Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Castle (2009) - ABC

arcane

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
ben de bunun başlığını açacaktım, gördüğüm iyi oldu.

ilk iki bölümü izledim geçen gün, fena diildi. ama konu zorlama ya. neymiş yazar ilgi duydu diye detektife, gözlemci partner olarak yanına veriliyo falan.

castle karakteri de House, Lightman kıvamında bişey yaratılmaya çalışılmış. vurdumduymaz, artist, laf sokan, kendini beğenmiş, aykırı bir tip işte. ne de olsa da House ile Lightman'ın ne kadar başarılı oldukları ortada, başarılı olan birşeyi kopyalamakta sorun yok. ama izlerken soruyorum kendime "bu adamın ne işi var polisle, ne alaka?" diye. kıllanıyorum =)
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

he 2 bölüm izlemedim zaten niye olduğunu bilmiyordum :)

zorlama olmasının sebebi, zibidi yazarın teki canı istiyo diye polisle takılmaya başlıyo falan. polis şefi de, "mayor mutlu olacaksa gelsin tabi canım başımın üstünde yeri var" diyor. pey pey pey.

Abi adam polisiye roman yazarı, kitaplara research yapmak için giriyor yanına polislerin.

Sonra hatta daha fazlasını yapıyor ilham konusunda ama madem 2 bölüm izlemişsin spoiler vermeyeyim şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:

Castle nası House a benziyor ya. Hiç ikisini benzetmemiştim daha önce. İkiside komik fln tamamda Castle daha bi sevimli komik hani esprileri fln farklı baya ya. House gibi değil kesinlikle bence.

Öte yandan Lightmanı ilk seyrettiğimde aklıma direk House gelmişti :)

"kıvamında" demek birebir benziyor demek değil. House'un yandan yemiş versiyonu işte. daha sempatik, çocuk gibi olabilir (gerçi House da çocuk gibi ama biraz daha farklı) ama laf sokmalar, espriler, karakterin başarısı, bişeyler çözmesi vs bunlar baya benzerlik gösteriyor.

Xaenin said:

Abi adam polisiye roman yazarı, kitaplara research yapmak için giriyor yanına polislerin.

Sonra hatta daha fazlasını yapıyor ilham konusunda ama madem 2 bölüm izlemişsin spoiler vermeyeyim şimdi.

4 bölüm etti. ama demek istediğim şey ilk bölümü izliyorum, zannettim ki rahat bi 5-6 bölüm bu adamın copycat'ini kovalayacaklar. yok çat diye bitti bi anda. diyorum kendi kendime ulan bu adam başrol diil mi nasıl devam edecek bu dizi. bi baktım son 2 dakkada da adam geldi "ben sizin burada araştırma yapacam mayor'ın selamı var" dedi. bi anda dizi çıktı ortaya. bu kadar baştan savma bir bağlanma olamazdı yani :D bari baştan adamı çok başarılı bir consultant falan gibi gösterin, baştan beraber çalışıyo olsunlar vs. veya bu inanılmaz yardımcı olsun da ilk bölümden, polisler bunu tutmak istesin falan ne bilim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Başta göndermek istiyorlar zaten. Bağırlarına filan basmıyorlar. Adam kendini kabul ettiriyor. Ayrıca Castle ve House'ın karakterleri arasında uzaktan yakından ilgi bulamadım ben. House bir kere anti-hero, konsept bile farklı. Zıtlar resmen.

Dizinin başı da iyi oturmuş bence. Şımarık yazarımız bu kızı beğendikten sonra ben bunun romanını yaparıp diyip arkadaşı olan Vali'yi araya sokup araştırma yapmaya geldim diye gidiyor.

Romanı da cidden var bu arada ve cidden dizide de dendiği gibi bestseller listelerine iyi yerlerden girmiş: http://search.barnesandnoble.com/Heat-Wave/Richard-Castle/e/9781401394769/pwb=1&pv=y
Sosyal ağlarda paylaş

polisler tutmak istese çok daha saçma sapan olurdu bence
adam zengin ötesi, polis rica etti diye polise zaman harcicak?
böyle bi adamın polislerin yanına katılabilmesinin tek yolu "keyfi" idi.

house'a benzeme konusuna da katılmıyorum. Elemanlar çıkıp zeki bi karakter yaptı diye kimse zeki karakterler yaratamayacak mı artık? Zeka dışında ne benzerlikleri var dersin
Castle şımarık, sosyal ilişkiler çok kuvvetli, düzenli, nerd bi eleman ki adamda sertlikten eser yok. Beckett höt dese ağlayacak hale geliyor(sadece birkaç yerde soğukkanlılığını koruyabildi actionlarda, diğerlerinde ağlicak hale geldi garibim).
House olsa onun yerinde çok daha farklı olurdu dizi
Hiç sosyal becerisi olmayan bi eleman, üzerine silahla gelindiğinde bile soğukkanlılığını kaybetmiyor, sert, düzensiz

Aradaki farklar gayet açık bence

Sadece zeka ile benzerlik kurmak priceless

Not&Edit: Mesajın özeti bkz Nerdrage
Sosyal ağlarda paylaş

house'un yandan yemişi bile değil, hiç benzemiyorlar üzgünüm.

house sherlock holmes'tan özenilmiş bir karakter. bu yüzden vaka ile ilgili her şeyi bilen, çok okuyan çok araştıran bir adam. zeki, ama kendini çok zeki olduğunu düşündüğü için herkese yukardan bakıyor. gene aynı sherlock holmes gibi deduction ile vakaları çözüyor.

castle ise stephen king gibi bir yazar. suç ve dedektiflik gibi konulara çok ilgi duyuyor. bu konuda hiç bir becerisi ve bilgisi yok. ancak yazarlıktan gelen sosyal yeteneklerini kullanarak polislere yardım ediyor.

tüm olayları house çözer, ekibinden yardım alır. ancak castle olayları çözmez, sadece yardımcı olur.

mentalist ile lie to me birbirinin kopyası demek gibi bişi bu.
ya da pysch, monk'un taklidi.
gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

castle ise stephen king gibi bir yazar. suç ve dedektiflik gibi konulara çok ilgi duyuyor. bu konuda hiç bir becerisi ve bilgisi yok. ancak yazarlıktan gelen sosyal yeteneklerini kullanarak polislere yardım ediyor.

şurası yanlış. castleın cesedi incelerken zenci hatunu, suçlu psikolojisinde beckettı, fbi gelmişken ünlü fbi ajanıyla yarışabildiği görüldü. cicibeybe ny'den bildiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...