Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Abi hala karar veremiyorum.Şimdi kitap okurken kelimeyi bilmiyorsam kindleda imlec ile üstüne gitmem gerekiyor lakin nookda dokunabiliyorum değil mi?Kindle varken otobüsde falan ne bileyim bir şey okudum aklıma takıldı ücretsiz 3g ile çatırt diye wikiden girip bakabiliyorum ama nookda böyle bir olay yok değil mi?Nook 240 lira kindle 3g 390 lira su an sahibindende falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yeni Nook dokunmatik, eski, iki ekranlı Nook'un sadece alttaki LCD ekranı dokunmatik. Türkiye satılan Nook'ların neredeyse hepsi eskisinden.

Eğer korsan okurum diyorsan Kindle al zaten. Eğer ben korsan okumam diyorsan Nook al. Kriterin bu olsun bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Necro said:

Abi hala karar veremiyorum.Şimdi kitap okurken kelimeyi bilmiyorsam kindleda imlec ile üstüne gitmem gerekiyor lakin nookda dokunabiliyorum değil mi?Kindle varken otobüsde falan ne bileyim bir şey okudum aklıma takıldı ücretsiz 3g ile çatırt diye wikiden girip bakabiliyorum ama nookda böyle bir olay yok değil mi?Nook 240 lira kindle 3g 390 lira su an sahibindende falan.

şu 240 liralık olan nook. allasen bana link falan atar mısın bir bakayım. gerge'nin söylediği gibi manga okunuyorsa falan ben ona bir bakayım ya 240 iyiymiş ya dfkh
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Evet, ben de onu kullanıyorum zaten. Manga da okuyorum. Pil en az giden eInk cihazı kendisi ama. Haftada bir sarj ettiğim oluyor çok kullandığımda. LCD ekran yüzünden kendi kendine stand-by'da dururken bile pil harcıyor. Ama dediğim gibi, desteklediği dükkanlar yüzünden piyasada daha iyisi olduğunu düşünmüyorum yeni Nook dışında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ama kitap almayacaksanız Kindle 3G alın bence. Alet çalıştığı sürece bedava internet. Sadece İngiltere'nin ePub satan dükkanlarında olan ve ne Amazon'da ne de B&N'de olmayan bir sürü kitap almış olmasam geçerdim de. Amazon ve B&N aynı gibi, B&N dergi açısından daha iyi ama onlar Nook Color için. Satın alacaksanız kitaplarınızı Nook dememin nedeni de anlaşılmıştır zaten. İngiltere2de böyle bir kitapçı var: http://www.waterstones.com/waterstonesweb/browse/ebooks/4294964587/?nav=Top&linkid=eBooks çok iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Necro said:

Kindle 3g almayı kafaya koydum lakin simdi sıkıntı sponsorlu mu sponsorsuz mu almak.70 lira oynuyor.yorumlara baktım rahatsız etmiyor demişler gerçe?

Rahatsiz etmiyor sponsorlu var bende. kitap okurken reklam yok zaten ana ekranda kitaplarini gezerken altta ufak bi alan reklam bi de kullanmazken stand by'da reklam cikiyor okadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sponsorlu alın Kindle 3 alacaksanız, emin olun değmez o aradaki 70 lirayı vermeye.

Ben de sponsorlu istemiştim GG'den adamlar sponsorsuz yollamış yanlışlıkla sonra baktım reklamların çıktığı ekranlardan birisi stand-by ekranı diyor diğeri de ana menü, zaten stand-by'dayken bir zararı yok, ana menüyü de haftada yeni bir kitaba başlarken falan açıyorum.

Şarjı çok kullanırsam 15 gün falan gidiyor, (90 saat civarı sanırım) bir süredir koştururken sadece yolda kitap okuma fırsatım olmuştu ve 40 gün falan şarj etmemişim aleti, geçen bataryası bitince şaşırdım hatta "lan bunu şarj ediyorduk di mi" gibisinden asd
Sosyal ağlarda paylaş

Necro said:

Bu arada kindle'a sözlük falan yükleniyormuş.O dediğim almanca olayı falan mümkünmüş yani.Satın almak gerekiyor galiba.

Alman kindle account açtım ben. İngilizce, Amerikanca Oxford'un ve Almanca Duden'in sözlükleri ücretsiz olarak geldi.

İngilizce sözlüklerden hangisinin default olmasını istediğini ayarlıyorsun. Onun dışında kitap okurken bir sözcüğün başına geldiğin zaman İngilizce'yse İngilizce sözlükte, Almanca'ysa Almanca sözlükte arıyor ve aynı dilden sözcüğün açıklamasını veriyor falan. Son derece işlevli.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Eğer korsan okurum diyorsan Kindle al zaten. Eğer ben korsan okumam diyorsan Nook al. Kriterin bu olsun bence.

Bende All-New Nook var. Nook ile ABD dışından kitap satın alamıyorsunuz. Ben kredi kartı bilgilerimi girmediğim için ücretsiz kitapları bile indirmenize izin vermiyor. Yalnızca "sample" kitapları wireless üzerinden indirip bakabiliyorsunuz.

Ayrıca korsan Nook'da niye okunmasın? EPub formatını destekliyor, ki iPhone'un falan native olarak desteklediği bir format bu. PDF de açıyor. Ben şahsen şu anda A Game of Thrones'u okuyorum korsan olarak.

İhtiyaç duyulursa ufak bir inceleme yazısı yapabilirim, veya sorularınızı yanıtlayabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Nook'da ABD dışından kitap almak çok kolay, hep alıyorum be; ayrıca ePub olduğu için Amazon dışındaki her dükkandan kitap almak da çok kolay.

Kindle korsan için daha iyi çünkü pili daha çok gidiyor ve ücretsiz interneti var. Daha çok şey veriyor yani. Yoksa ben de Nook kullanıyorum, tüm kitaplarımı da satın alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Özellikle vurgulamışlardı FAQ kısmında, Amerika dışından satın alamazsınız diye. Ekstra bir şeyler yapıyor musun?

Ayrıca All-New Nook'un pil ömrü Kindle'a göre daha uzun. Ama seninki sadece alt tarafı dokunmatik olan Nook sanırım.

All-New Nook Battery Life

With up to two months on a single charge, the All-New NOOK has the longest-battery life in the industry and superior battery performance to Kindle 3. In our side-by-side tests, under the exact same conditions, continuous use of the device resulted in more than two times Kindle’s battery life. While reading at one page a minute, the All-New NOOK battery lasts for 150 hours where the Kindle battery, using the same page-turn rate, lasts for only 56 hours (both with Wi-Fi off). We’ve also done a continuous page turn test and at one page turn per second, the All-New NOOK offers more than 25,000 continuous page turns on a single charge.

-Jamie Iannone, President of Barnes & Noble Digital Products

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...