Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hollanda'ya İtalya vizesiyle giriş

kgns

Öne çıkan mesajlar

Hollanda'ya Jolly Tur ile 4 arkadaş gidiyoruz Kurban Bayramı için, fakat yoğunluktan dolayı 2 kişi (ben ve bir arkadaşım) Hollanda'dan Aralık'a randevu alabilince, İtalya'dan aldım vizeyi. İnternette okuduğum kadarıyla kıllık çıkartıyorlar deniyor Hollanda girişinde, Hollanda harici bir schengen vizen varsa. Niye bizden almadın diyolarmış, hatta Türk Konsolosluğuna gönderip ülkeden deport ettikleri olmuşmuş.

Nedir, bilen var mı? Ne demeli, ne etmeli önlem falan baabında?
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

abi tek basina gitsen nasil ariza cikarcaklar ya
yasayan war mi
ben yasadim diyen ama
arkadasim yasadi deil
ben yasadim diyen wa rmi
warsa solesin anatsin ne oldu
aynı şekilde başka ülkeden alınmış vize ile hollandaya girdim, sorun yaşamadım diyen varsa o da soylesin. arkadaş gittiyi kabul etmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

kgns said:

BonePART said:

abi tek basina gitsen nasil ariza cikarcaklar ya
yasayan war mi
ben yasadim diyen ama
arkadasim yasadi deil
ben yasadim diyen wa rmi
warsa solesin anatsin ne oldu
aynı şekilde başka ülkeden alınmış vize ile hollandaya girdim, sorun yaşamadım diyen varsa o da soylesin. arkadaş gittiyi kabul etmiyorum

iyide belgenin adi schengen vizesi
avrupa ulkelerinin hepsinde gecerli
yane kurallar diyo ki hic bi sorun cikmamali zaten
bu sebeble karsisina kanit gerekli
Sosyal ağlarda paylaş

Başka ülkeden alınmış (İtalya) vize ile Hollandaya ve Fransaya giremeyen münferit yolcularım olmuştu Acentada çalışırken.

Konsolosluklardan aldığın vize o ülkeye %100 girebileceğin anlamına gelmiyor.

Artık vizenin yanında sana bir yazı veriliyor. Yazıda şöyle yazıyor, "vizeyi almış olman ülkeye girebileceğin anlamına gelmez"
Sosyal ağlarda paylaş

paspatur said:

Başka ülkeden alınmış (İtalya) vize ile Hollandaya ve Fransaya giremeyen münferit yolcularım olmuştu Acentada çalışırken.

Konsolosluklardan aldığın vize o ülkeye %100 girebileceğin anlamına gelmiyor.

Artık vizenin yanında sana bir yazı veriliyor. Yazıda şöyle yazıyor, "vizeyi almış olman ülkeye girebileceğin anlamına gelmez"
o ayrı konu

ama şengenin olayı aslında avrupa ulkelerini gezerken zilyon tane vize alma diye olması. yoksa ilk avrupaya girişte hangi ulkeye gidiosan, o ulkeden almalısın vizeyi, lakin uçak bileti, otel rezervasyonu gosterek alıosun vizeyi. vizeyi aldıgın ulkeye girdikten sonra zaten avrupa ülkelerine geçersen pasaport kontrolu bile yapılmıyor olması lazım
Sosyal ağlarda paylaş

paspatur said:

İşte bazı ülkeler arıza çıkarıyor Hollanda, isviçre vb.

Bize geldiğin halde neden İtalyadan aldın gibi..
evet işte sorum da o zaten, ne yapmak gerek :)

sorarlarsa, önce italyaya gidicektim sonra turum iptal oldu aha bu arkadaslarla hollandaya gitme kararı aldık, onlarda hollanda vizesi var bende italya malum desem ne diyebilir?
Sosyal ağlarda paylaş

paspatur said:

Güzel kardeşim zaten turla gidiyormuşsun.
Bir sıkıntı olmaz.

Ha münferit gidiyor olsaydın da pasaportda yıkama yağlama yapacan. Yani sivri sivri konuştun mu Polis almayabilir seni hiç de bi bok yapamazsın. Gözüm tutmadı der almaz yani bu.
anladım eyvallah da, güzel kardeşim olayını tutmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

kgns said:

paspatur said:

alıngan çıktı tip.
tamam düzelltim kızma sen (:D
eyw :) öyle devlet dairesinde vatandaşa hitap eder gibi hitap edilmez insanlara öğrenmelisin :)

ilkokul cocuguna hitap edilir gibi hitap edilmez insanara ogren
?? nerd rage?
Sosyal ağlarda paylaş

kgns said:

BonePART said:

kgns said:

paspatur said:

alıngan çıktı tip.
tamam düzelltim kızma sen (:D
eyw :) öyle devlet dairesinde vatandaşa hitap eder gibi hitap edilmez insanlara öğrenmelisin :)

ilkokul cocuguna hitap edilir gibi hitap edilmez insanara ogren
?? nerd rage?

inglize hitap edilir gibi hitap edilmez insalnara ogren
Sosyal ağlarda paylaş

hollanda bu konularda en kıl ülkedir. ilk schengen vizenizse de çook sağlam kıllık yapar. "turla gidiyorsan birşey olmaz" mantığını da gişedeki kontrol yapan adam bilmez. turla mı gelmişsin, tur senin miymiş, adamın hiçbir şartta haberi olmaz.

uzun vadede bu olay her türlü içinizde patlayacaktır. hollanda bunu "şark kurnazlığı" olarak niteler, ki bence biraz da haklı. adamlar kendi araştırmasını yapmak istiyor ve başka bir ülkenin yaptığı araştırmaya güvenmek istemiyor. en ufağından kıllandırıcı bir fikir edinirse de yol verir, almazlar içeriye. alsalar da bir sonraki vize başvurusunda sorun çıkarırlar.

bunun tersi birşeyi ben konsoloslukta yaşamıştım. adamın teki hollanda'dan vize alıp italyadan giriş yapmış, hollanda adamın bir sonraki vize başvurusunu daha incelemeden reddetti. aynı olayı italya da size yapabilir bir dahakine..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...