Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pirates Of The Caribbean : On Stranger Tides

progamer

Öne çıkan mesajlar

bir kere filmin ilk yarısı sürekli "fountain of youth'a gidicez de gidicez" diye konuşmayla geçti 1-2-3'de sürekli her saniye bişey oluyordu
ek olarak 3 film boyunca jack hep bişeyler yapıp planlayıp/doğaçlayıp kaçıyor kurtuluyordu, biz kafamızdan ya "kesin planlamış" ya da "şanslı pezemek" diyorduk. bunda direk nasıl kaçacağının hesaplama anını (kralın yanından kaçış sahnesi) yerdeki mendil vs ile seyirciye "aha bak böyle planlıyo" diye mala anlatır gibi anlatma girişimini de çok başarısız buldum.
sonuç olarak johnny depp'den babam çıksa yerim. ama yönetmen değişimi olmamış.
3d için zaten yukarda söylemiş herkes, neresinde 3d var ben anlamadım, gerek de göremedim göz yordu sadece.

Sosyal ağlarda paylaş

İlk film gibi hiçbiri olamadı zaten. Bu film de diğer filmler ayarında, bir gıdım daha geriden takip ediyordu. Yine gayet eğlenceli, yine güzel. Orlando ve Keira'nın yoklukları hissedilse de hikaye iyi kapatmış. 3D gereksiz, normal 2D izleyin. zaten 3D genel olarak gereksiz bir teknoloji, hele buraya hiç gitmemiş.

Sonuç: PotC serisini devam ettirmiş, eski filmler kadar olmasa da gayet eğlenceli film. 3d'siz izleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası film bana 2 ve 3 e göre daha güzel geldi. sapan saçma konular aradan çıkmış ve tek konuya odaklanılmış.

ama action sahneler çok zorlamaydı bana göre. özellikle ilk baştakiler.

bu arada film nerede çekilmiş ki acaba? bazı sahneler Losttan çıkma gibiydi=)

edit: ha 3D gerçekten çok gereksiz tek işi cebinizden biraz daha para tırtıklamak.
Sosyal ağlarda paylaş

tupkek said:

3d trailer'i cok iyiydi, ozellikle kilicin burnunuzun ucuna kadar geldigi kisim.

Film'in genelinde eser yok mu yine ? =/

şöyle söyliyim, filmin yarıdan fazlasını gözlüğü çıkarıp izleyebiliyorsun, hiçbir fark olmuyor, hatta renkler çok daha canlı ve güzel oluyorlar. Sadece ara ara bulanıklaşıyo görüntü "hah" diyip orada takıyosun gözlüğü.

3d teknolojisi hakikaten kötü bi teknoloji, avatar başımıza musallat etti. Gereksizliğinin yanısıra gözlük camları yüzünden filmi karartıp görüntüyü de bozuyor. Eski tek camı mavi tek camı kırmızı gözlük teknolojisi en azından görüntüyü karartmıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

penelope cruz (tu)
deniz kızları (tu)
Hikayenin cok bi onemi yoktu zaten benim gozumde jack sparrow karakteri baslı basına cok eglenceli bi karakter oldugu icin 7 sast boyunca bos geyik bile izlerdim baya eglendim filmde..
3 bolum boyunca tahta goguslu keira knightleyden sora penelope ilac gibi geliyo

Tabi niye 3d niye yani.. Olmasın 3d falan..
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim buradaki 3d farkli mi bilmiyorum (yurtdisindayim) Takinca gunes gozlu gibi karartiyor ekrani. Cikariyorum parlak renkler. Takinca karanlik oluyor film. 3d dedikleride ust uste 2d iki resim gibi. bir resim digerinin ustunde duruyor. Sasi bak sasir tarzi 3d vardi mesela. Orada sanki sanki daha kenarlar yuvarlak daha bir 3d etkisi vardi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ana karakterler dışında zayıftı herkes. Şu takışıklı dindarın hiçbir özelliği, anlamı falan yoktu, inanılmaz boş bir karakterdi. Deniz kızını ağlatıcaz diye saçmalamışlar. İspanyolları biraz daha görmemiz gerekiyordu. Johhny Depp'i ve Geoffrey Rush'ı izlemek keyifti her sahnede ama diğer karakterler /meh olmuş.

Birde yukarda dendiği gibi Sparrow'u plan yaparken görmek hoş değil. Sahnenin sonunda "acaba planlımı yoksa şans mı?" diye düşünmek asıl önemli olan. Denildiği gibi yönetmen değişikliği işe yaramamış.

Birde 3D tamamen palavra. Başımı ağrıtmaktan öteye geçemedi 3D, anlamadım bile 3D olduğunu. Bu zaten tamamen yönetmenden kaynaklanıyor. Adam 3D nasıl çekilir, ne olması gerek sahnede, neyi yapmaması gerek bilmiyor. 2 gün önce Michael Bay ve James Cameron toplantı yaptılar. Avatar'dan sonra 3D'yi en efektif kullanan Transformers olacak diye. Acaip doğru çünkü zaten Bay default olarak kamera kullanımında derinliğe önem veriyor, 3 katmanlı çekim yapıyor. 3D için önemli birşey bu. Diğer yönetmenlerin hepsi çuvallıyor 3D çünkü klasik film tekniğiyle çekiyorlar. 4. Pirates'ta aynı sorundan sıkıntı çekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...