Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Necro said:

Bu kindleı alıp çatır çutur pcden pdfleri atıp okuyabiliyor muyum?Yoksa paşa paşa para ödemem mi gerekiyor?Bir de web-browser falan nasıl?

Catir cutur okuyosun.hersey okunuyo genel olarak, ben calibre denen programa bir klasor farkli formatlarda kitap attim ; kindle i laptopa bagladim "alete gonder" dedim uygun formatlara cevirip edip atti 3-4 dakkada 45 kitabi.

Browserda da gmaile falan giriyorum ben cok ayrintili kurcalamadim telefondan bakiyorum diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Darqainu said:

Necro said:

Bu kindleı alıp çatır çutur pcden pdfleri atıp okuyabiliyor muyum?Yoksa paşa paşa para ödemem mi gerekiyor?Bir de web-browser falan nasıl?

Catir cutur okuyosun.hersey okunuyo genel olarak, ben calibre denen programa bir klasor farkli formatlarda kitap attim ; kindle i laptopa bagladim "alete gonder" dedim uygun formatlara cevirip edip atti 3-4 dakkada 45 kitabi.

Browserda da gmaile falan giriyorum ben cok ayrintili kurcalamadim telefondan bakiyorum diye.

bu arada herhangi bir tabletle okuma süresini karşılaştırsak çok fark var değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Okuma süresi derken pil süresini soruyorsan 2 gün ile bir ay arasındaki fark. İlk Nook en fazla pil harcayan (altındaki küçük LCD ekrandan ama çok işime yarıyor o ekran, sırf o nedenle yenisine geçmek konusunda tereddütlüyüm) 10 gün kadar gidiyor.

Eğer ne kadar süre okunabiliyor dersen, gözün ve başın ağrıyana kadar okursun LCD'yi, eInk'i normal kitabı ne kadar okuyabiliyorsan o kadar okursun.
Sosyal ağlarda paylaş

pontipati said:

Darqainu said:

Necro said:

bu arada herhangi bir tabletle okuma süresini karşılaştırsak çok fark var değil mi?

Benim kindle`in sarji bir ay rahat gidiyor , wifi'yi gunde 1 saat ya kullaniyorum ya kullanmiyorum mailler disinda. Kitaplari da pcden atiyorum genelde.

Amazonun sitesinde falan sanirim yada ebayde insanlar sayfalarca kindle`in sayfasinda yorumlar yazmis iste benim nook'um vardi ona gore soyle boyle diye baya ayrintili yorumlamislar oralari da okuyabilirsin direk
Sosyal ağlarda paylaş

Tercih yapmak gerekirse nook mu kindle mı?Aslında bir de aklımda samsung galaxy tab wifi var ama şarjı 1-2 günden fazla gitmez herhalde?Ben kütüphanede ders çalışırken bu aletlerden girip wiki falan da okuyayabileyim,araştırma yapabileyim istiyorum laptop tasimamak için.Mümkün mü bu?
Sosyal ağlarda paylaş

Galaxy gözlerini yorar, ders kitabı okumak istiyorsan kindle dx alacaksın.

Bende kindle var, PDF vs. çok güzel açıyor ama bazı grafikleri sıkıntılı açıyor mesela, bir de ekranı küçük olduğundan o da sıkıntı yaratıyor, ben makale okurken sürekli sayfa değiştirmekten daralıyorum bazen, ayrıca uzun formülleri takip etmesi falan da zorlaşıyor.

Alt çizme var kindle'da bu arada, hatta altını çizdiğin satırları katalogluyor, sadece altını çizdiğin yerleri okuyabiliyorsun nereyi çizmiştim diye aramadan.
Sosyal ağlarda paylaş

İçinde otomatik olarak ingilizce --> ingilizce sözlükle geliyor, ben başka bir şey denemedim, ama şöyle söyliyim; hayatımdaki en iyi sözlük tecrübesini kindle'da yaşadım.

Anlamını bilmediğin kelimenin üzerine geliyorsun, altta küçük bir bar açılıyor sözlük anlamını görüyorsun, yetmezse enter'a basarak direk sözlük sayfasına gidiyorsun, back tuşuyla da okuduğun sayfaya geri dönebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Galaxy gözlerini yorar, ders kitabı okumak istiyorsan kindle dx alacaksın.

Bende kindle var, PDF vs. çok güzel açıyor ama bazı grafikleri sıkıntılı açıyor mesela, bir de ekranı küçük olduğundan o da sıkıntı yaratıyor, ben makale okurken sürekli sayfa değiştirmekten daralıyorum bazen, ayrıca uzun formülleri takip etmesi falan da zorlaşıyor.

Alt çizme var kindle'da bu arada, hatta altını çizdiğin satırları katalogluyor, sadece altını çizdiğin yerleri okuyabiliyorsun nereyi çizmiştim diye aramadan.

Ben ebayden amazonun deri kilifini aldim kenarindan girip cikabilen cubuk seklinde bi isigi var kindle'dan enerjisini alan gayet guzel bir kilif ama muadili ve ayni isi goren daha ucuz seyler de vardir gayet.

Bunun disinda yukardaki soruya cevap olarak : wiki falan rahat rahat okursun , wifi ben de cok sarj goturmedi 3g'nin performansini bilemicem. Zaten ekranin article modu falan var ona gecip okursun hatta wikiyi rahatca.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...