Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stronghold Kingdoms

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

hakkaten iki günde olacak iş değil, ben de yeoman 3rd grade'im ama daha yeni başladım ordu/kale tech'lerine. taş yetmiyor mübarek. bir de boşa giden rp'ler var tabii.

MATAMATİİİİİİİİİİİİİİİKK

respec yok mu lol, yarı parasını verelim respecleyelim. bazı konularda resmen bilgi yokken çok kazık yani saplanıp kalmak. deneme-yanılma ile görülüyor tonla şey.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bence matematiğe çok yatırım yapmayın ben pişman olduğum matematiğe yatırım yaptığıma. zaten ilerde research pointler yavaş geliyor. matematik kasmazsan rsearch 6-8 saatte falan geliyor kasarsan 2-3 saatte geliyor ama pek bi farkı olmuyor. ben research zamanlarının artışına bakarak ilerde herhalde tek research beş gün falan sürcek diyerek yatırdım ama öyle olmuyormuş
Sosyal ağlarda paylaş

Yıkılayacak kale nasıl oluyor. Bende oyle set set oluşturmayı düşünüyordum kalemi. Ornek resim felan verebilirmisiniz ?

2 günlük koruma süresince, sonrasında ne oldugunu bilmediğimiz için devamlı köylü arttırdık. 60-70 köylüyle gayet güzel vergi alıyorduk. Korumadan çıkınca hava debuffları ile birlikte tamamen yanlış yolda oldugumuzu anladık. Şu anda tıkandık. Odun taş gelirlerimiz iyi fakat vergi alamıyoruz. Vergiyi arttırınca köylü kaçıyo yemeğe abanınca yemek yetmiyo felan. Ale desen gelişim olmaksızın anlam ifade etmiyor. Korumadan çıkınca şu yöne ilerlemelisiniz şeklinde tavsiye verebilecek olan ?
Sosyal ağlarda paylaş

Aranizda beni vassal olarak kabul edebilecek biri var mi? Su anki rankim bondsman.

NeroWarden said:

Yıkılayacak kale nasıl oluyor. Bende oyle set set oluşturmayı düşünüyordum kalemi. Ornek resim felan verebilirmisiniz ?

Her sato yikilabilir elbette. Bir satonun gucu genel olarak okcu ve kule sayisina bagli. Ama bir koyden cikabilecek ordunun population limiti merchant, scout vs. de dahil olarak 500 oldugu icin savunmaya ne kadar cok asker koyarsan saldiri gucun de o kadar az oluyor.

Tavsiyem baslangicta fazla asker ve kule yapilamayacagi icin merkezi korumak. Ama ileri asamalarda duvarlari beyaz cizgiye kadar dayandirmak lazim.

Sally forth researchu de cok onemli. Bu sekilde saldiran sovalyeler icin bir para odenmiyor ve population limite dahil degiller. Parishde yapilan engineers guild, ballista tower gibi upgradeler da cok yararli.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaş yağmur mu yağıyor nuh tufanı mı kopuyor belli değil. -30 happiness ile sanırsın katrina vurdu köyü. bu ne yahu.

komutan bana öm ile yolla nicki, başka komutan var ama o freeman. vassal olayını yaparız.

hmm tekrar baktım da sensin sanırım, in-game mail atıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

soru:

ikinci köy kurduğumuzda buradan gelen honor da ilk köyümüzden gelene eklenir mi? herhalde ekleniyordur ama emin olmak istedim.

oyun için chat'ten sormak istemiyorum, çocuk arayan pedo gibi acemi köy sahibi arayan kurtlar vardır kesin. geçen gün "selam naber"leştiğim komşu parish'in steward'ını kapı dışarı etti süpergücün biri, tırstım lol.
Sosyal ağlarda paylaş

max kaç tane scout olması iyidir? ben 4 tane kullanıyorum 1200 loot ediyorlar toplamda. 500 puandan 40 gidiyor çok değil gibi. aldeman oldum zaten, yan komşum npc saldırılarından yokoldu gibi baştan kuruyor kasabayı.

kaleyide az geliştirdim inşaata başladık bile! ahaha!1

http://img411.imageshack.us/img411/977/washingtonkalesi.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

bu gece 1 gibi bitcek fırtına, ondan sorada sis falan çıkar 2 gün kesin :p

researchlede kararsız kaldım şimdi levelların arasıda açıldı 10k x6 honor lazım gerçi dün 15k yapmışım sdf bide domuz işine girdim 4 çiftlik yaptım ama malzeme ihtiyacı hayvan (domuz?) gibi arttı 9k odun istiyor şimdi tek domuz çiftliği için lol benim depolar 8.4k alıyor zaten, researchide var düşürmek için ama 1 tane yapınca gene yükselcek nası yapıcaz çözemedim
Sosyal ağlarda paylaş

of yani oyunun wiki'sini filan da hatmettim ama ciddi yetersiz açıklama konusunda. parish'teki peasant'ları pikemen ile değiştirmek istedim, peasant'ları köye yolladım. pikemen'leri de parish'e. TONLA pikemen yokoldu.
http://johngushue.typepad.com/photos/uncategorized/2007/10/28/captain_haddock.gif
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr said:

edik; madem steward oldun; capitalda asker uretmek icin once ilgili binayi yapman lazim, dolayisiyla bir ure bayrak biriktirmek zor. kolay yolu su ki; her capital uretebildigi askerden bagimsiz larak reinforcement troop kabul edebilir. yani kapat capital kalesini basitce, yolla kendi okcularindan bir 50 tane, yerlestir duvarlara, o epey engeller milleti zaten sen capitali adam edene kadar. yalniz capitala yolladigin reinforcementi geri alamazsin diger koyler gibi; capitalin askeri olur onlar.

yapiyoruz aciklama ama okumuyorsun ki =P

kaybolmaz onlar, parish capital army tabinden gorebilirsin, capital kalesine yerlestirebilirsin ama geri alamazsin
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

max kaç tane scout olması iyidir? ben 4 tane kullanıyorum 1200 loot ediyorlar toplamda. 500 puandan 40 gidiyor çok değil gibi. aldeman oldum zaten, yan komşum npc saldırılarından yokoldu gibi baştan kuruyor kasabayı.

kaleyide az geliştirdim inşaata başladık bile! ahaha!1

http://img411.imageshack.us/img411/977/washingtonkalesi.jpg

abi o 4lü kulelerden çok yapma mümkün olduğunca büyük olan kuleleri yap onların defansları çok daha fazla
Sosyal ağlarda paylaş

hmm ok, sildim zate onları tamamlanmadan kafamdaki dizaynı oturttum baya şimdi uyguluyorum zaten taş çok

hatta gece yatmadan 2,5k taş isteyen kulelerden koyuyorum 2-3 tane böylece depolar dolup boşa gitmiyor taşlar gece :p sabah fazla kısmı satıp kuleleri de iptal diyorum alıyorum taşlarımı geri D:
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr said:

kaybolmaz onlar, parish capital army tabinden gorebilirsin, capital kalesine yerlestirebilirsin ama geri alamazsin

yok işte capital ordusu doluydu, uçtular. :(

açıklamayı okudum da o şekilde yollayabildiğimi görünce oluyor sandım. reinforcement sayıp gene tutuyormuş bünyesinde. bürokrasiye verdiğimiz kaybı gerçek muharebede vermedik, kederliyiz. :(

taziye mektupları yazıyorum şimdi ailelerine:

"oğlunuz barakalar dolu olduğundan sokakta kalıp şehit olmuştur"
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi olaya yeni girdim. Parish'imde çok aktif olan 4 oyuncu var ve millet baya iyi kasıyolar.

Birisi beni vassal yaptı ve asker gönderdi, ama hiç nerde olduklarını göremedim. Parish nasıl bişey bide kendi guildimden gibi bişeymi ? bütün parishler birbirleriyle rekabet içinde ve en güçlü olanlar da her bölgenin şerifliğini falan mı alıyolar ? kral sıfatı alınabiliyomu bir kişi tarafından ? bide londra gibi npc şehirleri var buralar ele geçirilebiliyomu.

oyun baya ilgimi çekti de bu sorulardan ne kadar çoğunu cevaplarsanız o kadar saolun
Sosyal ağlarda paylaş

onların cevapları önceki sayfalarda var aslında baya detaylı :)

bide, gene level atlamışım.. bu inşaat sürelerini/fiyatlarını azaltan researchlere yatırım yapmak ne kadar mantıklı? ilerde
"üzgünüz reseach pointleriniz bitmiştir, hayırlı olsun!" derse dizimizi döver miyiz?

defans/ticaret gidiyorum ben hep. adam gibi sayısal bilgi olmadığı için emin olamıyor insan bazı yerlerde.

bide siz goldla research puanı alıyor musunuz?
bide bide şu religion/justice kısmına gitmeyi düşünmüyorum hiç,halkım elmayla yeterince mutlu kafaları karıştırmaya gerek yok, milyon tane reseach var o tarafta.
Sosyal ağlarda paylaş

norak insaat suresini salla da, costu dusureni alman gerekebilir ileride, ama kanimca erkendir sana daha. ben baronken falan baslamistim herhalde ona. zaten gun gelecek bir bina butun hammadde stogunu eritecek, o zaman da 26 saatte mi bitiyor o insaat, 2 saatte mi pek bakmayacaksin yenisine hammadde olmadigi icin

kucuk kuleleri de dis perde icin dusun, yani en dis beyaz cizgiye yapisik bir sira lookout towerin olsun. oralara hem large great falan koymak kasar, hm de zaten bir tile arayla koydugun lookout toerlar daha cok isine yarar, ama beyaz cizgiye yapisik olsun o sira. okcu koyma onlara, okcular dedigim gibi icteki great towerlarda olsun, ama en dis lookout tower perdesi dusmanin girmesini cok ama cok yavaslatir ai kuleye saldirmadigi icin

edik; bi de goldla research puani al tabii, alabildigin surece al. gold yogun savas donemleri haricinde bir ise yaramaz zaten. birde asla orta diuzeyde tutmayin vergiyi, heme ki ek koy almaya basladiktan sonra. soyle dusun; bribe bonusu her zaman vergi penaltysinden daha yuksek. yani bir koyde max bribe, digerinde max vergi yaparsan, her zaman karli cikarsin koyler ayni olsa bile. max bribe yaptigin koye de churcudur efendim statuesudur, gardenidir gibi multiolierlari basarsin, onlar max bribedan gelen happinessla carpilir, hem hayvan gibi honour gelir hem diger koyden aldigin max vergi zaten o koyun bribeiuni karsilayip cebine de para birakiyor olur. tek koyun varsa da mesela gece sabaha kadar full vergi bas, sabah kalkinca full bribe + asker pompalama, nufus dolunca yine max vergi vs...
Sosyal ağlarda paylaş

ok öyle yapim,

zaten az sora level atlıcam gene lol aldermanın 3. barı dolcak, enemy camp var saldırcak yakında, henüz kullanmadığım 2 puanım da var reseachte.

para şu an sorun deil 10k gold var :p depolar dolu, alayım bari bikaç point evet.

tax rate i minimum a çekip 3-4 saat bırakıyorum ben honor geliyor ordan giden azcık para problem deil,
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...