başka bir kullanışı olmuyor.

Eski oyunlarda spyları şehirlere göreve yollama vardı. Sularını zehirleme vs. gibi. Bu yeni civ'de şehrin sağlık vb. parametrelerini kaldırdıkları için koyamadılar sanırım onları. O görevler en azından aktif bir iş yaptığın hissiyatını uyandırıyordu.

Yine de severek oynuyorum. Ayrıca bir dawn of the bilmemne world tadında devasa overhaul modu bekliyorum inatla. Uzay çağına mechler falan bekliyorum :/
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda şu anda eksik olan bi pollution var, civ4te bi şekilde kontrol altına alman gereken bir mekanikti yine. Bide sabotaj yok espionage fazla sade. Su kaynağını zehirleme vs. food üzerinden yapılabilecek hareketler, bunun yanında şehirlerde capture sonrası revolt ya da occupiedmış gibi unhappiness verme vs. mekanikler baya stratejik derinlik katabilirdi. Kim nereye saldırmayı düşünüyor ve tech. steal güzel ama yetersiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Parayi verip alicaksan cok iyi, patchle cok guzel duzeltiyor adamlar ilk ciktigi haliyle alakasi yok, asiri kotu ve brokendi ilk ciktiginda

vala elimde tf2 tradelerden gecen keyler var deniyorum trade yapmak isteyenlerle

Game of the year edition var genelde. içinde hangi dlcler var anlayamadım steam sayfasında
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

civ5, civ4 ten her eşit adımda kat kat daha üstün

civ4 agirlikta bir imparatorluk kurma oyunu.
civ5 agirlikta uniteleri yerlestirme, savas stratejisi.

benim bakis acima gore civ5 rezalet bi oyun civ4 e gore, cok basit.

tek basina dusundugunde civ 5 guzel mi ? son exp den sonra kesinlikle eglenceli, 1-2 haftami yedi. Ama bir civ4 rise of mankind ile fersah fersah farki var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahah AI cok eglendiriyor beni gene deityde, aralardan ormanlardan baskentimin arkasina yiginla birim sokusturmus cinliler, friendlyiz, negatif bisi yok diye cok aldirmiyordum, "arkadasinmis gibi davranip seni kandirmam etik olmasada bu dunyada ikimize birden yer yok" diyip daldi, tam geri puskurttum baskentine dogru yuruyorum bu defada sam amca "artik yeter, dunyayi ben ele geciricem" diye daldi, pesinden nobunaga da declare war atti, bu defa gittim napolyonla budicayla anlastim, obur kitadan suluman gidip napolyona savas acti, isabellada sulumana savas acti

Ronesansda birinci dunya savasi cikti direk, karman corman oldu oyun lol bu saatten sonra hayatta toparliyamicam sanirim ehuehu
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...