Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hollanda'ya İtalya vizesiyle giriş

kgns

Öne çıkan mesajlar

yapıcı birşeyler de söyliyim de "ne felaket tellalı adammış" demeyin.

disclaimer: benim böyle bir tecrübem olmadı, elimdene geldiğince yorum yazıyorum, yattara olursanız bana bok atmayın.

gittiğinizde "yaa bu schengen'le her yere girilmiyor mu yaaauu" ayağına yatıp "alıcaksın kardeşim beni içeri, elin mahkum" diye gişe görevlisini darlamayın. italyadan buraya geçecektik ama vizeyi aldıktan sonra böyle böyle bir değişiklik oldu, şöyle böyle yapıcaz diye sallayın.. hele ki "ya hollanda'ya randevu alamadık, italya'ya aldık, noolcek ki" hiç demeyin. tipik hollandalı "o senin sorunun, erken başvursaydın o zaman" der aynen geri yollar. en ufak bir acıma, sempati beklemeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

yapıcı birşeyler de söyliyim de "ne felaket tellalı adammış" demeyin.

disclaimer: benim böyle bir tecrübem olmadı, elimdene geldiğince yorum yazıyorum, yattara olursanız bana bok atmayın.

gittiğinizde "yaa bu schengen'le her yere girilmiyor mu yaaauu" ayağına yatıp "alıcaksın kardeşim beni içeri, elin mahkum" diye gişe görevlisini darlamayın. italyadan buraya geçecektik ama vizeyi aldıktan sonra böyle böyle bir değişiklik oldu, şöyle böyle yapıcaz diye sallayın.. hele ki "ya hollanda'ya randevu alamadık, italya'ya aldık, noolcek ki" hiç demeyin. tipik hollandalı "o senin sorunun, erken başvursaydın o zaman" der aynen geri yollar. en ufak bir acıma, sempati beklemeyin.
aynen ben de "italya turum iptal oldu hollanda turuna katıldım" gibisinden birşey söylesem sorun olmaz heralde diye düşündüydüm. bundan sonraki vizelerde sorun olmaz, hollanda bazlı şirket üzerinden de başvurabilirim ilerde, sadece şu an biraz geç kalındı :(...
Sosyal ağlarda paylaş

Tur olduğu için bir sıkıntı olmayacaktır. Geçen sene hollanda vizesiyle almanya'ya girmiştim ben de. Tek sıkıntı daha sonra italya vizesi alamayabilirsin. böyle durumlarda ülkeler adam benden vize almış gitmiş başka ülkeye girmiş, neden benim ülkemi ziyaret etmemiş şeklinde düşünüp daha sonra çok zor vize veriyorlar. ama dediğim gibi hollanda girişte kıllık yapacaktır belki ama derdini işte iptal oldu ben de bu arkadaşlarla geldim şeklinde açıklarsan ülkeye girersin bir problem olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Fransa vizesiyle İtalya'ya girmiştim...
Ya aslına bakarsanız oradaki adamlar zaten bahane arıyorlar kıl kıl sorular sormak için,onu da görünce belki ekstradan kıllık yapıyorlardır,hani bir nevi sen nasıl cevaplayacaksın,seni test ediyor gibi,üstüne oynuyor,sakin sakin güzel güzel cevaplarsan hiç bişi olmaz,geri döndüreceklerini kesinlikle düşünmüyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

geri cevirme durumlari olabilir sinirdaki adamin killigina bagli. UK de elinde vizesi olanlari cevirdiklerini gordum.
hollanda konsolosluklari ile cok tartistim, en son ingiltere buyuk elcisine sitem mektubu yazdim, adam soguk bi ozur dileriz ama politikamiz bu diye cevap yolladi.

baya killar hersey olabilir, rezervasyon yaptigim otelden cikip baska otelde kaldim diye (daha pahali bi oteldi ve gecerli sebebim vardi, rez yaptigim odelde junkyler kaliyordu saga sola satasiyorlardi) bana dunyanin killigini yaptilar vize vermediler, ki uk ogrenci vizem vardi, zaten acentada onlarin ne kadar moron irkci ve homoseksuel oldugunu bildigi icin italyadan almistir, en kotu acentaya salca olursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

tamamen seninle ilgilenen gorevliye kalmıs birsey bu. dedikleri gibi adam isterse hiç almayabilir. ya da iyice zehir eder sana tatilini başta o kadar uğraştırarak.

o yüzden kıl kıl davranmamak lazım "şengen bu, her turlu alcan beni bilae" diye.

bu arada bazı ulkeler 1 defa giris cıkıslık vizeler veriyor. ozellikle bu erasmus vs olaylarında. oyle bir duruma da dikkat etmek gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

paspatur said:

Glatheros said:

...ingiltere buyuk elcisine sitem mektubu yazdim...

sitem mektubu ne abi.(:D

İngiltere Başkonsolosluğuna,

"valla teessüf ederim... hakikaten hoş değil yani"

Sincerly yours

evet bu sekilde hukuki bir dille, sasilacak ne var bunda? sende buyuyup bir birey olunca senide dikkate alirlar, bu foruma takilan herkes 14 yasinda degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

paspatur said:

Glatheros said:

Sincerly yours

evet bu sekilde hukuki bir dille, sasilacak ne var bunda? sende buyuyup bir birey olunca senide dikkate alirlar, bu foruma takilan herkes 14 yasinda degil.
senin cok ciddi hitap sorunlarin var
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Vize şengen olduğundan olmaz bişi. En kötü ihtimalle İtalya'ya geçicem falan bişiler dersin de sorun olcağını hiç sanmıyorum. Schengen diye bir şey yapmışlar sonuçta, kabul etmeme şansları olmamalı.

iih var öyle bi sanslari. Herturlu vizende olsa adamin seni kapida reddedip almama hakki var. Ayrica schengen'i ilk alisiniz ise aldiginiz ulkeden giris yapma zorunlulugu var diye hatirliyorum ben.

Genelde mesela isvec/malmö tarafina ucuz bilet bulamayanlar hep danimarkaya ucup oradan isvece gecis yapiyolar trenle falan.Giriste mutlaka sorarlar niye buraya geldin, niye direk isvece gitmedin vs. diye. Genelde bi problem olmuyo ama yani yaparlarsada herturlu reddetme haklari var.
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

paspatur said:

Glatheros said:

Sincerly yours

hukuki değil evlat.
diplomatik veya resmi. Adliye mi orası
Sosyal ağlarda paylaş

diplomatik bir dil nedir tanimlarmisin Allah askina? politically correct diyorsan heh aferim, ha yok onun disinda diplomasi jargonu diye birsey yoktur. Resmi dil dedigin sey nedir, yok boyle birsey, edebiyat dersinde dilekce yazarken resmi dil kullaniyoruz cocuklarami dayandiriyorsun bunu? resmiyette gecerli tek bir dil vardir oda hukukidir, neyse alan farki var demek ki cok yabanci geliyor. usenmezde scanlersem bir ara konsolosun cevabni buraya koyarim.

hukuki dilden kastim bu arada iki ulkenin bagli oldugu ortak uluslar arasi anlasmalara dayanan bireysel haklarimi uyandirmak (invoke).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...