Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blade and Soul

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Benim yorumları baz alacağım ilk yer mmorpg.comdur. Ordaki yorumlar genelde tutarlı çıkıyor. Girip bakabilirsiniz iki oyununda hype meterlarına yorumlarına vs.
O dediğin yok uzak doğuda tutan oyun burada tutmaz olayıda artık çok eskide kaldı yapma abi ya. Öyle bi karşılaştırma yapacaksak Blade&Soul 10 kat daha iyi bir storye, mükemmel questlere sahip belli bir end game pvesi olan 1v1 arena üzerine kurulu competitive ve çok dengeli pvpye sahip bir oyunken Black Desert yoğun grind içeren, batıda uzak doğuya göre çok daha az talep gören konsol combatına sahip, belli bir end game pvesi olmayan open world zerg mantığında pvp sistemine sahip bir oyun. Şimdi batıda tutan oyunları bir geçir gözünün önünden hangisinin şansı daha fazla söyle bana lütfen.
Dün Doc'un streamini izledim, ki o adam Archeagei bile beğenip oynamış bir insan, adamın hayal kırıklığı gözlerinden okunuyordu ki baya izleyenlerle bile tartıştı oyunun kötü olduğu konusunda. Ki hani bi hater olarak da yazmıyorum bunları.
Black Desert konusundaki yorumlarım şu ana kadar çok çok olumluydu ancak bu iki oyunu karşılaştırırsam Blade&Soul çok daha öne çıkıyor kalitesiyle malesef. İnşallah beni yanıltırda bende oynarım.
Sosyal ağlarda paylaş

blade and soul ne kadar güzel bir oyun olursa olsun o iğrenç optimizasyonla oynamak imkansız. 6 kişilik dungeona girince bile hayvan gibi makine kasılıyor. Sırf bu yüzden bırakıp black deserta geçmiştim ama şimdi CBT gelmiş yükleyip gene bir bakacam. Bir ümit belki TW versiyonu kötüydü burda düzelmiştir diyorum kendi kendime

edit : Black Desert ile Blade&Soul'u karşılaştırmak da çok saçma. BDO sandbox olmaya çalışan ama oyuncularına ne PVE ne PVP sunabilen bir oyun. Oyunda hiç bir hedefiniz yok, craftingi tradingi onu bunu yapıyorsunuz en iyi itemları alıyorsunuz okey ama sonra ? BnS ise bunun tam tersine çok basit sistemler içeren, ileri seviye combat mekanigine sahip, kaliteli PVE ve süper ötesi PVP sunan bir oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

@sQu
Kesinlikle katılıyorum. Özellikle pvpsi çok heyecanlandırıyor beni bu oyunun. Umarım dediğin gibi bi optimizasyon sorunuyla karşılaşmam. Streamlerde optimizasyonla ilgili bir yorum görmedim gerçi sorun yaşamamış gibiydiler ama bilmiyorum.

Paticik'in yapacağı 2 gıdım hypea ihtiyacı yok zaten oyunun merak etmeyin... ^^
Sosyal ağlarda paylaş

akirafes said:

@sQu ben craftciyim bana ne tavsiye edersin? albion blade veya desert ?

Kesinlikle blade and soul oynama abi craft seviyorsan. Albion hiç oynamadım, bu sene neden bilmiyorum ama hayvan gibi grafikli oyun oynamak istedim çok. Black Desert çok ama çok başarılı, özellikle crafting, ama max levelip olup belirli şeyleri yaptıktan sonra yapacak birşey kalmıyor. Oyunun PVE'si rezalet, PVP'si ödüllendirici değil. Ama sırf o grafikler için oynanır. Albion için clan falan olsa aslında girip denemek istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

2008-09 teknolojisiyle yapilan oyuna 2015te bu kadar hypea gerek yok.

Söyle diyim, oyundaki 1v1 arena sistemi şimdiye kadar hiç bir oyunda bukadar iyi kullanılmamıştır. WoW'a koysalar şu anda gene 4-5 milyon oyuncusu artar heralde. İnanılmaz competitive, haliyle regional ve dünya şampiyonası olmak üzere bir çok turnuvası yapılıyor. Hepsini geçtim, PVP yapmak için item gear level falan da gerekmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

pvp yapmak için gear gerekmiyorsa gg.. gw2 de isyanlar çıktı bu yüzden :D..

oynanış benim pek hoşuma gitmetmedi. Umarım yanılıyorumdur. Çıksın bakarız..

Gw2'de o konuda herhangi bir isyan çıkmadı hiçbir zaman. Gear gerekmiyor diye ağlayanlar belli bir kitle ki çoğunluğun önemsediği birşey değil. Gw2'nin pvpsi resmen evrim geçirdi releaseden beri bunu sende biliyorsun. Herkesin haklı olarak releasede pvpyi beğenmemesinin nedenleri herhangi bir progress olmaması, rating sisteminin olmaması, pvede elde ettiğin gearı giyememek gibi şeylerdi. Bak gear progressinden veya daha iyi gear olmasından bahsetmiyorum burada. Pvede ki geardan farklı olarak pvpde sanki başka bir oyuna girmişçesine karakterinin 0dan başlaması insanları rahatsız eden unsurlardı ki bunlarda düzeltildi. Mmorpg.comda falan arena bazlı pvp olarak kime sorarsan sor Gw2'yi ilk üçte gösterir ki bunun en önemli nedeni gearın bir etkisinin olmaması. Üstelik dediğim site en büyük communitylerden biridir Gw2'den nefret eden. Aynı yaklaşımı Blizzde izleyecek şimdi Legion'la. Bu çok iyi bir sistem kesinlikle.

Dediğim gibi sorun progress ve competition mantığının olmamasıydı ki bu Blade&Soul'da fazlasıyla var. Ve aynı zamanda eski bir oyun olması ve büyük turnuvalar yaşamış olmasının verdiği ayrıcalıklada tecrübeli bir şekilde geliyor batıya.
Sosyal ağlarda paylaş

Disciple pack aldım. Alpha ve cbt'de oynadım. Abi optimize sorunu olmasa harbiden canavar gibi oyunda alpha da milleti bezdirdiler adamlar herif 980ti ile dungeon felan giriyor enrage geçiriyor chatte sövüyor ksdksjdsa. Şu anki sürümü taiwan veya kore sürümünden bence daha da beter. Taiwanda saçma sapan kasmalar çok azdı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...