Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Amazing Spider-Man (2012)

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Neden şu örümcek adamı oynayacak olan eleman'ı role yakışacak kişiden değil,gidip saçma salak oyunculardan seçiyorlar anlamış değilim.Yeter yahu.Örümcek Adam benim bildiğim en ünlü kahramandır.Çocukluğumuzun kahramanıdır ayrıca.X menlere falanda hastaydık ama örümcek adamın çizgi filmlerini izlemek ayrı bir keyif verirdi.

KATLETMEYİN ARTIK Spider Man'i sizi lanet olasıca yönetmenler!
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

bok gibi olmuş diyo:
http://www.escapistmagazine.com/videos/view/escape-to-the-movies/5995-The-Amazing-Spider-Man

ama ne olursa olsun sam raimi'nin örümcek adamlarından daha iyidir, özellikle 3...

öff ne gereksiz aşağılamış filmi öyle. O kadar da kötü olucağını sanmıyorum filmin. Başka yerlerdeki reviewlarda o kadar kötü değil zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

benim anlamadığım da bu paticik nasıl bir revizyona uğradıysa herkes; ingiliz aristokrasisinin bir parçasıymış edalarıyla, elde beyaz eldivenler porselen çay fincanları bi oraya saldırıyor bir buraya saldırıyor?? acımadan kötülüyor sürekli..

hakkaten aramızda bi film prodüktörü ne biliyim bi yönetmen falan varsa görsel efekt uzmanı falan varsa yada senarist ozaman ben haksız olmaya razıyım sıkıntı olmaz ama "yan bakkalın sahibiyle kasabın et kavgası gibi tavırlarda" saldırmayın yapılana. o kötüydü bu rezildi, çok berbattı hakimiyetsiz bir film olmamış bla bla. vay anasını! paticik bu sene film sektörünün nabzını skip attı arkadaş o denli muhteşemiz forum olarak toz kondurmuyoruz. dağılın lan!

filmi beğendiğim anlamına gelmez yukarıda yazdıklarım ama o kadarda basit değildir herhalde bu işi yapmak.
Sosyal ağlarda paylaş

pontipati said:

üçlemenin nasıl olmasını beklerdin ? kötü karakter açından falan ?

öncelikle karakterlerden birinin örümcek adam olmasını veya peter parker olmasını beklerdim. sorna kötülere geceriz.

hanı zaten gerekmiyo eleştirmek için etmek utmak içinde, konu örümcek adamsa o üclemede calısan herkezden daha cok söz hakkım vardır benım. bir coğıunuzunda vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

amerika'dan özel t-shirt getirttim benim hatuna bu filmde giymek için, fos çıkarsa yakarım bu filmi.

Hahahahah

Film kötü değil, arada 1-2 beğenmeyen çıkıyor, genel olarak önce ki üçlemeden daha iyi deniliyor. Tobey'den daha iyi olacağı kesin zaten. Hiç ısınamamıştım adama.

Bu herif daha geçen seneki comic-con'da milletin kalplerini kazanmıştı. Herkesin yorumuda genel olarak "oyuncular, karakterler cuk oturmuş"...

Ben bunu beğeneceğimi düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece cinecity geceyarısı özel gösterimine gittim. Film ilk 3 filme oranla çok daha iyiydi. Spiderman olması gerektiği ruhu bulmuş. Ancak Lizard biraz zayıf kalmış gibi geldi bana. Bi de alışmışız sanki, birden çok villain görmeye. Son kısım bana biraz zayıf geldi.

Cinecity de sağolsun orijinal altyazı diye gittiğimiz filmi dublaj oynattılar. Credits de bitmeden kestiler. Post creditsi izleyemedik.

Post credits scene spoiler!!!

Sağolsun sinema credits bitmeden kestiği için göremedik ama youtubedan izledim. Dr. Connors ile konuşan kişi büyük ihtimalle 2. filmdeki kötü olacak. Ama kim? Bana Morbius olabilir gibi geldi.

Sosyal ağlarda paylaş

Eski Raimi filmlerinden iyiydi ama bir avengers yada bir dark knigt değil.

Web Swinging sahneleri, çoğu aksiyon sahnesi, 3D, Stan Lee cameosu başarılıydı. Birde Emma Stone öyle böyle değil.

Öte yandan Peter'ın devamlı böyle awkward, depresif takılması baydı bir yerden sonra. Lizard'da meh bir villiandı. Birde 2. filme olay bırakalım diye gereksiz kasmışlar, çok fazla kaldı öyle. Peter'ın yaptığı çoğu espri'de komik değildi o kadar.

Uncle Ben ölürken Great Power, Great responsibility demedi. Olmamış o. Böle sadece intikam almak istedği için spider man oldu gibi olmuş. Pekde heroic değil :D

Birde New York'un isimsiz kahramanları vinç operatörleriymiş aslında. Çok gereksiz bir sahneydi. Binalara ata ata gitseydi işte, gereksiz olmuş öle organize vinççiler.

Peter'ın kostümü yapışıda çok yalandı. 2 dikiş attı çat diye spandex desenli kostüm çıktı ortaya asdfas

Credits sonrasında çıkan herif te Norman Osborn'du bence.

Sonuçta beklediğim kadar kötü çıkmadı ama yinede çok da iyi değildi. Spider Man hikayesinde gereksiz değişiklikler yapmışlar hep, rahatsız etti öyle.

Keşke Sony hakları kaybetseydi de, Marvel çekseydi filmi.
Sosyal ağlarda paylaş

Trailer'larda olup da filmde olmayan, yada filmden çıkarılan bir sürü sahne ve diyalog varmış.

Çıkarılmış sahneler

http://images.4chan.org/tv/src/1341601178429.jpg

http://images.4chan.org/tv/src/1341601129626.jpg

>Particular lines.

"Hey, Parker! Wanna play football?"/"Too dangerous".
"Tell us a little bit about yourself, Mr. Parker."
"My dad has 500 officers looking for you"/"500? That seems a bit excessive."
"Ready to play God?"
"If you want the truth about your parents, Peter, come and get it."
"Do you think what happened to you was an accident? Do you have any idea what you really are?
"You are part of a bigger plan."

>Connors family. Annie Parisse was cast as Martha Connors, and Miles Elliot was cast as Billy Connors.

>Midtown High School students. Kelsey Chow was cast Sally Avril, a popular cheerlader who becomes interested in Peter after he displays new confidence (She is credited as "Hot Girl" in the credits) and Hannah Marks as Missy Kallenback, another student who has a crush on Peter. There was also supposedly a character named "Tim", Peter's best friend.

>The full-lenght POV scene of Spider-Man's swing.

Alternative version of Peter giving Connors the solution for the Decay Rate Algorithm (He writes it on a blackboard in Connors' home office). In the movie, Peter gives it to Connors on a napkin.

>Peter's "first" date with Gwen, where they have lunch together in school.

>Peter using his cellphone to take pictures of OsCorp before infiltrating the building.

>Peter walking around in the docks at sunset.

>Peter's encounter with the intimidating doorman.

>Peter taking Gwen for a swing after she finds out he's Spider-Man.

>Peter following Dr. Connors after he sees the scales on his neck. He's atop a fire escape, and watches as a twitchy Connors walks into an alley and disappears. He goes in and finds out Connors is hiding in the sewers.

>Peter finding material he later uses to create the webshooters in his father's briefcase.

>Peter training his powers by skateboarding through busy traffic, jumping on top of moving cars and back into the skateboard without breaking a stride.

>The two monologues from the trailers (I don't know if it was supposed to be in the movie).

"We all have secrets. The ones that we keep, and the ones that are kept from us."

"This life is not an easy one. I've made enemies. Powerful enemies. Put those I love in danger. But the one thing has has haunted me my entire life is finding out the truth about my parents."

>Alternative version of the Lizard attacking Midtown High School, where he corners two schoolgirls in the bathroom and licks one of them. It's later implied he ate them both (Early footage, as evidenced by the Lizard being rendered with a snout. Probably never intented to be in the movie, but it exists).

>Extended version of the fight between Spider-Man and the Lizard in Midtown High School. At one point, they fight in the cafeteria, where Peter tries to appeal to Dr. Connors, saying "Dr. Connors, this isn't you! Stop this". At this point, Peter's mask is clawed off of his face.

>More on the mutated SWAT team at OsCorp Tower.

And the biggest cut.

>Peter returns to Dr. Connors' underground laboratory, where Dr. Ratha appears and shoots Connors. Peter overpowers him, and Ratha reveals he knew who Peter was from the beginning and lured him into the chamber to be bitten by the genetically modified spider. Dr Ratha deactivated the security and left the door open. Connors then springs awaken, turns into the Lizard and kills Ratha, who dies in Peter's arms. Connors/Lizard taunts Peter about Ratha's revelation and escapes.

Belki ilered Extended edition yada Directors cut filan çıkarırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...