Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ruse

Eeht

Öne çıkan mesajlar

CoH'da da çok etkileyebiliyor, domino gibi sonuçta. Mesela:

Oyun başında bir offmap artillery attınız. Şansınıza ilk shell bir sniper'ın oldugu yere düştü. Hop yakındaki MG'yi de temizlediniz. Aa ne güzel MG42'yu recrew ettim ve eveet almanın elindeki en büyük fuel'i de aldım. Tankların gecikeceğini biliyorum o yüzden t2 ya da gren spam oynayacak adam. Artillery gidiyorum bunkerlarını patlatıyorum vs vs...

Oyun yüksek ihtimalle gg. Ama esas bu oyunu zevkli yapıyor çünkü her oyun farklı oluyor garanti. Daha zevkli bence. Ama şu şeylere çok kılım, PIAT kullanan adam ballı çıkıyor pgren'i tutturup indiriyor. Lan zaten 3 kişilik squad, bir adam 45 mp çok ballı çıkarsa 3 PIAT ile mesela 2 kişisini alıyor squad'ın. E şimdi yani bu ne diyor insan...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Close Combat'ın diyecektim, Gimli demiş.

Eline su dökebilen bir oyun yok henüz, 3 oyunu da oynayın, 1.cisi biraz çiğ gelebilir ama diğer ikisi bayağı oturmuştur. (2 tane daha çıkarmışlar lan daha sonra, haberim yok)

Italya'daki Alman hatlarının arkasındaki 3 tane super pershing zaten bambaşkaymış. Pershing dedikleri şeyi savaş neredeyse bittikten sonra yaptıkları göz önüne alınacak olursa.

Adamlar orda jip görse mucize be.

Tank combatında gerçekçilik aranıyorsa, ubuntu kurun, panzer general oynayın, ikinci dünya savaşı realist muharabe simülasyonları için, close combat kurun. Beşgen kutucuklara alışın, çünkü onlar son demleriydi gerçekçi stratejinin.

Küçük Kanlı Beşgen Kutucuklarım adlı şiir kitabımı da tavsiye ediyorum bütün TBS severlere.

//Başka bir video izledim, orda da Afrika Korps'un son defansını yok etme görevi var. Brieften sonra adam göreve tank fabrikası yaparak başlıyor, kısacası bu oyunda realism öğelerini aramayın, yanlış yaparsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır tek kişiye tecavüz etse iyi, ikimize tecavüz etti bi de :)

Oyun güzel ama dengesiz gibi sanki ... Ne biliyim yada ben beceremedim

ya bi de alışmışım 15 tank yap saldır gibi olaylara bunda 5 tank ile ( bu research mekanı gibi yerden yapılan ) base'e girsen oyun bitiyor, para drop'ları base'e indirdin mi bi anda tüm base'i ele geçirebiliyorsun, 10 tane anti air eleman havaya ateş ederken para drop uçağı askerleri indirebiliyor, askerler paraşütle havadayken anti air elemanlar ateş etmiyor fln .

Evet bu şekilde yenildim o yüzden isyan ediyorum :D her ne kadar beceremesem de genel olarak güzel gibi, bi de bina ve upgrade sayısı çok az değil mi ya
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Oyun bildiğin DEFCON'un daha detaylısı :P Hızlı, eğlenceli birşey arayanlar için ideal.

Gameplay oldukça rafine ve rahat ama strateji namına yetersiz. Eh, kimse CoH gibi birşey beklemiyordu zaten, np. Ha pardon, vardı galiba burada göğe çıkaranlar, lol. RTS'ye çağ değil anca ip atlattırır. :D

Öte yandan ünite kontrolü, harita kontrolü, strategic view falan epey temiz. Zoom in/out da öyle. Herhalde grafikleri kısınca eski sistemlerde rahat oynanır. Mouse ile çok rahat oynanıyor. Gamepad ile multiplayerda zorlar.

2v2 benzer konseptli başka bir oyunda 2 saat falan sürebilir, bunda herhalde en fazla yarım saate biter. Oyunu 5 dakikada tamamen öğrenmek mümkün.

Campaign gameplay olarak bayık olsa da cut scene ve seslendirme, müzikler falan çok kaliteli. Hikaye de fena değil gibi, o yüzden oynanabilitesi var.

Multiplayer oynayınca daha doğru tartmak mümkün olur zira görünen o ki oyun o amaçla tasarlanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...