Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HOMM2 mi HOMM3 mu...

Azmodai

Öne çıkan mesajlar

Homm3 alıcaksan gold veya platinium version al Homm3 + expler + custom map generator beraber. en iyi Heroes oyunudur.

Bu arada sam hani sc düşmanlığını biraz anlayabilirimde homm 4 veya homm 5 homm 3 ten iyidir diyorsan seni hangi akla hizmet bilgisayar oyunları bölümüne mod yapmışlar sorarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu söylediğime utanıyorum ama sam bi yerde haklı :P Cidden 3ün bariz stratejik dengesizliği var 4le karşılaştırınca. Heroların tüm orduyu +50/+50 yapmaması olsun, first strike olayının genel geçer olmaktan çıkması olsun, mass büyülerin ve skill seçmenin anlamlı hale gelmesi olsun baya sağlam yenilikler getirdi 4.

Yalnız bu 4 dengeli demek değil tabi ki, necromancy ve vampir gibi bi saçmalık var bi kere. Chaos ve natureda supportlar çok az ve adam gibi scalelanan büyü yok. Gm combat yapmak çok kolay ve oyunun başında ölmeyen might herosu çıkıyor vs.

Fenrisin dediği gibi patch lazımdı oyuna ama 100mblık tamamen geyik bi patch çıkarıp söndü garibim.
Sosyal ağlarda paylaş

3 tabiki de esas nokta 5 i es gecip gecmemen.Cogu oyuncu burun kıvırsa da expansionlarla ve patchlerle 5 cok saglam oldu.Özellikle Tribes of the east paketiyle oyunun might kısmının da hakkını verildigi inancıydayım.5 in bir artısının da racelerin unique abilitylerini gerçekten hissetirmesi.

3ü expansionlarıyla oyna bitir,tadını kıvamını doruk noktasını yaşa.5 le de güzel grafikleriyle cilalanmıs geliştirilmiş halini oyna derim.
Sosyal ağlarda paylaş

HoMM 4'e güzel oyun diyen insan bilgisayarını sadece ms office için kullansın bundan sonra, ayıp :) Hayır hadi bazı şeyler zevktir kişiden kişiye değişir, ama 3DO'nun kendisini bizzat batıran, üstelik de batmadan önce tüm ekibini kovduran bir oyun HoMM4. Düşünün artık ne kadar rezil bir oyun olduğunu. Zevkin, kişiselliğin ötesinde bir doğru bu.

Konuya dönersek, HoMM2 şu anda çoğu kişiyi pek memnun etmez. Zira aşırı eski ve koca koca grafikleri göze inanılmaz batıyor, resmen rahatsız edip oyundan soğutuyor. Bu yüzden ikisini de oynamamış insanın HoMM3'ten başlaması daha faydalı.

Ancak HoMM2 bence kesinlikle daha güzel oyundur. Her şeyi geçtim HoMM3'e göre ÇOK daha masalsı çok daha eğlenceli bir atmosfere sahip. Etrafta gezinen mumyalar, briyantinli saçlı kont dracula tipli vampirler, saf altından zırhlı şovalyeler, tam köylü tipli peasantlar, 3 upgradeli her renkli ejderi, köprü altında yaşayan trolleri, her şeyiyle HoMM2 çok daha masalsı, hani efsanelere veya konseptlere "aşırı bağımlı" kalıp abartarak bunla dalgasını geçen insanın yüzünü güldüren bir oyun. Sırf bu bile yeter HoMM2'nin 1 numara olmasına benim gözümde. HoMM3'te daha realistik, daha doğrusu daha tutarlı üniteler var. Ama o espiri anlayışı bozulmuş bu yönde.
Sosyal ağlarda paylaş

bloodlines da troika'yı batırdı aynı hesaba göre. oyunun güzelliğini ölçmek için mantıksız bir ölçek, satış başarısı dense anlarım.

gameplay olarak nedenini yazmışım, axedice daha da örnek vermiş. zevkle filan alakası yok. eleştirime "KESİN böyle ama sadece ben dedim diye"den başka cevabınız varsa buyurun. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

HoMM 4'e güzel oyun diyen insan bilgisayarını sadece ms office için kullansın bundan sonra, ayıp :) Hayır hadi bazı şeyler zevktir kişiden kişiye değişir, ama 3DO'nun kendisini bizzat batıran, üstelik de batmadan önce tüm ekibini kovduran bir oyun HoMM4. Düşünün artık ne kadar rezil bir oyun olduğunu. Zevkin, kişiselliğin ötesinde bir doğru bu.

heroes 4de bayagı güzel fikirler mevcuttu, hero classları, heroları savaşta kullanma olayı, kalelerde farklı yaratık binaları yapıp farklı stratejiler uygulama vs gibi, fikir olarak iyiydi ama biraz yapay kaldı sanırım bu fikirler.

Oyuna güzel yedirememişler bu fikirleri de diyebiliriz

ayrıca sam'in de dedigi gibi, bu oyunu yaptıktan sonra batmış olmaları bi çok şekilde yorumlanabilir, illa da oyunun kötü oldugu manasına gelmez, ki bence rezalet bi oyun olmaktan çok uzak bi oyundur h4.

O klasmana ancak 5 girer :)
Sosyal ağlarda paylaş

homm2, homm3, homm4 üçünü de zevkle oynadım. 4'ün denge sorunları vardı, doğru ama bence çok başarılı bir altyapıydı. heroların combattaki yeni rolleri çok güzel oturmuştu. grafik yönünden de eleştirilecek yanı vardı. ama bunlar detay, esas sorunu campaign'in köfteliğiydi. yine de hepsine rağmen çok güzel oyundu. zevkle oynadım.

homm4'ü beğenen falan filan etsin diyenler bi zahmet kendi işine baksın. beğenen beğenir B)-

edit: ha azmo, keşke 2'den başlasaydın yav. oynamaya değerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

bloodlines da troika'yı batırdı aynı hesaba göre. oyunun güzelliğini ölçmek için mantıksız bir ölçek, satış başarısı dense anlarım.

gameplay olarak nedenini yazmışım, axedice daha da örnek vermiş. zevkle filan alakası yok. eleştirime "KESİN böyle ama sadece ben dedim diye"den başka cevabınız varsa buyurun. :)

planescape abi. tüm güzelligine rağmen tam bir faciadır. ekonomik açıdan. açikcasi bloodlines'ın fanları oyunu oyun etti çikardiklari patchler ve modlarla. resmen şu an indirilinen patchlerle oyun çiksaydi şimdi bloodlines 3 2010 q2 falan derdik.

bu ara bence zirve homm 3 tür+exp ile ama. homm 4 te expleriyle birlikte falan güzeldir bir tek savaş haritasını ve bazı ünit çizimlerini sevememiştim. yoksa oyunun haritası müzikleri hikayeleri falan masalimsi bişi. mesala homm 5 o masallik yoktu
Sosyal ağlarda paylaş

planescape güzel örnek, zamanının ötesinde bi oyundu sanırım ondan pek satmadı

kapitalizm kahrolsun :)

bu arada evet heroes 4'ün çizimler falan cok kötüydü ya o elementalları kime çizdirdilerse artık

http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes4/images/monsters/fes.jpg

http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes4/images/monsters/ees.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

HoMM 4'e güzel oyun diyen insan bilgisayarını sadece ms office için kullansın bundan sonra, ayıp :)

LOLOLOL becerememiş heroes4 oynamayı ZUAHAHAHA

L2P n00b

Tormenta gelirsek, aslında kar etti oyun. Da gelir/gider oranı o devirde satış rekorları kıran baldur yada icewindlerin bayaa bi gerisinde kaldığı başarısız olarak adlandırıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

burdaki heroes 3 oyu çokluğu, birçok kişinin seriye heroes 3'ten başladığından dolayı kaynaklandığını düşünüyorum. diablo - diablo 2 hesabı.

gerek singleplayer, gerek multiplayer homm2 efsaneydi kendi zamanında. homm3 bana o zevki veremedi. sanki homm2'yi kopyalamışlar ama bazı şeyleri eksiltmişler gibi bir oyundu.
homm2, homm1'i gayet güzel geliştirmişti, hele o senaryo akışı çok güzeldi. ayrıca combatlar homm2'de, homm3 ve homm1'e göre biraz daha zengindi.

homm4 meselesine gelirsem, serinin en berbatı olmuştu o. "başarısız 3d'ye uyarlama çabası" diyeceksek bu oyuna diyebiliriz ancak.
sanki disciples'a özenme vardı o oyunda.
oyundaki denge felan ayrı konular elbet, ama ben homm tarzını en kötü yansıtan oyun olduğunu düşünüyorum.

homm 5 bence homm 3'ü gayet iyi devam ettiren ve 3d'ye geçişi başarılı gerçekleştiren bir oyundu. özellikle şu orclu expansion bence homm5'in en iyi senaryosuna sahipti. sırf o expansion yüzünden homm 5, homm3'ten başarılı oldu diyebilirim.

bu dediklerime bakarak, sıralamayı şöyle tutuyorum ben.

homm2>homm5 (orc expansion)>homm3>homm 5 (diğer)>homm1>homm4

bol bol archangel basıp saldırın hehe :)

bu arada homm1'i oynamamış kişilere ilk oyunu da tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...